Bitva se Vsetínem byla dlouho vyrovnaná, ale hosté dali ke konci první třetiny dva rychlé góly. Kališníci sice dokázali vyrovnat, ale ve třetí třetině se hosté znovu dvakrát prosadili, přidali gól do prázdné branky a v Kalich Areně zvítězili.

42. kolo

2:5

0:2, 2:0, 0:3

HC Stadion Litoměřice - VHK ROBE Vsetín

Branky a nahrávky: 33:07 Ton (TS), 34:10 Kordule (Tomek; 5/5) – 17:06 Jenáček (Hrňa, Holec; 5/5), 17:24 Rob (Jonák; 5/5), 41:56 Larsen (Kern, Půček; 5/5), 48:23 Jonák (Klhůfek, Rob; 5/5), 57:26 Machala (5/5). Rozhodčí: Ondráček, Zeliska – Zídek, Sýkora. Diváci: 842. Vyloučení: 6:4. Bez využití. Střely na branku: 30:37 (14:15, 9:13, 7:9). Zblokované střely: 12:12. Vhazování: 37:31. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:5.

HC Stadion Litoměřice: Pařík – Krutil, Jebavý, Černohorský, Benda, Tomek, Pavlák, Tůma – Costa, Jícha, Sihvonen – Ton, Korkiakoski, Plos – Koláček, Kuťák, Chlubna – Kordule, Vitouch, Svoboda.

VHK ROBE Vsetín: Romančík – Smetana, Jenáček, Staněk, Ondračka, Ďurkáč, Larsen, Hryciow – Jonák, Klhůfek, Rob – Holec, Dědek, Hrňa – Machala, Kern, Půček – Šuhaj, Kratochvil, Bláha.

První třetina byla velmi vyrovnaná a žádný celek si netvořil větší šance. Zlom přišel necelé tři minuty před koncem první periody, kdy kališníci v rychlém sledu dvakrát inkasovali.

První brance předcházela pěkná individuální akce, při které si Šimon Jenáček vzal puk u mantinelu, obehrál protihráče a z blízkosti kotouč zasunul mezi betony Lukáše Paříka.

Netrvalo ani půl minuty a vsetínští fanoušci jásali podruhé. Tentokrát se ke střele z pravého kruhu dostal Luboš Rob, který zamířil přesně na vzdálenější tyč.

Prostřední dvacetiminutovka byla také dlouho vyrovnaná, ale ve 34. minutě se začaly dít věci. Nejprve byl při úniku na branku faulován Petr Ton, který s chladným klidem proměnil i následné trestné střílení. Krátce po gólu se odehrál za domácí brankou konflikt mezi Černohorským a Kernem a oba byli odesláni na trestnou lavici. Pokračovalo se v pěti na obou stranách.

Osm vteřin po vhazování se domácí tribuny radovaly znovu. Pavel Kordule chtěl v přečíslení nahrát na pravý kruh Svobodovi, ale kotouč se odrazil od brusle Ondřeje Smetany za Romančíka a bylo vyrovnáno.

Necelé tři minuty před koncem třetiny měl velkou šanci Tomek, který trefil z mezikruží horní tyčku.

Do třetí části vstoupili mnohem lépe hosté. Netrvalo ani dvě minuty a Lukáš Pařík měl znovu puk za svými zády. Mads Larsen vstřelil od modré lajny, ale kotouč tečoval některý z domácích hráčů a Pařík byl bez šance. Téměř ihned po inkasovaném gólu navíc zamířil na trestnou lavici Michal Vitouch, který fauloval vysokou holí.

Ve 49. minutě to zase bylo o dvě branky. Klhůfek naznačil střelu, ale přihrál Vítu Jonákovi, který na hranici brankoviště doklepl kotouč do sítě.

Více jak dvě a půl minuty před koncem Stadion odvolal gólmana, jenže kališníci neuspěli na vhazování a Ondřej Machala pohodlně dovezl kotouč do prázdné klece.

František Ptáček (HC Stadion Litoměřice): „Věděli jsme, že to bude na pohled hezký hokej. S takovým soupeřem se hraje dobře. V první třetině jsme opticky měli dobrý pohyb, ale v soubojích jsme byli hodně slabí a soupeř v tom byl lepší. Po našich chybách vedl po první třetině zaslouženě 2:0. Druhá třetina se sice ve skóre srovnala, ale pořád to z naší strany nebylo ono. Ve třetí třetině jsme doufali, že se nám povede výsledek dotáhnout, ale zde se ukázala jejich zkušenost, přidali další góly a zápas si pohlídali. Málo jsme stříleli, málo jsme se tlačili do brány a to se pak špatně dávají góly."

Luboš Rob (VHK Robe Vsetín): „Jeli jsme na venkovní trip, spali jme v Praze abychom se nemuseli trmácet přes celou republiku. Sehráli jsme smolné utkání se Slavií a tady jsme to chtěli urvat za každou cenu. Byli jsme lepším týmem, ale ve druhé třetině jsme si to zkomplikovali lacinými góly. V třetí třetině jsme potvrdili dobrý pohyb a proměňovali jsme dobré šance. Myslím si, že je to spravedlivá výhra."