Stadion začal víkendový trip utkáním s Přerovem. Zubři sice v první třetině otevřeli skóre, ale na konci druhé periody vyrovnal Přemysl Svoboda. Litoměřická sedmapadesátka se prosadila i zkraje poslední dvacetiminutovky a Severočeši tak v MEO Areně těsně zvítězili.

40. kolo

1:2

1:0, 0:1, 0:1

HC ZUBR Přerov - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 13. Březina - 40. Svoboda (Výtisk, Procházka), 45. Sovboda (Procházka, Jícha). Rozhodčí: Skopal, Svoboda – Blažek, Zídek. Vyloučení: 1:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 31:29. Zblokované střely: 4:4. Vhazování: 38:24. Průběh utkání: 1:0, 1:2.

HC ZUBR Přerov: Postava – Hrdinka, Chroboček, Černý, Gréč, Krisl, Ševčík, Dluhoš – Březina, Pechanec, J. Svoboda – Doležal, Dvořák, Okál – Indrák, Kratochvil, J. Svoboda – Goiš, Macuh, Fencl.

HC Stadion Litoměřice: Král – Jebavý, Veber, Němec, Výtisk, Hampl, Šedivý, Böhm, Černohorský – Procházka, Kracík, P. Svoboda – Ton, Jícha, Slavíček – Cikhart, Vitouch, Koláček – Brouček, Pártl.

V úvodní desetiminutovce byla hra velmi vyrovnaná a ani jeden z týmů si nevytvořil větší šanci. K první příležitosti se v 11. minutě dostal Jakub Svoboda, který vybojoval puk v rohu kluziště, nahrál před branku Jiřímu Krislovi, jenž vypálil. Jeho dělovku ještě tečoval Pechanec, ale kotouč letěl mimo tři tyče.

Na světelné tabuli svítil čas 12:41, když se poprvé v utkání měnilo skóre. Rok Macuh získal u mantinelu puk a nahrál Davidu Březinovi, který z pravého kruhu zacílil přesně pod Královu lapačku a otevřel skóre. Krátce po vstřeleném gólu zahrozil bekhendovou střelou ještě Tomáš Doležal, ale mířil příliš vysoko.

Litoměřice mohly vyrovnat ve 25. minutě, když Indrák před domácí klecí zalehl puk a rozhodčí nařídili trestné střílení. K samostatnému nájezdu nastoupil Josef Koláček, který sérií kliček Postavu nezmátl, zkusil zakončit z ostrého úhlu, ale přerovského gólmana nepřekonal.

Krátce po polovině utkání mohli Zubři své vedení navýšit. První šanci měl Robert Černý, mířil na levou tyčku, ale Král byl připravený. Poté předvedl pěknou kličku na modré Okál, který přihrál Doležalovi před branku. Domácí čtyřiadvacítka litoměřickou svatyni jen lehce minula.

Ve 40. minutě dostali kališníci výhodu přesilové hry, kterou v čase 39:27 využili a vyrovnali. Přemysl Svoboda z pravého kruhu vyslal střelu zápěstím a trefil volné místo nad lapačkou Michala Postavy. Ve 45. minutě se svěřenci trenéra Přerosta radovali znovu. Ondřej Procházka si všiml v brankovišti najetého Přemysla Svobody, kterému stačilo správně nasměrovat čepel své hokejky a dopravit tak puk do odkryté branky.

Před koncem utkání to Zubři ještě zkusili bez brankáře, ale kýženého gólu se nedočkali a Stadion tak těsně porazil Přerov 2:1.