Stadion v letošní sezoně ani napotřetí nevyzrál na Sokolov, se kterým v dohrávce 24. kola Chance ligy prohrál 4:6. Kališníci na ledě soupeře sice třikrát vedli, Baník ale pokaždé vyrovnal a nakonec strhl výhru na svou stranu.

24. kolo

6:4

1:1, 2:2, 3:1

HC Baník Sokolov - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 12. Kverka, 27. Kverka (Hauser, Jiskra), 36. Hauser (M. Rohan), 42. M. Rohan (Jiskra, Hauser), 57. Baláž (Zadražil, Hauser), 60. Helt – 10. Procházka (Kuťák, J. Šedivý), 22. Procházka (Válek, Holý), 32. Cikhart (M. Vitouch, Černohorský), 52. Slavíček (M. Vitouch, Holý). Rozhodčí: Zubzanda, Valenta – Belko, Kokrment.. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 22:13. Zblokované střely: 2:1. Vhazování: 32:29. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 4:4, 4:4, 6:4.

HC Baník Sokolov: Michajlov – Novák, Tomek, Weinhold, Krutil, Rohan, Baláž – Helt, Kverka, Kofroň – Csamango, Zadražil, Hauser – Osmík, Jiskra, Kysela – Švec, Zabloudil, Hajný.

HC Stadion Litoměřice: Sklíba – Jebavý, Hampl, Němec, Výtisk, Holý, Šedivý, Černohorský – Procházka, Kuťák, Senčák – Válek, Koláček, Guman – Ton, Svoboda, Slavíček – Cikhart, Vitouch.

Stadion záhajil duel v Sokolově parádně a po sérii šancí se zkraje 10. minuty ujal vedení. Kuťák při signalizované výhodě nabil Ondřeji Procházkovi, který ranou z levého kruhu otevřel skóre.

Sokolovští ale vzápětí našli gólovou odpověď, když se Jaromír Kverka dostal k puku na pravém kruhu a zacílil přesně k tyči. Na začátku prostřední periody kališníci opět strhli výsledek na svou stranu.

Ondřej Procházka si v čase 21:56 nabruslil mezi kruhy a nekompromisní dělovkou podruhé v zápase překonal Michajlova. Baník však o pár minut později znovu srovnal krok. A byl to opět Jaromír Kverka, kdo při domácí přesilovce dopravil puk za Sklíbova záda.

Ve 32. minutě zaúřadovali potřetí Litoměřičtí. Jan Cikhart si najel před domácí svatyni, kam dostal skvělou nahrávku od Vitoucha z pravé strany, a zamířil přesně mezi Michajlovovy betony. Sokolovští i napotřetí vyrovnali.

Petr Hauser chtěl prověřit Sklíbu střelou z větší vzdálenosti a litoměřický gólman kapituloval. Gólová přestřelka pokračovala i v závěrečném dějství. Nejprve přiklonil výhru na stranu Baníku díky využité přesilovce Martin Rohan, poté se ale zapsal do střelecké listiny Josef Slavíček a bylo opět vyrovnáno.

Na konci třetí třetiny už se však ke smůle hrstky litoměřických fanoušků prosazovali pouze domácí hráči. V čase 56:50 přebral kotouč po nahrávce od Zadražila Ondřej Baláž a projektilem z vrcholu levého kruhu nedal Sklíbovi šanci.

Kališníci to před sirénou ještě zkoušeli v šesti bez brankáře, kýženou trefu ale nevstřelili. Baník naopak ještě upravil skóre. Do prázdné klece se trefil tři vteřiny před koncem Filip Helt a Stadion tak padl 4:6.