Projekt Dukla

Někteří si už vyšlapali cestičku do extraligy, jiní sbírají starty prozatím alespoň v jednotlivých zápasech. Většina z nich pravidelně nastupuje v mládežnických reprezentacích. O kom je řeč? O hráčích, kteří prošli nebo procházejí projektem „Dukla“. Díky němu v Litoměřicích rostou hokejisté pro národní tým i nejvyšší českou hokejovou soutěž. Ti získávají zkušenosti nejen na ledě, ale i od starších spoluhráčů.

V kabině se snoubí mix zkušeností a dravého mládí. Takový je projekt „Dukla“, který běží v Litoměřicích už od sezony 2017/2018. V týmu dostávají příležitost mladí nadějní hráči, kteří mají potenciál. Ve svých mateřských klubech ale zároveň nemají pevné místo v kádru A týmu, ke zvýšení jejich šancí uchytit se na profesionální úrovni a srovnat se s přechodem z juniorského na dospělý hokej proto pomáhá právě Stadion, který má pro tyto účely v Kalich Areně patřičné zázemí – nechybí tělocvična, rehabilitační prostory nebo střelnice. Hokejisté mají navíc zařízenou stravu i ubytování, aby se mohli starat pouze o svůj o hokejový rozvoj.

Projektoví hráči zároveň na ledě dostávají dostatečný prostor, aby měli možnost růst a nasbírali zkušenosti. Pokud se jim daří, stahují si je mateřské kluby zpátky, aby přičichli i k nejvyšší soutěži. Běžně nastupují také v mládežnických reprezentacích. Při hokejovém růstu na ně dohlížejí starší hráči. V současné době platí za hlavního supervisora kapitán A týmu Jan Výtisk, zkušenosti může předat i Jaroslav Kracík a další hráči. V minulosti tuto roli plnil především Aleš Pavlas.

Někteří z nich se ale v Litoměřicích už vyhráli a v extralize hrají čím dál víc. Pomalu se tak stávají pevnými články sestav. Projektem Dukla v minulosti prošli například Oscar Flynn, Jakub Pour, David Kvasnička, Michael Gaspar, Radim Šalda, Vojtěch Střondala, Jan Mlčák, Jakub Škarek, Lukáš Rousek a další.