Totální euforie! Burácející Kalich Arena byla poprvé v historii Stadionu svědkem postupu kališníků do semifinále! Oldřich Cichoň dovolil Třebíči pouze jednu branku a i díky skvělému týmovému výkonu se Litoměřice mohou radovat z historického úspěchu.

ČF5

4:1

0:0, 2:0, 2:1

HC Stadion Litoměřice - SK Horácká Slavia Třebíč

Branky a nahrávky: 21:25 Krutil (Pavlák, Vitouch; 5/5), 26:43 Korkiakoski (Jebavý, Ton; 5/5), 45:34 P. Svoboda (Kuťák; 5/5), 58:17 Sihvonen (Benda, Korkiakoski; 5/5) – 56:34 Štebih (Dočekal, Vodný; 5/5). Rozhodčí: Horák, Kubičík – Jindra, Malý. Diváci: 1661. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Střely na branku: 33:43 (11:11, 17:10, 5:22). Zblokované střely: 10:19. Vhazování: 36:35. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.

HC Stadion Litoměřice: Cichoň – Jebavý, Tůma, Pavlák, Krutil, Husák, Černohorský, Benda, Tomek – Ton, Kuťák, P. Svoboda – Plos, Korkiakoski, Sihvonen – Žmola, Vitouch, Costa – Hrabík, Cikhart.

SK Horácká Slavia Třebíč: Mičán – Bořuta, Baláž, Štebih, Vodička, Poizl, Furch – Dočekal, Bittner, Psota – Vodný, Michálek, Ferda – M. Svoboda, Malý, Ondráček – M. Svoboda, Kučera, Michalčuk – Frömel.

Stadion v podstatě začal utkání přesilovkou. Už po 34 vteřinách hry seděl na trestné lavici Ladislav Bittner, který se provinil podrážením. Kališníkům ale početní výhoda nevyšla a pokračovalo se za bezbrankového stavu.

První velkou šanci domácích si připsal Kale Costa, který vypálil hned po vhazování, ale trefil pouze lapačku hostujícího gólmana. Na druhé straně hrozil Malý, který dorážel z hranice brankoviště, ale beton Oldřicha Cichoně nepřehodil.

Další příležitost měl Markus Korkiakoski, který z levého kruhu sice vystřelil, ale jeho střela neměla potřebnou razanci a Mičán stihl zasáhnout lapačkou. V první třetině žádná branka nepadla.

Druhou třetinu zahájil Stadion mnohem lépe. Michael Krutil ve 22. minutě vypálil od modré a propálil hostujícího brankáře. Fanoušci propukli v obrovskou radost a Kalich Arena se otřásala v základech.

V čase 24:00 mohli jít domácí do dvoubrankového vedení. Kapitán Jiří Jebavý nejprve pálil z mezikruží, napodruhé trefil pouze beton ležícího Mičána.

Ve 27. minutě litoměřický zimní stadion nejprve ovládlo hrobové ticho, poté ale obrovská radost. Jiří Jebavý přihrál z vlastního pásma na rozjetého Markuse Korkiakoskiho, který předvedl parádní kličku à la Peter Forsberg a poslal kališníky do dvoubrankového vedení.

Ve třetí periodě měli velkou šanci nejprve hosté, konkrétně Vodný nabízel puk před branku Dočekalovi, který se k němu ale nedostal. Poté se však znovu radovala téměř vyprodaná Kalich Arena.

Přemysl Svoboda v samostatném úniku krásnou kličkou do bekhendu překonal Jana Mičána a Stadion v rozhodujícím boji vedl už o tři branky. Střelec třetí branky ujel třebíčským hráčům ještě jednou, ale druhá bekhendová klička se mu už nepovedla.

Čtyři minuty před koncem základní hrací doby si hosté vzali oddechový čas a Jan Mičán zůstal na střídačce. Tři a půl minuty zbývalo do konce základní části, když se Třebíčští poprvé v utkání zaradovali. Miha Štebih z vrcholu levého kruhu trefil prostor mezi betony Oldřicha Cichoně.

103 vteřin před koncem třetiny dobře zachytil kotouč v obranném pásmu Riku Sihvonen a od modré lajny zkušeně zamířil do prázdné branky. Kalich Arena se v tu dobu otřásala v základech. Stadion slaví poprvé v historii postup do semifinále Chance ligy.

František Ptáček (HC Stadion Litoměřice): ,,Těžké, psychicky náročné utkání. Věděli jsme, že soupeř dobře brání, ale od začátku utkání jsme byli aktivní. Myslím si, že jsme si pro to šli víc a zaslouženě vyhráli."

,,Série byla velmi vyrovnaná. Pro spoustu kluků to byl parádní zážitek a pro některé úplně nový. Doufám, že si to všichni užijí a zítra začneme s přípravou na dalšího soupeře."

Kamil Pokorný (SK Horácká Slavia Třebíč): ,,První třetinu jsme odehráli na 0:0, i když domácí byli aktivnější. Hodně důležitý byl první gól, který nás rozházel a deset minut jsme hráli tak, jak nechceme, zbytečně otvírali obranu a dostali druhý gól. V závěru druhé třetiny jsme se zklidnili a měli i nějaké šance, ale bohužel celou sezonu je o nás známé, že se na každý gól nadřeme a dnes se to projevilo, ale tím nechci snižovat výkon domácích, kteří když měli šanci, tak ji proměnili a vyhráli zaslouženě. My jsme si semifinále užili loni, letos ho budou hrát Litoměřice k čemuž jim chci pogratulovat."

,,Série to byla obrovsky vyrovnaná, což se projevilo ve výsledcích a rozhodovaly maličkosti. Trošku mě mrzí třetí zápas série na domácím ledě, kdy jsme byli lepší, ale nedokázali jsme dát branky, abychom zápas urvali. V pátém utkání už to bylo hodně složité a domácí zaslouženě postoupili."