Kališníci navázali na triumfy s Prostějovem a Sokolovem a poradili si i s lídrem Chance ligy z Třebíče, kterého přejeli výsledkem 4:0. O branky se postarali Svoboda, Koláček, Procházka a Guman a Stadion si zajistil 5. místo v základní části. Díky tomu tak může definitivně oslavit přímý postup do play-off.

51. kolo

0:4

0:1, 0:2, 0:1

SK Horácká Slavia Třebíč - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 8. P. Svoboda (Černohorský, Válek), 31. J. Koláček (Válek, P. Svoboda), 35. Procházka (Kuťák), 45. Guman (Kuťák, Výtisk). Rozhodčí: L. Bejček, O. Šudoma – R. Zídek, D. Otáhal. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 212. Střely na branku: 35:27. Zblokované střely: 9:10. Vhazování: 27:22. Průběh utkání: 0:4.

SK Horácká Slavia Třebíč: Mičán – Bořuta, Furch, Forman, Vodička, Poizl, Fajmon – Dočekal, Bittner, Psota – Vodný, Michálek, Ferda – Klímek, Malý, Sedláček – M. Svoboda, Pšenička, Novák – Michalčuk.

HC Stadion Litoměřice: Král – Jebavý, Hampl, Výtisk, Němec, Kroupa, Černohorský, Šedivý – Procházka, Kuťák, Guman – P. Svoboda, Jícha, Válek – Ton, Koláček, Berka – Slavíček, Pártl, Vitouch.

Stadion na vítěze základní části vlétl ve velkém stylu a zkraje 8. minuty se poprvé měnilo skóre. Černohorský nabil na pravý kruh Přemyslu Svobodovi, který bez váhání napálil kotouč pod horní tyčku třebíčské svatyně.

O chvíli později měli kališníci na holích další trefu, když vyrazili dopředu v přečíslení. Mičán proti Válkově střele ale skvěle zakročil a následně mu pomohla i tyčka.

Domácí se osmělili až v prostřední periodě. A hned z toho byla tyčka, kterou orazítkoval po střele z ostrého úhlu Sedláček. Ze hry však měli nadále víc Litoměřičtí a v čase 30:06 udeřili podruhé.

Josef Koláček přebral kotouč po přihrávce z pravé strany, najel si mezi kruhy a dělovkou mezi Mičánovy betony navýšil vedení Stadionu na dva góly. O necelých pět minut později hosté znovu zaúřadovali a přidali branku číslo tři.

Postaral se o ni Ondřej Procházka, jenž obdržel kotouč od Kuťáka, najel si k pravé tyčce a bekhendovou ranou zacílil do poloodkryté klece. Ještě před sirénou se na druhé straně vyznamenal Král, který si poradil se sóloakcí Dočekala ve vlastním oslabení.

Kališníkům nezvlhnul prach ani ve třetí třetině. Na konci 45. minuty zakončil parádní přesilovkovou kombinaci Litoměřic projektilem z levého kruhu Tomáš Guman a upravil skóre na 4:0. Tím duel také skončil a Stadion se raduje z vítězství.