Stadion po čtyřech prohraných utkáních v řadě konečně dosáhl na všechny tři body. Kališníci vedli už od třetí minuty a i když bylo v Kalich Areně dvakrát vyrovnáno, domácí to nakonec zvládli. Jubilejní 150. bod v dresu Litoměřic zapsal Josef Jícha, dvěma brankami a dvěma asistencemi se na výhře podílel Filip Kuťák.

30. kolo

5:3

1:1, 2:1, 2:1

HC Stadion Litoměřice - SK Horácká Slavia Třebíč

Branky a nahrávky: 02:19 Plos (Kordule, Kroupa; 5/5), 27:22 Kuťák (Jícha; 5/4), 32:26 Husák (Kuťák, Hauser; 5/5), 56:58 Kuťák (Hauser; 4/5), 59:56 Kordule (Kuťák; 5/5) – 02:48 Dočekal (Psota; 5/5), 25:05 Michalčuk (Bittner, Bořuta; 5/5), 59:02 Ferda (4/5). Rozhodčí: Svoboda, Bejček – Štěpánek, Dědek. Diváci: 772. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:0. V oslabení: 1:1. Střely na branku: 34:35 (9:10, 10:6, 15:19). Zblokované střely: 10:3. Vhazování: 38:27. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 4:2, 4:3, 5:3.

HC Stadion Litoměřice: Cichoň – Kroupa, Jebavý, Aubrecht, Husák, Tůma, Černohorský – Korkiakoski, Jícha, Sihvonen – Ton, Kuťák, Hauser – Kordule, Vitouch, P. Svoboda – Costa, Plos, Hrabík – Senčák.

SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Bořuta, Stehlík, Štebih, Vodička, Poizl, Furch – Dočekal, Bittner, Psota – Vodný, Michálek, Ferda – Ondráček, Kučera, Frömel – M. Svoboda, M. Svoboda, Michalčuk.

Kališníci se už zkraje první třetiny ujali vedení. Ve 3. minutě Pavel Kordule přesně nahrál do mezikruží na přijíždějícího Lukáše Plose, který poslal kotouč nad vyrážečku hostujícího gólmana.

Litoměřicím však vedení nevydrželo ani půl minuty. Rozehrávku domácích vystihl za brankou Matěj Psota a nahrál na levý kruh nejproduktivnějšímu hráči Chance ligy Martinu Dočekalovi, který zamířil přesně pod horní tyč a vyrovnal.

V 8. minutě měli velkou příležitost domácí, Filip Kuťák jel na Pavla Jekela sám, zkusil kličku do bekhendu, ale třebíčský gólman se na brankové čáře roztáhl a střelu po ledě vykryl.

V čase 25:05 se poprvé v utkání ujala vedení Horácká Slavia. Dělovka Davida Michalčuka z pravého kruhu pouze prosvištěla pod víko domácí klece a kališníci ztráceli jednu branku.

Ani Třebíči ale těsný náskok dlouho nevydržel. Stadionu zbývalo z přesilovky necelých třicet vteřin, Josef Jícha vyhrál vhazování a poslal puk přesně na hůl Filipa Kuťáka, který ho bleskurychle umístil k levé tyčce. Litoměřická jednadvacítka si připsala asistenci a 150. bod v dresu Litoměřic.

Krátce po polovině základní hrací doby si kališníci ukradené vedení vzali zpět. Filip Kuťák vymyslel krásnou přihrávku určenou pro Patrika Husáka, který z pravého kruhu zamířil přesně ke vzdálenější tyči a zapsal první trefu v této sezoně.

Tři vteřiny před koncem druhé periody neproměnil tutovku Pavel Kordule, který netrefil odkrytou branku hostů. Další šanci měl ve 47. minutě Přemysl Svoboda, který byl faulovaný a bylo nařízeno trestné střílení. Toho se chopil sám hráč s číslem padesát sedm, ale jeho střela skončila vedle levé tyče.

V 57. minutě odskočily Litoměřice už na dvoubrankový náskok. Ve vlastním oslabení vystihl rozehrávku hostů Filip Kuťák, který vystřihl krásný bekhendový blafák a překonal hostujícího brankáře. Necelou minutu před koncem Horácká Slavia ztrátu snížila, Radim Ferda ujel do samostatného úniku a prostřelil Cichoně mezi betony.

Třebíč to následně zkusila bez brankáře, do prázdné branky se trefil Pavel Kordule a zpečetil tak výhru 5:3.

František Ptáček (HC Stadion Litoměřice): „Třebíč je dobrý a těžký soupeř, relativně jsme se na ni připravovali, věděli jsme, že výborně brání a čeká na chyby. Snažili jsme se je nedělat, ale ty co jsme udělali, oni potrestali. Měli jsme celý zápas výborný pohyb, podržel nás gólman. Snažili jsme se po celé utkání být fyzicky nad nimi, škoda neproměněných šancí. Třikrát jsme jeli sami na bránu, jednou jsme měli k dispozici trestné střílení, toto bychom měli trestat, abychom měli větší klid. Proti Třebíči vydřená parádní výhra a děkuji klukům."

Jaroslav Barvíř (SK Horácká Slavia Třebíč): Věděli jsme o síle domácích, čekali jsme, že budou mít výborný pohyb, že budou agresivní a věděli jsme, že budou hrozit z protiútoků, na které jsme se připravovali, ale bohužel nám utekl už začátek zápasu a ve druhé minutě měli domácí přečíslení, kterým se dostali do vedení. My jsme na to rychle zareagovali a rychle jsme srovnali, ale to bylo v první třetině z naší strany asi všechno. V druhé periodě jsme vůbec nebyli v zápase, nedokázali jsme se srovnat s tempem, vždy když jsme se nadechovali ke srovnání, tak jsme byli vyloučeni a to nás sráželo. Třetí třetina mohla skončit daleko větším rozdílem, domácí výborně bruslili, minutu před koncem jsme vykřesali naději, zkusili jsem power-play, která se nepovedla, ale celých šedesát minut jsme tahali za kratší konec a domácí zaslouženě vyhráli."