Stadion i přes fantastickou podporu vyprodané Kalich Areny nezvládl třetí zápas s Prostějovem a prohrál 1:4. Po třech porážkách tak kališníci končí ve čtvrtfinále a loučí se i se sezonou 2022/2023.

ČF3

1:4

1:1, 0:1, 0:2

HC Stadion Litoměřice - LHK Jestřábi Prostějov

Branky a nahrávky: 8. Válek (J. Koláček, P. Svoboda) – 17. Hašek (Ostřížek), 21. Slanina (Venkrbec), 51. Ostřížek (V. Burian), 58. V. Burian. Rozhodčí: Zubzanda, Bejček – Jindra, Kotlík. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: . 1 740 Střely na branku: 14:23. Zblokované střely: 8:6. Vhazování: 13:17. Průběh utkání: 1:0, 1:3.

HC Stadion Litoměřice: Král – Jebavý, Hampl, Výtisk, Kroupa, Šedivý, Černohorský, Holý – Procházka, Kuťák, Guman – Svoboda, Jícha, Válek – Berka, Kracík, Koláček – Ton, Vitouch, Senčák.

LHK Jestřábi Prostějov: Pavelka – Poledna, Kubeš, Malák, Bartko, Staněk, Pěnčík – Jiránek, Jáchym, Slanina – Burian, Ostřížek, Hašek – Maruna, Vlach, Veselý – Jandus, Venkrbec, Jansa.

Prostějov zahrozil už zkraje 2. minuty, kdy Malák nabil před domácí branku osamocenému Kubešovi. Tomáš Král si však připsal první úspěšný zákrok.

V čase 07:16 na druhé straně rozjásal našlapanou Kalich Arenu Lukáš Válek, který při přesilovce zacílil od modré a propálil vše, co mu stálo v cestě. Kališnická radost ale netrvala dlouho. Když běžela na časomíře 17. minuta, nabruslil si Petr Hašek do pravého kruhu a nechytatelnou dělovkou rozvlnil síť domácí klece.

Na startu prostřední periody hosté rovněž zužitkovali přesilovku a přiklonili průběžné skóre na svou stranu. Druhý gól Prostějova zařídil Jan Slanina, který se skvěle zorientoval v předbrankovém prostoru a povedenou dorážkou doklepl puk za Králova záda.

O chvíli později mohli Jestřábi odskočit na rozdíl dvou tref, Veselý však projektilem z levého kruhu orazítkoval jenom tyčku. Vyrovnat mohl na začátku 28. minuty Jícha, po Svobodově přihrávce zpoza branky střelou z první minul.

Svatyni hostů ohrozil poté také Černohorský, jeho pokus od pravého mantinelu ale Pavelka vyrazil pomocí betonu. Betony následně prostějovský brankář nastavil správně i proti Výtiskově bombě z levé strany.

Blýskl se i Král, jenž fantasticky vytěsnil Jáchymovu střelu z mezikruží. Závěrečnou třetinu začali kališníci rovněž hodně aktivně a v čase 41:11 měl na holi vyrovnání Jícha. Jeho bekhendový pokus zastavila na cestě do branky tyčka.

V 51. minutě Jestřábi navýšili těsný náskok. David Ostřížek napřáhl od modré a zamířil přesně do kališnické svatyně. V závěru to Litoměřičtí zkusili bez brankáře, místo kontaktní trefy ale počtvrté inkasovali. Skóre definitivně zpečetil gólem do prázdné klece Vilém Burian a Stadionu po porážce 1:4 končí sezona.

Radim Skuhrovec (HC Stadion Litoměřice): „Samozřejmě v nás převládá zklamání, že jsme přešli přes čtvrtfinále, ale s odstupem času si myslím, že sezona se sice chvílemi nevyvíjela dobře, ale splnili jsme náš cíl, že jsme se vyhnuli předkolu a postoupili do play-off. Celkově jsme v sérii dělali chyby, za které nás soupeř potrestal. Musím uznat, že jsme byli o trošku horší, než soupeř a Prostějov zaslouženě postupuje do semifinále.“

Aleš Totter (LHK Jestřábi Prostějov): „Litoměřice jsme potkali i loni. Myslím si, že na tuto organizaci mířilo zbytečně moc kritiky. Hrálo zde spoustu mladých hráčů, a i realizační tým je zde velmi kvalitní. Obě sezony hrály dobře, jejich vypadnutí v play-off pramení z nezkušenosti. Bylo důležité, že jsme ubránili hodně oslabení. Důležité bylo vyrovnání na 1:1. Pak jsme dali z přesilovky gól a domácí už to potom měli velmi těžké. Jsem pyšný na každého našeho hráče, že se oddal týmu a prošli jsme do semifinále.“