Kališníci v předehrávce 46. kola nestačili na Jihlavu a v zápase bohatém na góly prohráli. Stadion sice ve druhé třetine vedl 3:2, avšak Dukla zápas otočila a získala tři body.

46. kolo

4:3

2:2, 1:1, 1:0

HC Dukla Jihlava - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 01:09 Harkabus (Bilčík, Čachotský; 5/4), 10:06 Koštoval (Cachnín, Čachotský; 5/5), 31:34 Koštoval (Cachnín, Toman; 5/4), 40:36 Havránek (Kočí, Harkabus; 5/5) – 04:03 Chlubna (Koláček, Tomek; 5/5), 17:50 Korkiakoski (Sihvonen; 5/5), 23:07 Krutil (Kuťák, Kordule; 5/4). Rozhodčí: Hucl, Rapák – Štofa, Maňák. Diváci: 523. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:1. Střely na branku: 32:23 (15:9, 13:6, 4:8). Zblokované střely: 6:13. Vhazování: 44:29. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 4:3.

HC Dukla Jihlava: Maláč – Bilčík, Strejček, Dundáček, Kočí, Ozols, Chvátal, Koštoval – Čachotský, Menšík, Cachnín – Harkabus, Havránek, Jelínek – Štefančík, Toman, Jungwirth – Rauš, Pořízek, Brož.

HC Stadion Litoměřice: Cichoň – Krutil, Jebavý, Černohorský, Aubrecht, Tůma, Benda, Tomek – Costa, Jícha, Hauser – Kordule, Vitouch, Svoboda – Koláček, Kuťák, Chlubna – Plos, Korkiakoski, Sihvonen.

První branka zápasu padla už po šedesáti devíti vteřinách. Toman našel při přesilové hře na levém kruhu úplně volného Tomáše Harkabuse, jehož dělovka z první skončila pod horní tyčí. Stadion však o necelé tři minuty později vyrovnal. V nepřehledné situaci před brankou se puk dostal k Tomáši Chlubnovi, který poslal puk do odkryté branky.

O pár chvil později mohli jít kališníci do vedení. Při přesilovce pěti proti třem měl velkou šanci Korkiakoski, ale jeho bekhendová teč skončila vedle. V čase 10:06 si Dukla vzala vedení zpět. Michal Koštoval si od mantinelu sjel do mezikruží a zamířil přesně k bližší tyči. V závěru první dvacetiminutovky Litoměřice vyrovnaly. Markus Korkiakoski si sjel na pravý kruh a poslal puk k bližší tyči.

Jak kališníci první třetinu zakončili, tak začali tu druhou. Michael Krutil v početní výhodě vystřelil od modré a puk skončil u pravé tyče. V polovině utkání ujel Koláček, avšak zakončení se mu nepovedlo a puk skončil těsně vedle. Z následného protiútoku Dukla udeřila. Puk se dostal k Michalu Koštovalovi, jehož nahození skončilo za zády bezmocného Cichoně.

Ve 34. minutě měl Maláč štěstí. Koláček byl úplně sám před odkrytou brankou, ale puk mu přeskočil hokejku. Pět minut před druhou sirénou nebezpečně pálil Brož, avšak litoměřický brankář předvedl skvělý zákrok vyrážečkou.

Hned v úvodu závěrečné dvacetiminutovky šla Jihlava znovu do vedení. Střelu Kočího tečoval těsně před Cichoněm Tomáš Havránek a puk zapadl do branky. O minutu později mohl vyrovnat Plos, avšak v samostatném úniku neuspěl. Do velké šance se o chvíli později dostal Jícha, ale Maláč na dvakrát zasáhl.

V 55. minutě se do situace jeden na jednoho dostal Sihvonen, ale z mezikruží trefil pouze boční síť. Stadion to v závěru zkusil v šesti, avšak gól nevstřelil a z Pelhřimova se vrací s prázdnou.

Karel Nekvasil (HC Dukla Jihlava): První třetinu jsme měli parádní, dostali jsme soupeře pod tlak naším forčekingem, měli jsme lepší pohyb. Navíc jsme ubránili oslabení 5 na 3, a využili přesilovku. Škoda, že první třetina skončila 2:2, tam si myslím, že jsme měli odcházet s jiným výsledkem. Druhá třetina byla z naší strany taky kvalitní, ve třetí už to bylo o tom, kdo dá gól. Nám se to povedlo hned na začátku, ale od té doby jsme hráli méně na puku, než v předchozích třetinách. To samozřejmě dávalo soupeřovi šanci ještě něco s výsledkem udělat. Asi jedinou drobnou výtku máme, že za jednobrankového vedení jsme hodně odevzdávali puky a snažili jsme se víc bránit, než abychom hru kontrolovali. Jinak jsme samozřejmě spokojení se třemi body.

Jakub Janoušek (HC Stadion Litoměřice): V první třetině jsme zažili tak trochu déjà vu zápasu s Kolínem, kdy jsme měli dost laxní začátek, ale oproti čtvrtku nám soupeř dal dvě šance a my jsme obě proměnili. Zůstali jsme tak aspoň trochu ve hře s ohledem na skóre. Druhá třetina už byla z našeho pohledu trochu dravější, ale přesto jsme měli strašný problém s napadáním soupeře a dostat se z našeho pásma. Třetí třetina se nám povedla asi nejvíce, ale bohužel to dnes na výhru nestačilo.