Kališníkům to na prostějovském ledě nevyšlo ani podruhé a tentokrát s Jestřáby prohráli 2:5. Stadion sice dostal už v první třetině do vedení Tomáš Guman, domácí ale ve druhé třetině zcela otočili skóre a berou tak v sérii druhý bod. Litoměřičtí se budou v neděli v Kalich Areně snažit otočit nepříznivý stav i konec sezony.

ČF2

5:2

0:1, 3:0, 2:1

LHK Jestřábi Prostějov - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 30. Jandus, 35. Ostřížek (V. Burian, Hašek), 37. Illéš (T. Jáchym, Venkrbec), 45. Slanina (Jiránek, T. Jáchym), 50. Bartko (T. Jáchym, Kubeš) – 10. Guman (Procházka, Kuťák), 51. J. Koláček (Senčák). Rozhodčí: Zavřel, Kubičík – Dědek, Blažek.. Vyloučení: 5:8. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 2 100. Střely na branku: 37:22. Zblokované střely: 7:9. Vhazování: 36:25. Průběh utkání: 0:1, 5:1, 5:2.

LHK Jestřábi Prostějov: Pavelka – Poledna, Kubeš, Malák, Bartko, Staněk, Pěnčík – Jiránek, Jáchym, Slanina – Burian, Ostřížek, Hašek – Jansa, Venkrbec, Jandus – Illéš, Vlach, Veselý – Maruna.

HC Stadion Litoměřice: Král – Jebavý, Hampl, Kroupa, Výtisk, Šedivý, Holý, Černohorský – Procházka, Kuťák, Guman – Svoboda, Jícha, Válek – Ton, Koláček, Berka – Slavíček, Vitouch, Senčák.

Oproti prvnímu čtvrtfinálovému duelu nemuseli fanoušci na tribunách prostějovského stadionu čekat tak dlouho na první branku. Ta totiž padla už po necelých deseti minutách hry. V čase 09:36 nabil Procházka z pravého kruhu Tomáši Gumanovi, a ten se ranou z předbrankového prostoru nemýlil.

Zkraje prostřední periody mohli Jestřábi vyrovnat, po závaru před kališnickou svatyní sice pálil Veselý, Král ho ale skvěle vychytal a na brankové čáře mu navíc pomohl dobrým obranným zákrokem Hampl.

Následně ujeli na druhé straně do přečíslení Jícha se Svobodou, jejich akce ale gólem neskončila. Ve 30. minutě domácí vyrovnali. Ve vlastním oslabení se dostal k puku ve středním pásmu Tomáš Jandus, nabruslil si až na pravý kruh a nechytatelnou dělovkou překonal Krále.

O necelých pět minut později navíc Prostějovští přiklonili skóre na svou stranu. David Ostřížek ujel po pravé straně a projektilem z vrcholu pravého kruhu rozvlnil síť kališnické svatyně. Jestřábi zůstali při střelecké chuti i ve zbytku třetiny a v čase 36:54 odskočili na rozdíl dvou branek.

Do statistik se tentokrát zapsal Jakub Illéš, který při přesilovce domácích zakončil parádní kombinaci svého týmu a střelou z mezikruží poslal puk za brankovou čáru. Časomíra se opět zastavila ve 45. minutě, kdy Prostějov znovu navýšil náskok.

Puk se po ose Jáchym-Jiránek dostal až Janu Slaninovi, jenž napřáhl na pravém kruhu a zacílil ke vzdálenější tyči. V čase 49:44 domácí zakulatili skóre. Slušně zaplněné tribuny rozjásal brankou v početní výhodě Jan Bartko.

Kališníci o minutu a vteřinu později kosmeticky upravili skóre. Ihned po vhazování uzmul kotouč Josef Koláček a překvapil Pavelku povedenou střelou, která skončila za jeho zády.

Víc gólů už nepadlo a Stadion tak padl i ve druhém zápase a doma se bude snažit otočit nepříznivý stav série, v níž momentálně s Jestřáby prohrává 0:2.

Jakub Janoušek (HC Stadion Litoměřice): „Utkání se nám hodnotí velmi špatně. Během zápasu jsme byli osmkrát na trestné lavici, což tým stálo mnoho sil. V důsledku toho se kupily chyby, kterých Prostějov využil a o výsledku rozhodl ve druhé třetině. My teď jedeme domů a v neděli se pokusíme sérii obrátit.“

Aleš Totter (LHK Jestřábi Prostějov): „Drželi jsme se našeho plánu, všichni hráči dnes odehráli skvělý zápas, nikdo nic nevypustil, přesně tak, jak to má být. Jsme rádi, že po domácích zápasech vedeme v sérii už 2:0 a v neděli jsme připravení se bít o třetí a zároveň rozhodující bod.“