Po dvou výhrách přišla prohra. Stadionu se nepodařilo vstřelit jediný gól a s kozly padl 0:2. Už v První třetině otevřel skóre Koukal, krátce před koncem se radoval Chalupa a Kolín si tedy z Kalich Areny odváží dva body.

37. kolo

0:2

0:1, 0:0, 0:1

HC Stadion Litoměřice - SC MARIMEX Kolín

Branky a nahrávky: 09:45 Koukal (Chalupa; 5/5), 56:22 Chalupa (Sýkora; 5/5). Rozhodčí: Bejček, Zeliska – Kokrment, Sýkora. Diváci: 831. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Střely na branku: 30:30 (7:11, 11:15, 12:4). Zblokované střely: 10:8. Vhazování: 33:29. Průběh utkání: 0:2.

HC Stadion Litoměřice: Cichoň – Černohorský, Jebavý, Husák, Tůma, Aubrecht, Rajgl, Benda – Ton, Jícha, Sihvonen – Korkiakoski, Plos, Costa – Kordule, Kuťák, Svoboda – Cikhart, Hrabík, Senčák.

SC MARIMEX Kolín: Soukup – Hampl, Gaspar, Piegl, Němec, Sýkora, Kolmann, Naar – Vrhel, Koukal, Chalupa – Lang, Skořepa, Král – Síla, Morong, Ouřada – Pajer, Moravec, Gajda.

První velkou šanci utkání měli kališníci. Ve 2. minutě ujel sám na branku Kale Costa, ale jeho zakončení po ledě skončilo pouze na betonu hostujícího gólmana.

V desáté třetině se skóre poprvé změnilo, ale v neprospěch Stadionu. Chalupa našel pěknou přihrávkou na levém kruhu rozjetého Petra Koukala, který se dostal až před Cichoně a bekhendem zasunul puk do sítě.

V závěru druhé třetiny měli obrovskou šanci hosté, Matěj Chalupa dorážel pod horní tyč, ale Cichoň upustil hokejku a vyrážečkou zasáhl.

Domácí i hosty trápily po celou dobu hry velké nepřesnosti, domácí navíc nepodržely ani přesilovky, kterých měli k dispozici hned několik.

Necelé čtyři minuty před koncem se Kolín radoval podruhé. Matěj Chalupa vypálil z levého kruhu a Oldřichu Cichoňovi nešťastně propadl kotouč mezi rukou a tělem.

František Ptáček (HC Stadion Litoměřice): „Měli jsme špatný vstup do utkání. Nevím jestli pod dojmem, že hrajeme s mužstvem pod námi. První třetina byl úplně špatná, druhá také, poslední dvě střídání ve druhé periodě už měla nějaké hokejové parametry. Byla tam snaha o tlak před brankou a dostat puk do sítě. Tajně jsem doufal, že na to ve třetí třetině navážeme, ale byli jsme v předbrankovém prostoru slaboučcí a vůbec jsme toho gólmana nezaměstnali, nemohli jsme dát gól, proto to dopadlo tak, jak to dopadlo. Soupeř zaslouženě vyhrál."

Petr Martínek (SC Marimex Kolín):Odehráli jsme parádní utkání, nedostali jsme branku od hodně ofenzivních Litoměřic. Všichni hráči zaslouží pochvalu, protože se opravdu vydali ze všech sil a hráli jeden za druhého. V první třetině se nám povedlo odskočit, v závěru jsme vedení potvrdili druhým gólem Jsme nesmírně šťastní, že jsme vyhráli nad tak těžkým soupeřem a ještě u nich doma. Je to parádní výsledek, těšíme se na sobotu na Vsetín."