Stadion proti Drakům ve velkém boji vyválčil bod. Přestože kališníci celý zápas museli dotahovat skóre, do poslední chvíle se nevzdali a nakonec padli až v prodloužení. Gólově se prosadil Josef Koláček, jenž vyrovnával na 1:1. Poté se trefili Ondřej Procházka a Martin Kadlec. O triumfu domácích rozhodl Petr Kratochvíl.

4. kolo

4:3pr

1:1, 2:0, 0:2 – 1:0

Draci PARS Šumperk - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 15. Vildumetz (Macuh, Drtil), 30. Drtil (D. Kindl, Vildumetz), 33. P. Kratochvíl (Macuh, D. Kindl), 63. P. Kratochvíl (Vildumetz) – 16. Koláček, 50. O. Procházka (M. Kadlec, Kracík), 53. M. Kadlec (J. Holý). Rozhodčí: Čech, Ondráček – Polák, Blažek. Vyloučení: 3:6. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 955. Střely na branku: 35:45. Zblokované střely: 5:5. Vhazování: 30:37. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:3, 4:3.

Draci PARS Šumperk: Mokry – Pěnčík, Drtil (A), Březák, Hrachovský, Řezáč, Dudycha, L. Rutar – Vildumetz, D. Kindl (C), Vachutka – Šilhavý, Macuh, Scheuter – A. Furch, Kohút, P. Kratochvíl – Antoníček, Spratek, J. Horký.

HC Stadion Litoměřice: Čermák – Marcel, Ticháček, Výtisk, J. Holý, Jebavý, Kottek, Pinkas – O. Procházka, R. Přikryl, Sihvonen – Válek, Kracík, M. Kadlec – Konečný, Koláček, Urban – Pajer, Berka, P. Svoboda.

Přestože přijeli kališníci do Šumperka jako favorité, byli to Draci, kdo měl na samotném startu duelu větší tlak. ŠKODA Arénou dokonce zacinkala tyčka, kterou v čase 01:01 nastřelil nejproduktivnější hráč domácích Rok Macuh. Stadion se však postupně dostával do tempa a brzy rovněž zahrozil. Po střele od modré se pokoušel pomocí teče prosadit Válek, kotouč však proletěl těsně nad domácí svatyní. Následný projektil od modré Mokry zlikvidoval a poradil si i s Válkovým nahozením, které ukryl do lapačky.

Stejnou část výstroje následně použil Čermák na druhé straně kluziště, který tak zkrotil puk pokusu Hrachovského. V závěru 13. minuty dostali Šumperští po Kadlecově faulu výhodu přesilové hry, kterou takřka na jejím konci využili. Po Macuhově přihrávce vyrazil dopředu po levé straně Tomáš Vildumetz, prosvištěl přes levý kruh a pohotovou střelou z úhlu nedal Čermákovi šanci.

Odpověď na sebe ale nenechala dlouho čekat. Už v čase 15:29 bylo vyrovnáno. Po pěkné akci kališníků vystřelil bekhendem z oblasti mezi kruhy Josef Koláček a puk, který ještě nešťastně otečoval jeden z domácích hráčů, zapadl za Mokreho záda.

Ve 30. minutě Litoměřičtí znovu doplatili na hru v oslabení. Po Procházkově vyloučení šli kališníci do čtyř a Draci nabízenou přesilovku opět zužitkovali. Kindl nahrál na modrou čáru Tomáši Drtilovi, ten si nabruslil do útočného pásma a z vrcholu pravého kruhu nekompromisně zavěsil.

O chvíli později Šumperk odskočil na rozdíl dvou branek. A znovu při kališnickém vyloučení. Když na trestné lavici nuceně odpočíval Lukáš Pajer, který se provinil nedovoleným bráněním, udeřili domácí potřetí. Macuh nabil z levé strany mezi kruhy Petru Kratochvílovi a šumperský útočník bez zaváhání poslal puk za Čermákova záda.

V závěrečném dějství vrhli kališníci všechny síly do útoku a pokoušeli se zvrátit nepříznivý stav. V 50. minutě vykřesal naději na dobrý výsledek Ondřej Procházka. Litoměřický forvard obdržel nahrávku z levé strany a prudkým projektilem z mezikruží dostal Stadion na dostřel jediné trefy.

Časomíra se zastavila na čase 52:53, když kališníci skóroval potřetí. Vyrovnání zařídil Martin Kadlec, jenž číhal u levé tyče, nabruslil si na Holého nahrávku zpoza branky a dělovkou z úhlu dorovnal skóre.

Litoměřičtí zůstali při střelecké chuti a vzápětí mohl zcela otočit vývoj duel Ticháček, který se dostal k odraženému puku a prudce vypálil do poloodkryté klece. Mokry ale vytáhl fantastický zákrok a pomocí betonu střelu vytěsnil.

Do konce základní hrací doby už branka nepadla, a tak přišlo na řadu prodloužení. V něm rozhodl o vítězství Šumperka v čase 62:23 po pasu zpoza branky svou druhou trefou v zápase Petr Kratochvíl. Stadion se tak vrací ze Šumperka s bodem.