Kališníci nezvládli čtvrté utkání čtvrtfinálové série a v Třebíčí padli po prodloužení. Stadion v zápase dvakrát prohrával, ale vždy dokázal vyrovnat. Utkání nakonec dospělo až do prodloužení, které rozhodl Martin Dočekal. O postupujícím do semifinále se tak rozhodne v sobotu v Kalich Areně.

ČF4

3:2pr

1:0, 1:1, 0:1 – 1:0

SK Horácká Slavia Třebíč - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 18:07 Baláž (Ferda, Michálek; 5/4), 39:04 Psota (Dočekal, Bittner; 5/5), 63:41 Dočekal (Psota; 5/5) – 27:34 Jebavý (Plos, Sihvonen; 5/5), 49:20 P. Svoboda (Husák, Černohorský; 5/5). Rozhodčí: Vrba, Kosnar – Štěpánek, Pěkný. Diváci: 1648. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Střely na branku: 31:22 (12:8, 12:6, 4:8). Zblokované střely: 8:11. Vhazování: 39:37. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.

SK Horácká Slavia Třebíč: Mičán – Baláž, Vodička, Furch, Kříž, Poizl – Dočekal, Bittner, Psota – Vodný, Michálek, Ferda – M. Svoboda, Malý, Ondráček – M. Svoboda, Kučera, Michalčuk.

HC Stadion Litoměřice: Cichoň – Jebavý, Tůma, Pavlák, Krutil, Husák, Černohorský, Tomek – Kordule, Jícha, Costa – Korkiakoski, Kuťák, Sihvonen – Ton, Vitouch, P. Svoboda – Plos, Žmola, Hrabík.

Stadion začal utkání aktivně a už ve čtvrté minutě mohl jít do vedení. Po střele od modré se puku zmocnil Pavel Kordule, ale jeho dorážka se neujala. Na další gólovou šanci se čekalo až do patnácté minuty. Matěj Svoboda našel rozjetého Dočekala, který v samostatném úniku trefil pouze lapačku Oldřicha Cichoně.

V čase 18:07 se domácí fanoušci poprvé zaradovali. Třebíčští měli po vyloučení Husáka dvouminutovou přesilovku, Ferda našel na modré Ondřeje Baláže, který se nerozpakoval a střela i díky nešťastné teči jednoho z hráčů Stadionu skončila v síti.

Začátek druhé třetiny byl z obou stran velmi opatrný a ani jeden z týmů nechtěl udělat chybu. Zaváhání domácí obrany přišlo až ve 28. minutě. Jiří Jebavý vystřelil od modré, sám si puk dojel a v nepřehledné situaci doklepl do branky.

Stejně jako v první třetině kališníci inkasovali v závěru v oslabení. Po střele Dočekala se puk odrazil na pravý kruh k Matěji Psotovi, jehož bekhendový pokus skončil přesně u pravé tyče.

Stadion mohl na začátku třetí třetiny srovnat. Svoboda našel rozjetého Plose, který však z levého kruhu trefil pouze beton Mičána. Vzápětí měli velkou šanci i domácí. Malý vystřelil z velkého úhlu, Cichoňovi puk vypadl do brankoviště a litoměřický gólman měl co dělat, aby puk udržel před brankovou čárou.

V čase 49:21 kališníci srovnali. Husák vystřelil z levého kruhu, kotouč se odrazil od zadního mantinelu na hůl Přemysla Svobody, který poslal puk za přesouvajícího se Mičána. Na druhé straně mohl poslat domácí do vedení Ferda, jehož střelu ihned po vhazování zlikvidoval fantastickým zákrokem Cichoň.

O vítězi muselo rozhodnout až prodloužení ve kterém byli úspěšnější domácí. V 64. minutě našel Psota zpoza branky Martina Dočekala, který se z bezprostřední blízkosti nemýlil a o postupujícím do semifinále se rozhodne v Kalich Areně.

František Ptáček (HC Stadion Litoměřice): "Nehráli jsme tak dobře jako v třetím zápase, zatím nevím z jakého důvodu, ale určitě si to rozebereme. Dotahovali jsme, vypadalo to, že se možná nadechneme, ale myslím si, že za ten dnešní výkon jsme si to úplně nezasloužili."