20. 9. 2023 | Kateřina Kubatková

Souboj dosud neporažených! Stadion vyráží na Lapač

Kališníci znovu vyráží do boje. Tentokrát mají před sebou dalekou cestu, vydají se totiž až do Vsetína. Valaši jsou stejně jako Severočeši dosud neporaženi a vedou tabulku jen o skóre, jelikož inkasovali o jeden gól méně. Do nové sezony vstoupili s několika posilami, ale také se neobešli bez odchodů. Jaká je aktuální soupiska středečního soupeře Litoměřic a v jaké je formě?

Stadion se po druhém kole nachází na druhé příčce tabulky, a to právě za Vsetínem, který nastřílel také devět branek ale inkasoval o jednu méně. Naposledy se svěřenci trenéra Miroslava Přerosta utkali s Prostějovem, kterému po vyřazení z play-off v minulé sezoně měli rozhodně co vracet.

To se jim také podařilo a před domácím publikem zvítězili 4:2. Dvěma brankami a jednou asistencí k úspěchu přispěl i Přemysl Svoboda, jenž je aktuálně nejproduktivnějším hráčem Litoměřic. Stejně jako on se v obou dosavadních zápasech dokázal prosadit i Petr Ton.

Porovnání týmů

1. místo (6 bodů)
Postavení v tabulce
2. místo (6 bodů)
9:4
Skóre
9:5
Erik Hrňa (1+3)
Nejproduktivnější hráč
Přemysl Svoboda (3+2)
Roman Půček (2 góly)
Nejlepší střelec
Přemysl Svoboda (3 góly)
Jakub Ďurkáč (1+2)
Nejproduktivnější obránce
Jakub Černohorský (1+0)

Maksim Zhukov (92,45 %)


Úspěšnost brankářů

Oldřich Cichoň (92,59 %)

Lukáš Pařík (88,00 %)
Vsetín – Slavia 7:4
Poslední utkání
Litoměřice - Prostějov 4:2

Vsetín začal nový soutěžní ročník také na ledě soupeře, a to obhájce loňského vítězství základní části - Třebíče. Valaši nedovolili domácím ani jednu branku a díky trefám Ďurkáče a Dědka zapsali vítězství 2:0. Druhé kolo odehráli svěřenci Jiřího Weintritta na Lapači, kde přivítali pražskou Slavii.

Více jak dva a půl tisíce fanoušků hnalo domácí tým k výhře a nakonec se jim přání splnilo. Ačkoliv se sešívaní už po dvaapadesáti vteřinách ujali vedení, následovala kanonáda. Během necelých deseti minut musel Roman Málek lovit puk ze své branky celkem pětkrát. Slávisté se sice snažili s výsledkem ještě něco udělat, ale bylo to marné a Valaši se mohli radovat z výhry 7:4.

Co se týče nerovnovážných situací na ledě, Moravané mají za sebou celkem sedm oslabení se stoprocentní úspěšností. Početních výhod měli k dispozici celkem osm a tři využili, což je zatím nejlepší bilance ze všech týmů. Kališníci ze stejného počtu přesilovek dokázali využít pouze jednu a neubránili dvě oslabení z devíti.

Změny v kádru: Extraligová posila i hodně odchodů

Stejně jako v ostatních týmech i ve vsetínském klubu došlo k četným změnám v sestavě. Ondřej Němec s Tomášem Vošvrdou ukončili své hráčské kariéry, Boris Česánek zamířil do slovenského Popradu a Petr Lichanec do trenčínské Dukly.

Několik hráčů přešlo k prvoligové konkurenci. David Kajínek zamířil do Slavie, Marek Voženílek do Pardubického B týmu, Jan Berger do Jihlavy a Riku Sihvonen se vrátil do Litoměřic. Čtyři hráči pak dostali nabídky z extraligy. Jedná se o Pavla Jenyše, Romana Půčka, Richarda Pětníka a Romana Přikryla.

Posily Valaši nejčastěji přilákali z ostatních klubů v Chance lize. Ve Vsetíně v letošní sezoně působí Jakub Teper, Robin Staněk, Jan Kern, Tomáš Jandus, Matouš Kratochvil a Pavel Kubiš. Ze Slovenska získal středeční soupeř Litoměřic Patrika Romančíka. Valaši však angažovali i významnou extraligovou posilu, tou je Erik Hrňa, jenž působil v Třinci a po dvou zápasech má na kontě čtyři kanadské body.

Utkání 3. kola mezi Vsetínem a Litoměřicemi odstartuje na Lapači ve středu, 20. září v 17:30. Přímý přenos můžete sledovat na Hokejka TV, textový na webu Onlajny.com.