22. 9. 2023 | Filip Hulín

Do Litoměřic míří Třebíč! Napraví kališníci středeční porážku?

Po prohře ve Vsetíně přivítá Stadion na domácím ledě Třebíč, která zatím nezažívá příliš úspěšný vstup do sezony a krčí se až na jedenáctém místě tabulky. Horácká Slavia zatím získala tři body, když zvítězila pouze nad rezervou Pardubic. Zvítězí Stadion na domácím ledě i podruhé?

Porovnání týmů

4. místo (6 bodů)
Postavení v tabulce
11. místo (3 body)
13:11
Skóre
8:10
Přemysl Svoboda (3+4)
Nejproduktivnější hráč
Michal Vodný (2+2)
Petr Ton (4 góly)
Nejlepší střelec
Michal Vodný
Matěj Psota (oba 2 góly)
Patrik Husák (0+2)
Nejproduktivnější obránce
Miha Štebih (0+1)

Oldřich Cichoň (92,59 %)

Lukáš Pařík (85 %)
Úspěšnost brankářů

Jan Mičán (87,80 %)

Samu Pakarinen (85,71 %)
Vsetín - Litoměřice 6:4
Poslední utkání
Třebíč – Poruba 3:4pp

Třebíči se v letošní sezoně zatím nedaří. V prvním kole na domácím ledě nestačila na Vsetín a první výhru zapsala ve druhém zápase proti rezervě Pardubic. Horácká Slavia v minulém utkání vyzvala Porubu a nebýt Michala Vodného, který vyrovnal vteřinu před koncem závěrečné části hry, tak by se z Ostravy vracela bez bodu. Nakonec z toho byla prohra po prodloužení.

Horácká Slavia v minulých letech vždy spoléhala na jednoho z nejlepších brankářů Chance ligy Pavla Jekela, který je však na delší dobu mimo hru, kvůli vážnějšímu zranění v horní části těla. Vedení tak přivedlo Samu Pakarinena, jenž odchytal dva zápasy s úspěšností zákroků více než 85%. Finský gólman však kvůli zranění nedochytal sobotní duel s Pardubicemi a jeho léčba zabere deset až dvanáct dní. Do Třebíče se tak přesunul z brněnské Komety mladý brankář Jan Kavan. V minulém utkání se mezi tři tyče postavil Jan Mičán.

Nejproduktivnějším hráčem Třebíče je Michal Vodný, který zaznamenal čtyři body za dva góly a stejný počet asistencí. V minulém zápase proti Porubě si připsal hned tři body. O bod méně mají Matěj Psota a Martin Dočekal. Mezi obránci zaznamenal jako jediný asistenci Miha Štebih, který se vrátil do druhé nejvyšší soutěže po čtyřech letech. V kádru Horácké Slavie působi i čtveřice exkališníků. Jde o Ondřeje Baláže, Daniela Poizla, Marka Berku a Lukáše Stehlíka. Ani jeden však zápis do statistik nezaznamenal.

Stadion měl skvělý vstup do sezony, když dokázal dvakrát zvítězit. První porážka přišla až v minulém kole na ledě Vsetína. V zápase bohatém na góly kališníci celý zápas dotahovali, avšak Valaši náskok uhájili a zvítězili 6:4.

Nejvíce bodů na straně Litoměřic má Přemysl Svoboda, který zapsal tři góly a čtyři asistence a je nejproduktivnějším hráčem ligy. Nejlepším asistentem ligy je Josef Jícha, jenž má na svém kontě už šest nahrávek. Stadion má ve svém kádru i nejlepšího střelce. Je jím Petr Ton, ten nastřílel čtyři branky a o prvenství se dělí se slávistickým Tomášem Knotkem.

Jak si Stadion povede proti Třebíči? Utkání začíná v sobotu v Kalich Areně úderem 17. hodiny. Vstupenky na utkání můžete zakoupit zde. Utkání je možné sledovat živě na Hokejka TV nebo v textovém přenosu na webu Onlajny.com.