Kališníci v Kalich Areně po reprezentační přestávce a dvou venkovních duelech nestačili na Zlín, kterému podlehli 1:4. Chléb se lámal ve třetí třetině, kdy Berani odskočili na rozdíl tří gólů. Stadion už nedokázal zareagovat a zaznamenal tak už třetí porážku v řadě.

47. kolo

1:4

0:0, 1:2, 0:2

HC Stadion Litoměřice - Berani Zlín

Branky a nahrávky: 37. Kuťák (Procházka) – 26. Hejcman, 33. Luža (M. Lang, Talafa), 45. Suhrada (Kindl), 50. P. Sedláček (Sadovikov) . Rozhodčí:Zavřel, Petružálek – Maštalíř, Bohuněk. Vyloučení: 3:3. Bez využití. V oslabení: 1:1. Diváci: . Střely na branku: 25:21. Zblokované střely: 8:9. Vhazování: 31:33. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4.

HC Stadion Litoměřice: Sklíba – Jebavý, Černohorský, Výtisk, Němec, Hampl, Holý, Böhm, Kroupa – Procházka, Kuťák, Svoboda – Válek, Jícha, Berka – Ton, Cikhart, Senčák – Slavíček, Pártl.

Berani Zlín: Kořének – Husa, Zbořil, Suhrada, Riedl, Novotný, Talafa, Burian – Lang, Kindl, Sedlák – Kubiš, Hejcman, Frömel – Luža, Gago, Čechmánek – Sedláček, Sadovikov, Heš.

Kališníci od začátku bitvy se Zlínem hýřili aktivitou, kterou přetavil ve velkou šanci zkraje 7. minuty Kuťák, jenž vypálil ze spodní hranice levého kruhu. Kořenék jeho prudkou střelu ale vyrazil pomocí betonu.

Následně prokličkoval podél pravého mantinelu Válek a prověřil zlínského gólmana střelou z pravého kruhu. Ani on ale neuspěl. Maskovaný muž v barvách hostů se roztáhl přes šířku brankoviště a kotouč nakonec vykopl bruslí.

Litoměřická dvaadvacítka se pokusila na Kořénka vyzrát i na začátku prostřední periody, zlínský brankář ale jeho projektil z mezikruží zneškodnil.

V čase 25:08 se navzdory kališnické aktivitě radovali Berani. Darek Hejcman ujel dopředu ve vlastním oslabení, nabruslil si ze středního pásma až před Sklíbu a nekompromisně zavěsil. Když na časomíře běžela 33. minuta, odskočili navíc Zlínští na rozdíl dvou branek.

O další trefu se totiž postaral Dominik Luža, jenž si počíhal před domácí klecí na odražený kotouč po Langově střele od mantinelu a zblízka ho dopravil do sítě.

Stadion ale brzy našel gólovou odpověď. Ve vlastním oslabení předvedli parádní akci Kuťák s Procházkou, kteří ve dvou vyrazili na zteč zlínské svatyně. První jmenovaný Filip Kuťák po přesném pasu z pravé strany nezaváhal a parádně zacílil do poloodkryté branky.

Berani však chvíli po startu třetí části znovu navýšili těsný náskok. Ihned po vhazování po Sklíbově pravici se k puku dostal na modré čáře Jiří Suhrada a povedeným golfákem ho poslal za záda kališnického brankáře.

V 50. minutě ještě přitopil pod kotlem Pavel Sedláček. Ten doklepl kotouč do sítě z dorážky po Sadovikovově dělovce a upravil skóre na 4:1 pro Zlín. Stadion v závěru ještě zkoušel překonat hostující obranu, a dokonce to zkusil v šesti bez brankáře, žádný gól ale nedal a prohrál 1:4.

Radim Skuhrovec (HC Stadion Litoměřice): „Z naší strany jednoznačně nepovedené utkání. V první třetině jsme ještě dodržovali systém, o kterém jsme si před zápasem řekli, že by mohl fungovat. Ve druhé periodě jsme si mohli pomoci pětiminutovou přesilovkou, ale v ní jsme inkasovali první gól. Když jsme se dotáhli na jednobrankovou ztrátu, tek jsme ožili a chtěli jsme s výsledkem něco udělat. Ale vůbec nám nešly přesilovky. Zlín zaslouženě vyhrál."

Miloš Říha (PSG Berani Zlín): „Byl to těžký zápas. Snažili jsme se eliminovat rychlé protiútoky soupeře, o kterých jsme věděli, že v nich je dobrý. To se nám do stavu 2:0 dařilo, pak jsme začali mít problémy. Klíčovým okamžikem bylo úspěšné pětiminutové oslabení. Výborný výkon předvedl Michal Kořének v brance. Bojovali jsme a myslím si, že jsme si tři body zasloužili."