Do Litoměřic v rámci pátého kola zavítala poslední Kadaň. Kališníci za výhrou vykročili již v první třetině, ve které se prosadili Chlubna a Sihvonen. Stadion vývoj zápasu kontroloval a po gólech Jebavého a Sihvonena svítilo na tabuli skóre čtyři nula. Trhači v závěru sice korigovali skóre, na body to ale již nestačilo.

5. kolo

5:2

2:0, 1:0, 2:2

HC Stadion Litoměřice - SK Trhači Kadaň

Branky a nahrávky: 11. Chlubna (M. Kadlec, Válek), 20. Sihvonen (Válek, J. Holý), 40. Jebavý (Ticháček, Sihvonen), 54. Sihvonen (Kracík, J. Holý), 59. O. Procházka (M. Kadlec, Kracík) – 56. Zorko (M. Zabloudil), 58. Štochl (Konášek, Z. Zabloudil). Rozhodčí: Bejček, Čáp – Kokrment, Sedláček. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 740. Střely na branku: 35:23. Zblokované střely: 24:16. Vhazování: 35:23. Průběh utkání: 4:0, 4:2, 5:2.

HC Stadion Litoměřice: Tomáš Král – Jebavý, Ticháček, Výtisk, J. Holý, Pinkas, Kottek, Černohorský – Válek, R. Přikryl, Sihvonen – O. Procházka, Kracík, M. Kadlec – Urban, Koláček, Konečný – Chlubna, Berka, Pajer.

SK Trhači Kadaň: A. Horák – M. Jáchym, Štochl, Zorko, O. Havlín, Kuboš, Hradecký – Kordule, Berčík, Routa – Bernat, S. Heffernan, M. Zabloudil – K. Heffernan, D. Čech, Z. Zabloudil – L. Koblížek, Švec, Konášek.

Již ve druhé minutě mohli Trhači do vedení, když si před Krále najel Bernat, nakonec byl ale faulován a zakončit nedokázal. První větší šanci domácích měl v páté minutě Přikryl, který se ocitl zcela sám na levém kruhu, litoměřický útočník ale z dobré pozice minul. Po deseti minutách vstřelil Stadion první gól zápasu. Kadlecovu střelu z levého kruhu Horák vyrazil do skrumáže před jeho brankovištěm, kde se nejrychleji zorientoval Tomáš Chlubna, který poslal kotouč do branky.

Čtrnáct sekund před úvodní sirénou se kališníci prosadili podruhé. Válek našel v mezikruží osamoceného Holého, jehož střela se od zadního mantinelu odrazila přesně na hůl Riku Sihvonena, který poslal kotouč do prázdné branky.

Hned v úvodu druhé části hry měl velkou šanci Kadlec, který střílel z mezikruží. Horák předvedl skvělý zákrok lapačkou a gólovou radost litoměřickému útočníkovi překazil. Ve 29. minutě byl faulován Kadlec a bylo nařízeno trestné střílení. K nájezdu se postavil sám faulovaný Martin Kadlec a zkusil poslat kotouč mezi betony hostující brankáře, avšak neúspěšně.

Stadion ve druhé části hry opět udeřil v samém závěru. Ticháček našel v mezikruží Jiřího Jebavého, který si najel až před branku. Napoprvé se mu sice Horáka překonat nepodařilo, napodruhé se již nemýlil a připsal si gól v litoměřickém dresu po více jak dvou a půl letech.

Litoměřičtí Trhače i ve třetí třetině přehrávali. Sedm minut před koncem základní hrací doby se Stadionu podařilo využít přesilovku a navýšit náskok. Riku Sihvonen si našel kotouč na hranici levého kruhu a svou střelou nad lapačku překonal Horáka. V čase 55:09 Trhači snížili. Luka Zorko se odhodlal ke střele od modré čáry a jeho pokus zapadl až za Krále, který měl zakrytý výhled.

Dvě minuty před koncem Kadaň snížila na rozdíl dvou branek. Jakub Štochl si vybruslil až před domácího brankáře a umístil kotouč za jeho záda. Stadion v závěru vstřelil i pátý gól. Po povedené kombinaci se střelou z mezikruží prosadil Ondřej Procházka. Litoměřice tak porazily Kadaň a získaly další tři body do tabulky.

David Bruk (HC Stadion Litoměřice): „Jsme rádi, že jsme zvládli domácí utkání a dali pět branek. Zápas nebyl vůbec jednoduchý, protože soupeř hrál výborně organizovaně a přesto, že jsme měli tlak, tak jsme se nedokázali prosadit. Škoda třetí třetiny a dvou inkasovaných branek.“

Daniel Branda (SK Trhači Kadaň): „Neodehráli jsme špatné utkání. První dvě třetiny jsme nehráli to, co jsme chtěli a začali hrát až ve třetí třetině. Měli jsme několik dobrých šancí, které jsme neproměnili, zatímco domácí ano. Dobře jsme začali hrát až za stavu čtyři nula, když byl zápas rozhodnutý. Gratuluji domácím k jejich výkonu.“