Stadion bojoval marně. Na horké moravské půdě se sice dostal zkraje první třetiny do vedení, o to ale přišel a musel dotahovat. Ve druhém dějství kališníci sice snížili na 3:2, vyrovnávací gól už ale vstřelit nezvládli a prohráli v Prostějově 4:2.

15. kolo

4:2

3:1, 0:1, 1:0

LHK Jestřábi Prostějov - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 6. Mrázek (Babka), 12. Š. Jelínek (Jiránek, T. Jáchym), 15. Jiránek (T. Jáchym, Husák), 58. Štefka – 4. J. Jícha (Pinkas), 23. O. Procházka. Rozhodčí: Cabák, Marek – Kleprlík, Komínek. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. V oslabení:0:0. Diváci: 996. Střely na branku: 37:34. Zblokované střely: .15:13 Vhazování: 27:34. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2.

LHK Jestřábi Prostějov: M. Altrichter – Husák, Klimíček, Vala, Babka, Zajíc, M. Jáchym – Jiránek (A), T. Jáchym, Rudovský – Martin Novák (C), J. Kloz (A), Mrázek – P. Beránek, Štefka, M. Švec – Dubský, T. Koblížek, Š. Jelínek.

HC Stadion Litoměřice: Čermák – P. Marcel, O. Baláž, Výtisk (C), J. Holý (A), Pinkas, Kottek – Válek (A), R. Přikryl, Sihvonen – O. Procházka, J. Jícha, Berka – T. Urban, Koláček, Pajer – Rouha, Černohorský, Smola.

<p>Litoměřičtí se na prostějovském stadionu rychle rozkoukali a už ve 4. minutě se mohli radovat z první branky.<b>Josef Jícha</b> se dostal k puku ve vlastní obranné třetině, přebruslil s ním takřka celé hřiště a povedenou sóloakci vyšperkoval forhendovou ranou nad Altrichterovu vyrážečku.</p>

<p>O necelé dvě minuty později ale bylo vyrovnáno. Babka si několikrát vyměnil puk s Mrázkem a druhý jmenovaný <b>Petr Mrázek</b> po skvělé přihrávce na hranici brankoviště propálil Čermáka. V čase 11:26 Jestřábi otočil vývoj skóre. Jáchym vystřelil z pravého kruhu a kališnický brankář kotouč pouze vyrazil. V následné skrumáži se nejlépe zorientoval <b>Šimon Jelínek</b> a poslal puk do sítě.</p>

<p>Prostějovští ještě neměli dost a v první třetině obtěžkali konto Stadionu ještě jednou. <b>Tomáš Jiránek</b> prosvištěl po levé straně, zbavil se dvou obránců a parádní dělovkou z kruhu vymetl vzdálenější růžek hostující svatyně.</p>

<p>Zkraje prostřední periody se podruhé prosadili kališníci. Středem hřiště se skvěle proháčkoval <b>Ondřej Procházka</b> a přes pravý kruh si to namířil rovnou před jestřábí klec, odkud bekhendem vystřelil. Altrichter jeho pokus nejprve vyrazil, na rychlou dorážku už ale nestačil a kapituloval.</p>

<p>Ve zbytku třetiny byli kališníci aktivnější a zapsali několik dobrých šancí. Postupně však neuspěli Koláček, Pajer a ani Marcel. V závěrečné dějství vrhl Stadion všechny síly do útoku, recept na Altrichtera už ale nenašel.</p>

<p>A to i přesto, že to v čase 57:39 zkusili v šesti bez brankáře. Jestřábi naopak nabízenou šanci využil a střelou do prázdné branky zpečetil skóre <b>Jan Štefka</b>. Litoměřičtí tak potřetí za sebou prohráli.</p>