Skvělá práce. Kališníci se proti Kolínu bili jako lvi a i když kozlové zdatně vzdorovali a v zápase dokázali dvakrát vyrovnat, Stadion nakonec dvěma góly v závěrečném dějství rozhodl o triumfu 5:3. Ze třetího duelu Chance ligy tak vytěžil třetí vítězství. Dvěma trefami zazářil Lukáš Válek, po jednom gólu přidali Lukáš Pajer, Riku Sihvonen a Jaroslav Kracík.

3. kolo

5:3

2:1, 1:2, 2:0

HC Stadion Litoměřice - SC MARIMEX Kolín

Branky a nahrávky: 17. Kracík (R. Přikryl, J. Holý), 19. Pajer (Berka, P. Svoboda), 30. Válek (Koláček, Urban), 54. Koláček (Válek, Urban), 60. Sihvonen – 19. Morong (J. Veselý, L. Krejčík), 24. Šafránek (J. Sklenář, Poppel), 35. Z. Král (Jankovský, Čáp). Rozhodčí: Petružálek, Jaroš – Maštalíř, Coubal. Vyloučení: 2:6. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 770. Střely na branku: 37:30. Zblokované střely: 8:9. Vhazování: 33:26. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:3,5:3 .

HC Stadion Litoměřice: Tomáš Král – O. Baláž, J. Holý (A), Výtisk (C), Ticháček, Jebavý (A), Kottek, Černohorský – O. Procházka, R. Přikryl, Sihvonen – Válek, Kracík, M. Kadlec – Urban, Koláček, Konečný – P. Svoboda, Berka, Pajer.

SC MARIMEX Kolín: Sajdl (Sejpal) – Piegl, Čáp, Šalda, Kukla, Kachyňa, Čížek (A), Váchal – J. Sklenář, Šafránek (C), Poppel – Jankovský, Štohanzl, Z. Král – L. Krejčík (A), Morong, J. Veselý – Zumr, Matějček, Petržilka.

Ačkoli byly v první třetiny oba týmy v ofenzivě hodně aktivní, branky přinesl až závěr úvodní dvacetiminutovky. A hned z toho byly gólové hody. V 17. minutě vyfasoval Šafránek dvě minuty za nedovolené bránění a kališníci nabízenou výhodu dokázali využít. Jaroslav Kracík dostal nahrávku od Přikryla, nabruslil si na spodní hranu pravého kruhu a nekompromisní střelou poslal kotouč pod víko kolínské svatyně.

Přesně o minutu a půl později Stadion zvýraznil těsný náskok. Berka nabil takřka od modré čáry napříč hřištěm na pravý kruh Lukáši Pajerovi, a ten ranou z první bez okolků propálil Sajdla. Kozly dvě inkasované branky nezlomily a o dvacet vteřin později se kolínská letka mohla radovat z první trefy. V čase 18:50 prosvištěl Veselý po pravé straně a naservíroval kotouč Matěji Morongovi, jenž si najel mezi kruhy a projektilem z forhendu překonal Krále.

Podobně jak hosté skončili před odchodem do šaten, tak načali i prostřední periodu. Zkraje 24. minuty nahrál Sklenář od zadního mantinelu najíždějícímu Davidu Šafránkovi, který dělovkou z levého kruhu srovnal skóre.

Litoměřičtí si však v půlce základní hrací doby vzali vedení zpět. Po pěkné přesilovkové kombinaci s Urbanem a Koláčkem napřáhl od modré Lukáš Válek a dalekonosnou střelou nedal Sajdlovi šanci. Kolín ale ani tentokrát nesložil zbraně a v čase 34:39 bylo znovu vyrovnáno. Jankovský parádně nahrál za obranu Zdeňku Královi, hostující útočník si nabruslil až před Krále a pohodlně zakončil.

Závěrečné dějství přineslo velkou bitvu o každý centimetr ledu. Chvíli po úvodním buly pálil z pravého kruhu Urban, Sajdl však kotouč pohotově vyrazil. Na druhé straně se u levé tyče objevil nehlídaný Petržílka, jenž mohl zakončovat do poloodkryté klece. Král však předvedl parádní rozštěp a betonem puk vytěsnil.

Kolín poté dvakrát podržel pozorný Sajdl. Ten si nejdřív připsal úspěšný zákrok po Kracíkově pokusu zleva. Následně lapil i Ticháčkovu dorážku. V čase 53:57 vypukla litoměřická střídačka nadšením. Lukáš Válek vystřelil z větší vzdálenosti, načež jeho střelu tečoval Josef Koláček, který rozvlnil síť hostující klece. Kozlové se ještě snažili vyrovnat a zkusilo to v šesti bez brankáře, vyrovnat už ale nestačili. Prázdné klece naopak využil Riku Sihvonen a zpečetil výsledek. Stadion tak zapsal výhru číslo tři.

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): „Pro nás to je strašně důležité vítězství, potvrdili jsme body z předchozích kol. Bylo to těžké utkání proti kvalitnímu soupeři, ale myslím si, že výhra byla zasloužená. Měli jsme výpadek ve druhé třetině, konečně jsme si ale pomohli přesilovkami a jsme rádi, že jsme i třetí sadu dresů pokřtili vítězně.“

Petr Martínek (SC Kolín): „Do utkání jsme nevstoupili dobře, domácí nás v první třetině přehrávali a zaslouženě vedli. Ve druhé třetině jsme výrazně přidali a povedlo se nám vyrovnat. Bohužel, v závěru se přiklonilo štěstí na stranu domácích. My udělali chybu a darovali soupeři přesilovku, který ji dokázal využít, stejně jako dvě další. To rozhodlo o celém výsledku.“