Kališníci proti Třebíči napravili zaváhání se Sokolovem a porazili vedoucí tým Chance ligy 2:1. O branky se postarali Přemysl Svoboda a Ondřej Procházka a Stadion tak bral zaslouženě tři body.

38. kolo

2:1

1:0, 1:1, 0:0

HC Stadion Litoměřice - SK Horácká Slavia Třebíč

Branky a nahrávky: 6. P. Svoboda (Procházka, Veber), 34. Procházka – 27. Dočekal (Psota, Vodný). Rozhodčí: Wagner, Čáp – Beneš, Kotlík. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 630. Střely na branku: 31:21. Zblokované střely:8:4 . Vhazování: 22:25. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

HC Stadion Litoměřice: Král – Veber, Jebavý, Němec, Výtisk, Černohorský, Hampl, Kroupa – Válek, Kuťák, Koláček – Procházka, Kracík, P. Svoboda – Ton, Jícha, Slavíček – Jiruš, Vitouch, Cikhart.

SK Horácká Slavia Třebíč: Mičán – Bořuta, Tureček, Forman, Fajmon, Poizl, Furch – Dočekal, Bittner, Psota – Holec, Michálek, Ferda – Vodný, Malý, Sedláček – Michalčuk, M. Svoboda, Krliš.

Kališníci chtěli před domácími diváky napravit zaváhání se Sokolovem a už od začátku duelu s Třebíčí tak byli hodně aktivní. Po minutě vyrazil na zteč hostující svatyně Ondřej Procházka, který následně vypálil z levého kruhu. Nemířil ale přesně a přestřelil.

Na druhé straně vystrčil drápky Ferda, jenž obdržel od Holce pobídku zpoza branky a ranou zblízka se chystal ohrozit Krále. Zacílil však těsně nad.

V čase 05:15 se poprvé měnilo skóre. A byli to litoměřičtí fanoušci, kdo se mohl radovat. Přemysl Svoboda si počíhal u pravé tyčky, kam dostal nabito zleva od Ondřeje Procházky. V rozhodující chvíli nezaváhal a zasunul kotouč za Mičánova záda.

Ve 14. minutě na sebe upozornil opět Ondřej Procházka. Litoměřická osmadvacítka vystřelila z levého kruhu a po jejím projektilu v Kalich Areně zacinkala tyčka.

Světelná tabule se zastavila na čase 26:39, když Horácká Slavia vyrovnala. Stadion hrál po Procházkově vyloučení oslabení, toho hosté využili k parádní kombinaci, kterou zakončil po přihrávce zleva střelou z úhlu Martin Dočekal.

Ve 33. minutě si ale kališníci vzali ztracené vedení zpět. Po nahození jednoho z třebíčských hráčů se kotouč odrazil od zadního mantinelu před hostující klec, kam si bleskurychle nabruslil Ondřej Procházka a ranou z hranice brankoviště překonal Mičána.

Srovnat krok mohl Radim Ferda, jeho dělovka zblízka ale jen orazítkovala tyčku litoměřické klece. V závěru to Třebíčští zkusili v šesti bez brankáře, jednogólové manko se jim však smazat nepovedlo. Stadion tak porazil lídra soutěže těsně 2:1.

Jakub Janoušek (HC Stadion Litoměřice): „Z našeho pohledu výborně odehrané utkání, hrálo se trochu nahoru dolů. Myslím si, že bylo atraktivní pro diváky, kteří dorazili do Kalich Areny opět ve velkém počtu. Zápas rozhodl gól, který padl po šťastném odrazu, ale tato situace vyplynula z našeho důsledného napadání. Ke konci třetí třetiny si hosté vytvořili tlak, ale tam nás několika skvělými zákroky podržel Tomáš Král, takže jsme duel dotáhli do vítězného konce."

Kamil Pokorný (SK Horácká Slavia Třebíč): „Gratuluji domácím k vítězství, ale pro nás je výsledek kruté. Myslím, že za druhou a třetí třetinu jsme si zasloužili alespoň bod z Litoměřic odvézt. Dostali jsme dva nešťastné góly, jeden odrazem od brusle a druhý po nahození na mantinel, což nás mrzí. Víme, že Litoměřice mají silnou ofenzivu a my jsme je dnes udrželi na uzdě. Nabídnuté šance jsme nevyužili, a proto jsme prohráli, ale klukům nemám co vytknout."