Stadion svůj první venkovní duel v nové sezoně zvládl na jedničku a porazil Benátky 3:1. Gólově pomohl k vítězství Riku Sihvonen, který vsítil dvě branky. Jednu trefu pak zapsal Přemysl Svoboda. Kališníci tak oplatili Středočechům dvě porážky z přípravy a poprvé v soutěžním ročníku vyhráli za tři body.

2. kolo

1:3

0:0, 0:3, 1:0

HC Benátky nad Jizerou - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 46. Aubrecht (Klapka) – 21. Sihvonen (O. Procházka, R. Přikryl), 25. Sihvonen (R. Přikryl, O. Procházka), 27. P. Svoboda. Rozhodčí:Wagner, Zavřel – Bosák, Podrazil. Vyloučení: 5:6. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 223. Střely na branku: 29:38. Zblokované střely: 7:4. Vhazování: 29:33. Průběh utkání: 0:3, 1:3.

HC Benátky nad Jizerou: Král – Kolmann, Šedivý, Štibingr, Aubrecht, Bukač, Kunst, Žůrek – Šír, Dušek, A. Dlouhý – Pabiška, Jansa, Jiruš – Klapka, Čederle, Wiencek – Křepelka, E. Čermák, Vomáčka.

HC Stadion Litoměřice: Tomáš Král – O. Baláž, J. Holý, Výtisk, Černohorský, Jebavý, Kottek, Háva – Válek, Kracík, M. Kadlec – O. Procházka, R. Přikryl, Sihvonen – L. Stehlík, Koláček, Konečný – Pajer, Urban, P. Svoboda.

Stadion odstartoval duel v Benátkách velmi svižně a už ve 4. minutě mohl jít do vedení. Před domácí klecí se ocitl osamocený Urban a pokusil se zakončit. Král ho ale vychytal. Na druhé straně vyslal nebezpečnou střelu od modré Štibingr, kališnický gólman ale včas sklapl betony a puk za svá záda nepustil.

V závěru úvodní třetiny se do velké šance dostali Benátečtí. Wiencek naservíroval kotouč Dlouhému, který nastřelil pouze tyčku kališnické svatyně. Pouhých padesát vteřin po prvním buly druhé periody viděli fanoušci na tribunách první gól zápasu.

A k radosti litoměřických příznivců padl do domácí klece. Na pravém kruhu napřáhl ke střele Riku Sihvonen, Král měl zakrytý výhled a projektil finského útočníka zapadl až za brankovou čáru.

V 25. minutě kališníci navýšili těsný náskok. Trojice Procházka-Přikryl-Sihvonen ujela do rychlého protiútoku a posledně jmenovaný Riku Sihvonen zacílil přesně k pravé tyči. Domácí se přiblížili ke vstřelení gólu chvíli popolovině základní hrací doby, kdy po rychlé akci Jiruše trefil najíždějící Jansa břevno. O chvíli později hráči Stadionu zvedali ruce potřetí. Před Danielem Králem se objevil Přemysl Svoboda a zvýraznil vedení.

Tyčka zacinkala benáteckým stadionem i necelé tři minuty po startu závěrečného dějství. Po pěkné kombinaci se svými spoluhráči zakončoval Kadlec, napálil však pouze spojnici břevna a tyče. V čase 45:31 se Benátečtí dočkali snížení. Klapka si najel kousek za modrou čáru a prověřil Krále dělovkou z dálky, litoměřický brankář kotouč vyrazil pouze před sebe, kam si nabruslil David Aubrecht a pohotovou dorážkou uklidil puk do sítě.

Ačkoliv si oba týmy v závěru vytvořily několik šancí, žádná z nich brankou neskončila, a tak si Stadion z Benátek odváží triumf 3:1.

Valdemar Jiruš (HC Benátky nad Jizerou): Ve druhé třetině jsme zaváhali v našem obranném pásmu a soupeř nás za to trestal. Trápí nás produktivita, což dokumentuje i nevyužitá dvojnásobná přesilovka.

David Bruk (HC Stadion Litoměřice): S výsledkem jsme spokojení, z venku vezeme tři body. Zápas byl velice těžký, vyrovnaný a rychlý, protože oba týmy mají ve svém kádru mladé hráče. Hráli jsme lépe než v prvním zápase proti Frýdku-Místku, ve kterém nám to nešlo. Dnes jsme museli vytáhnout jiný výkon.