Až na čtvrtý pokus se povedlo Litoměřicím vyhrát proti pardubickému béčku, v Chrudimi skvěle chytal Oldřich Cichoň a útoku se dařilo proměňovat šance. K výhře 5:1 a posunu na páté místo pomohli hned čtyři různí střelci, tři body za asistence zaznamenal Filip Kuťák a dvakrát se prosadil Josef Koláček.

44. kolo

1:5

0:1, 0:1, 1:3

Dynamo Pardubice "B" - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 49:18 Žálčík (Urban, Rákos; 5/5) – 17:19 Koláček (Chlubna, Kuťák; 5/5), 37:27 Svoboda (Kuťák, Krutil; 5/4), 43:34 Costa (Hauser, Jícha; 5/5), 51:38 Chlubna (Kuťák, Kordule; 5/4), 57:58 Koláček (Sihvonen; 5/5). Rozhodčí: Svoboda, Čáp – Juránek, Maňák. Diváci: 263. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:2. Střely na branku: 29:38 (12:17, 8:13, 9:8). Zblokované střely: 10:10. Vhazování: 41:35. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:5.

Dynamo Pardubice "B": Vomáčka – Zdráhal, Tvrdík, Chabada, Nedbal, Kaštánek, Hrádek, Koudelka – Kaplan, Kaut, Hrníčko – Urban, Mikyska, Pochobradský – Lichtag, Rákos, Žálčík – Rouha, Herčík, Zeman.

HC Stadion Litoměřice: Cichoň – Krutil, Jebavý, Černohorský, Tomek, Tůma, Benda, Pavlák – Costa, Jícha, Hauser – Kordule, Vitouch, Svoboda – Koláček, Kuťák, Chlubna – Korkiakoski, Plos, Sihvonen.

Stadion jel do Chrudimi s nabitou sestavou, po delší době naskočili Tomáš Tomek či Petr Hauser. Na startu třetí minuty měl příležitost Tomáš Chlubna, ale toho vychytal Vomáčka. Poté měl šanci také Korkiakoski, ale ten zblízka neskóroval. Jako první tak mohl dát gól Hrníčko, ale ten v úniku těsně minul horní tyčku.

Únik na druhé straně tak vyšel Josefu Koláčkovi, který dal druhý gól ve dvou dnech. Všem obráncům Pardubic ujel a brankáře Vomáčku prostřelil zakončením po ledě a mezi betony. Na startu druhé třetiny se činil Oldřich Cichoň, který zneškodnil velké šance Mikysky a Hrníčka.

Druhou branku tak přidal Stadion, který využil hned první nabízenou početní výhodu utkání. Filip Kuťák vypálil z pravého kruhu a před Vomáčkou stínil Přemysl Svoboda, od něhož se puk odrazil do brankoviště, kde ho ještě nejproduktivnější hráč Severočechů doklepl do sítě.

Na startu třetí dvacetiminutovky mohl navýšit Michal Vitouch, ten po chybě Chabady předvedl kličku, ale neskóroval. Pak už to ale vyšlo, Petr Hauser střílel z pravého kruhu a před Vomáčkou kotouč ještě úspěšně tečoval Kale Costa, pro kterého to byla čtvrtá branka z posledních šesti zápasů.

Oldřich Cichoň o čisté konto přišel necelých jedenáct minut před koncem, Tomáš Urban totiž našel mezi kruhy osamoceného Lukáše Žalčíka, který se z první trefil nad beton mladého brankáře.

Tento stav ale vydržel jen něco málo přes dvě minuty. Filip Kuťák totiž v přesilové hře poslal kotouč před branku, který se odrazil nakonec k pravé tyčce. Tam ho do odkryté klece poslal Tomáš Chlubna.

Do prázdné branky se pak ve výhodě Pardubic trefil Josef Koláček a Stadion tak veze domů tři body a výhru o čtyři branky. To se povedlo naposledy 30. září v domácím utkání proti Jihlavě (7:2).