Stadionu to v prvním zápase čtvrtfinále proti Prostějovu nevyšlo a prohrál 0:1 v prodloužení. Rozhodující trefu zaznamenal v 69. minutě Jan Veselý. Jestřábi se tak v sérii ujali vedení 1:0.

ČF1

1:0pr

0:0, 0:0, 0:0 – 1:0

LHK Jestřábi Prostějov - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 69. Veselý (Vlach, Illéš). Rozhodčí: Wagner, Kostourek – Polák, Komínek. Vyloučení: 4:3. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 941. Střely na branku: 36:30. Zblokované střely: 11:15. Vhazování: 33:15. Průběh utkání: 1:0.

LHK Jestřábi Prostějov: Pavelka (Němeček) – Poledna, Kubeš, Malák, Bartko, Staněk, Pěnčík – Jiránek, Jáchym, Slanina – Burian, Ostřížek, Hašek – Jansa, Venkrbec, Jandus – Illéš, Vlach, Veselý – Maruna.

HC Stadion Litoměřice: Král – Jebavý, Hampl, Kroupa, Výtisk, Šedivý, Holý, Černohorský – Procházka, Kuťák, Guman – Svoboda, Jícha, Válek – Ton, Koláček, Berka – Slavíček, Vitouch, Senčák.

Oba týmy začaly první čtvrtfinálový zápas hodně aktivně a na obou stranách se už v úvodních minutách urodily velké šance. Proti prostějovskému pokusu zblízka však skvěle zakročil Tomáš Král a na druhé straně rozvlnil Válek ranou z úhlu jen boční síť domácí svatyně.

Po pěti minutách hry měl na holi gól Svoboda, který ujel obráncům soupeře a ocitl se tváří v tvář Pavelkovi. V rozhodujícím momentu sice zacílil do horní části jestřábí klece, orazítkoval ale jen brankovou konstrukci.

Svoboda zatápěl domácí obraně i v prostřední periodě, ani s povedeným blafákem do bekhendu ale proti maskovanému muži v prostějovských barvách neuspěl.

Zkraje závěrečného dějství prověřil Pavelku projektilem z úhlu Šedivý, brankář Prostějova ale vytěsnil kotouč pomocí betonu.

V čase 54:50 mohl překonat ležícího Krále Vlach, ke smůle domácích fanoušků ale hostující klec netrefil. Veselý vzápětí střílel z dorážky jen do brankáře. V základní hrací době tak branka nepadla a došlo na prodloužení.

Na startu 62. minuty zacílil od modré Jícha, se svou dělovku však těsně minul domácí svatyni. O chvíli později se pokoušel o dorážku Svobodovy střely Válek, zamířil ale mimo. Stejně jako Josef Koláček, jenž se k puku dostal po svém spoluhráči s dvaadvacítkou na zádech.

V čase 68:29 rozhodli Jestřábi o vítězství i zisku prvního bodu. Vlach ujel středem hřiště a naznačil střelu z levé strany, místo toho nahrál na pravý kruh Janu Veselému, který zacílil přesně do poloodkryté brány. Prostějov tak zvítězil 1:0.

Jakub Janoušek (HC Stadion Litoměřice): „V úvodu utkání jsme od soupeře čelili velkému tlaku, který jsme naštěstí ustáli. Bohužel jsme neproměnili přesilovku. V druhé periodě jsme sehráli pětiminutové oslabení, které jsme odehráli velmi dobře a nakoplo nás to do další hry. Vyloučení Ondřeje Procházky do konce zápasu bylo pro nás ale citlivou ztrátou. Bohužel se nám nedařilo v početních výhodách, ale Prostějovu také ne. Jak byli domácí aktivnější v první třetině, my měli daleko víc šancí v prodloužení, ale neproměnili jsme je a rozhodl jeden gól. Je to jeden zápas, podíváme se na video a jedeme dál, připravíme se na další souboj."

Aleš Totter (LHK Jestřábi Prostějov): „V prvním zápase v play-offové sérii je na domácí tým vždycky vyvíjen větší tlak. Utkaly se velmi ofenzivní týmy a výkon obou byl hodně zodpovědný. I když máme zkušené hráče, tak na nás lehce dolehla nervozita. První bod je důležitý. Jsme rádi, že jsme byli trpěliví a počkali jsme si na pravou šanci. Série bude ještě dlouhá a zítra ve čtvrtek se začíná od nuly."