Stadion si bere vedení zpět! V Třebíči vsítil první branku a o vedení už nepřišel. Gólem do prázdné klece zpečetil výhru Pavel Kordule. Ve čtvrtek tak kališníci budou hrát o postup do semifinále.

ČF3

1:3

0:1, 0:0, 1:2

SK Horácká Slavia Třebíč - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 54:31 Štebih (Kučera; 5/5) – 13:14 Costa (5/5), 50:05 Plos (Černohorský, Žmola; 5/5), 59:23 Kordule (5/5). Rozhodčí: Kostourek, Barek – Dědek, Blažek. Diváci: 2015. Vyloučení: 2:5. Bez využití. Střely na branku: 35:24 (16:5, 9:9, 10:10). Zblokované střely: 11:9. Vhazování: 45:34. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3.

SK Horácká Slavia Třebíč: Mičán – Štebih, Vodička, Bořuta, Baláž, Kříž, Furch, Poizl – Dočekal, Bittner, Psota – Vodný, Michálek, Ferda – M. Svoboda, Malý, Ondráček – M. Svoboda, Kučera, Michalčuk.

HC Stadion Litoměřice: Cichoň – Jebavý, Tůma, Benda, Krutil, Husák, Černohorský, Tomek – Kordule, Jícha, Costa – Korkiakoski, Kuťák, Sihvonen – Ton, Vitouch, P. Svoboda – Plos, Žmola, Hrabík.

Utkání začalo lépe pro domácí a litoměřickým fanouškům už na konci první minuty pořádně zatrnulo. Antonín Bořuta vypálil od modré a trefil pravou tyčku litoměřické klece. Ačkoliv třebíčští fanoušci byli přesvědčeni o gólu, opravdu šlo jen o tyčku. Po následné potyčce byl ale vyloučen Vítek Benda a kališníky čekalo první oslabení, které ale přečkali bez úhony.

V polovině první třetiny se Stadion provinil znovu, tentokrát fauloval Patrik Husák, ale ani v této přesilovce Horácká Slavia neuspěla.

Jedenáct vteřin po návratu kališnického asistenta kapitána na led se poprvé změnilo skóre. Kale Costa vystihl nepřesnou rozehrávku Matěje Psoty a úspěšně zakončil pod víko domácí svatyně.

Krátce po gólu se mohl prosadit ještě obránce Michael Krutil, jehož střelu zastavila tyčka domácí klece. Před koncem první periody se Litoměřice znovu provinily, tentokrát byl vyloučen Jakub Tůma za hákování. Ani tentokrát se ale domácí tým neprosadil a do kabin se šlo za jednobrankového vedení Stadionu.

Ve druhé dvacetiminutovce žádná branka nepadla a rozhodčí ani nikoho nevylučovali, přesto se diváci v třebíčské KHNP Areně nenudili. Už na počátku třetiny celkem riskantně rozehrával Oldřich Cichoň, jednomu z domácích hráčů se podařilo zakončovat, ale kotouč skončil ve výstroji litoměřického gólmana.

Domácí celek měl spoustu pokusů, ale ani jeden nebyl úspěšný. Naprosto odkrytou klec měl před sebou Bittner, ale skákající kotouč nedokázal zacílit do branky. Ve 34. minutě zůstal před Cichoněm ležet Vítek Benda, kterého nakonec z ledu odvedli kustodi hostů rovnou do kabiny.

Ve 43. minutě dostal Stadion poprvé početní výhodu, když se provinil hákováním Antonín Bořuta. Ale ani jim se přesilovka nepovedla a zůstala bez využití.

V 51. minutě se skvělí hostující fanoušci radovali znovu. Lukáš Plos byl pozorný na levém kruhu a dorazil vyražený kotouč do odkryté branky.

V 55. minutě se Třebíč dotáhla na ztrátu jedné branky. Miha Štebih vypálil od modré lajny přesně do pravého horního rohu Cichoňovy klece a litoměřický gólman nic neviděl a nedokázal zareagovat.

V 57. minutě zamířil na trestnou lavici Riku Sihvonen za faul loktem Horácká Slavia tak dostala skvělou možnost k vyrovnání. Minutu před koncem základní hrací doby odvolali domácí gólmana. Zhruba v té samé době bylo nařízeno trestné střílení za úmyslné posunutí branky Oldřichem Cichoněm. K penaltě se rozjel Matyáš Svoboda, ale Cichoň si skvěle povyjel a Svoboda se netrefil.

V čase 59:23 zpečetil výhru Litoměřic gólem do prázdné branky Pavel Kordule a Stadion si své vedení v sérii vzal zpět.

František Ptáček (HC Stadion Litoměřice): "Do utkání jsme nevstoupili úplně podle našich představ, domácí byli hodně aktivní, ale myslím si, že jsme se z toho relativně rychle oklepali a pak jsme začali hrát dobře. Nepouštěli jsme soupeře k velkým šancím, když už se tak stalo, gólman nás podržel. Na domácích bylo vidět, že jsou nervózní, nám se povedlo odskočit na dvě branky a poté výsledek pojistit trefou do prázdné branky. Celou sezonu po klucích chce, aby bránili útočné snahy soupeře a tentokrát nám ukázali, že to umí."