Stadion v dohrávce 24. kola Chance ligy nestačil na Kolín a po prodloužení prohrál 2:3. S kališníky to nevypadalo dobře a do třetí třetiny šli s dvoubrankovou ztrátou, avšak po gólech Sihvonena s Tomkem došlo utkání až do prodloužení ve kterém byl úspěšnější domácí tým.

24. kolo

3:2pr

1:0, 1:0, 0:2 – 1:0

SC MARIMEX Kolín - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 11:20 Chalupa (Skořepa, Sýkora; 5/5), 33:12 Kloz (Chalupa, Sýkora; 5/5), 63:42 Mucha (Hampl; 3/3) – 52:00 Sihvonen (Krutil; 5/4), 53:28 Tomek (Koláček, Kuťák; 5/5). Rozhodčí: Horák, Kosnar – Malý, Baxa. Diváci: 923. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. Střely na branku: 25:27 (8:9, 5:9, 10:7). Zblokované střely: 13:10. Vhazování: 30:25. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.

SC MARIMEX Kolín: Soukup – Hampl, Němec, Sýkora, Kolmann, Piegl, Naar, Pinkas – Vrhel, Skořepa, Chalupa – Mucha, Kloz, Král – Síla, Moravec, Ouřada – Pajer, Šedivý, Lang.

HC Stadion Litoměřice: Cichoň – Krutil, Jebavý, Černohorský, Tomek, Tůma, Benda, Aubrecht – D. Vitouch, Jícha, Hauser – Kordule, M. Vitouch, Svoboda – Plos, Korkiakoski, Sihvonen – Koláček, Kuťák, Chlubna.

Už v páté minutě se poprvé musel vyznamenat Cichoň, který si připsal tři velmi dobré zákroky v krátkém rozmezí. V čase 11:20 šli domácí do vedení. Matěj Chalupa si sjel do mezikruží a poslal puk mezi betony hostujícího brankáře.

Stadion mohl o čtyři minuty později vyrovnat, ale Kuťák v samostatném úniku poslal přízemní ránu do betonů Soukupa. V posledních vteřinách první části hry měl dobrou šanci Kloz, ale z levého kruhu těsně minul.

Kališníci začali druhou dvacetiminutovku aktivně a na Soukupa vyslali mnoho střel, ale žádná se neujala. V polovině zápasu měl Stadion k dispozici první přesilovou hru. Krutil nabil na pravý kruh Kuťákovi, jehož pokus zlikvidoval domácí gólman. O pár chvil později našel Plos ve druhé vlně Sihvonena, ale jeho pokus na branku ani nedolétl.

V čase 33:20 odskočili kozlové na rozdíl dvou branek. Jan Kloz si obhodil bránícího hráče a z mezikruží zamířil přesně pod horní tyč. V závěru druhé třetiny mohl snížit Michal Vitouch, avšak v dobré pozici minul branku.

Na začátku třetí části mohl zvýšit skóre Skořepa. Na poprvé z dorážky minul branku a následně v samostatném úniku zasáhl Cichoň lapačkou. O pár chvil později pálil z pravého kruhu Koláček, ale pouze do boční sítě. V 53. minutě se Stadion konečně dočkal. Krutil našel na levém kruhu Riku Sihvonena, který poslal puk ke vzdálenější tyči a ukončil tak své více než dvouměsíční čekání na gól.

O dalších osmaosmdesát vteřin později se hlouček litoměřických fanoušků radoval znovu. Tomáš Tomek si sjel na levý kruh a krásnou ranou pod horní tyč nedal Soukupovi šanci. Minutu před koncem základní hrací doby zachránil kališníky Cichoň, který skvělým zákrokem vychytal dorážku Moravce. V závěru sice Chalupa dostal puk do branky, ale už dávno po závěrečné siréně.

V závěru prodloužení Kolín rozhodl o osudu utkání. Miroslav Mucha projel celé hřiště a z levého kruhu zamířil nad beton litoměřického brankáře.

Petr Martínek (SC Marimex Kolín): ,,Jsme rádi za dva body i když jsme chtěli tři. Do druhé třetiny to tak i vypadalo. Soupeř měl obrovskou kvalitu v tomto zápase. Litoměřičtí měli hodně hráčů, kteří nastupují v extralize, ale jsme rádi, že bereme alespoň dva body.”

Jakub Janoušek (HC Stadion Litoměřice): „Od začátku zápasu jsme bojovali se zvýšenou aktivitou soupeře, byli jsme možná až moc defenzivní. Čím víc se blížil konec základní hrací doby, tím víc nám docházelo, že bez ofenzivy to nepůjde. Začali jsme se tlačit do útoku, vstřelili jsme dvě branky. V prodloužení jsme gól dostali, s tím se nedá nic dělat. Šance byly na obou stranách, my jsme ten gól nedali, oni ano."