Zápas o první místo tabulky připravil fanouškům obou týmů parádní podívanou, při které padlo deset branek. V souboji Stadionu s Třebíčí však nakonec byla šťastnější Horácká Slavia, která na domácím ledě porazila kališníky 6:4. Litoměřice tak zapsaly druhou porážku v sezoně a zůstávají druhé.

13. kolo

6:4

1:1, 2:0, 3:3

SK Horácká Slavia Třebíč - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 3. Michálek (Ferda, Křehlík, 31. Dočekal (Křehlík, Ferda), 37. M. Zabloudil (Sklenář, Dočekal), 47. Střondala (Nedvídek, Šťovíček), 49. Šťovíček (Střondala, L. Bittner), 55. Psota (Forman) – 10. R. Přikryl, 52. Sihvonen (R. Přikryl, P. Marcel), 55. Přikryl, (Válek, Sihvonen), 56. O. Procházka (Kadlec, Baláž). Rozhodčí: Čech, Skopal – Jindra, Otáhal. Vyloučení: 4:6. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 536. Střely na branku: 38:32. Zblokované střely: 10:10. Vhazování: 32:33. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1, 5:3, 6:3, 6:4.

SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – L. Doudera, M. Furch, L. Forman, Poizl, Mlčák, Tureček, Zukal – Šťovíček, L. Bittner, Psota – Krliš, Nedvídek, Střondala – M. Zabloudil, Dočekal, D. Sklenář – Křehlík, D. Michálek, Ferda.

HC Stadion Litoměřice: Tomáš Král – Ticháček, Jebavý, J. Holý, Výtisk, Pinkas, P. Marcel, O. Baláž – Sihvonen, R. Přikryl, Válek – M. Kadlec, J. Jícha, O. Procházka – P. Svoboda, Koláček, T. Urban – Pajer, Berka, Rouha.

V třebíčské KHNP Aréně se soupeřilo o první místo tabulky a na hře obou celků to bylo hned od začátku vidět. Už ve 3. minutě rozjásal domácí střídačku i zaplněné ochozy David Michálek, který po přihrávce zleva zacílil z pravého kruhu. Kotouč nešťastně otečoval do vlastní sítě Patrik Marcel a Horácká Slavia se ujala vedení.

Na časomíře ale uběhlo pouze sedm minut a Stadion se radoval z vyrovnávací trefy. Forman chyboval ve vlastní obranné třetině, čehož využil Roman Přikryl. Litoměřická desítka uzmula puk a po samostatném úniku pohodlně zavěsila ranou nad rameno brankáře Jekela.

O chvíli později měli Litoměřičtí na holi další branku. Třebíčskému brankáři propadl po jedné z hostujících střel kotouč mezi betony a kutálel se do brány, ke štěstí domácích se však zastavil na brankové čáře, odkud ho uklidil pomocí rukavice do bezpečí Michálek. V závěru třetiny ještě vystrčila růžky Třebíč, když se zteč Královy klece vydal Ferda. Pokusil se o rychlou kličku a střelu, litoměřický brankář ale jeho pokus zneškodnil.

Ve 25. minutě se do skvělé pozice dostal Kadlec, Jekela ale nepřelstil. Třebíčský gólman následně vyrazil i střelu Ticháčka. Na druhé straně kluziště byli domácí úspěšnější. V polovině základní hrací doby vypálil z pravého kruhu Křehlík a Král kotouč jen vyrazil k Martinu Dočekalovi, jenž se z dorážky nemýlil.

Horácká Slavia zůstala při střelecké chuti i ve zbytku třetiny a v čase 36:05 ještě jednou udeřila. Po pravé straně ledové plochy se prosmýkl Matěj Zabloudil a vlastní akci zakončil dělovkou z pravého kruhu.

Přibližně šest minut po úvodním buly závěrečného dějství domácí letka navýšila skóre. Nedvídek našel přesným pasem Vojtěcha Střondalu, a ten dělovkou zblízka pohodlně zavěsil. Následně zakulatil výsledek na 5:1 pro Třebíč Martin Šťovíček.

Stadion ale velkou bitvu nevzdal a v čase 51:29 dokázal snížit. Ve skrumáži před třebíčskou klecí se po Marcelově střele nejlépe zorientoval Přikryl, který ještě nabil volnému Riku Sihvonenovi. Finský útočník okamžitě chladnokrevně zavěsil. O necelé tři minuty později kališníci zápas ještě více zdramatizovali. Válek našel milimetrovým pasem na hranici brankoviště Romana Přikryla, jenž upravil gólový stav.

Třebíč vzápětí kontrovala šestou trefou. Matěj Psota získal kotouč ve středním pásmu, nabruslil si na pravý kruh a prostřelil Krále projektilem k bližší tyči. Litoměřice i tentokrát našly na soupeřův gól odpověď. Pět minut před sirénou si z rohu pásmu povyjel Ondřej Procházka a zblízka trefil šibenici Jekelovy svatyně. V samotném závěru to kališníci ještě zkusili v šesti, aby vykřesali naději, kýžený gól už ale nepřidali a zapsali druhou porážku v sezoně.