Stadion vyrazil v předehrávce 27. kola Chance ligy do Vrchlabí a v dalším duelu na venkovní půdě zvítězil. Kališníci se ujali vedení už po necelých dvou minutách hry, kdy skóroval Josef Jícha. Vedení následně navýšili Marcel Kottek a Ondřej Procházka. Vrchlabští v závěru už jen snížili a kališníci berou triumf 3:1. Díky němu se navíc vyšvihli na první místo tabulky první ligy.

27. kolo

1:3

0:2, 0:1, 1:0

HC Stadion Vrchlabí - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 57. T. Kaut (Nedbal, Mrňa) - 2. Jícha (Klikorka), 16. Kottek (M. Procházka, O. Procházka), 38. O. Procházka (Klikorka, M. Procházka). Rozhodčí: Wagner, Zavřel – Kotlík, Horažďovský. Vyloučení: 3:5. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 447. Střely na branku: 27:23. Zblokované střely: 4:13. Vhazování: 37:19. Průběh utkání: 0:3, 1:3.

HC Stadion Vrchlabí: Soukup – Kajínek, Kynčl, Zdráhal, Bučko, Nedbal, Oliva, Voženílek – Koffer, Chrtek, Heřman – Machač, Kaut, Tjurin – Matýs, P. Urban, Mrňa – Chalupa, Zeman, Kučera.

HC Stadion Litoměřice: Král – Marcel, Pinkas, Výtisk, Holý, Klikorka, Černohorský, Kottek – Válek, Přikryl, Routa – M. Procházka, Kracík, O. Procházka – Jícha, Koláček, T. Urban – Smola, Rouha, Pajer.

Úvod jaksepatří. Kališníci na startu duelu ve Vrchlabí vlétli na soupeře jako uragán a už od 2. minuty si hýčkali těsný náskok. Skóre otevřel Josef Jícha, který dostal ve středním pásmu přihrávku od Klikorky, prosvištěl po levé straně kluziště až před domácí svatyni a tváří v tvář Soukupovi nezaváhal.

Na druhé straně se ocitl v dobré pozici na hranici brankoviště Mrňa, ve velké šanci ale přestřelil. V čase 15:31 se Litoměřičtí radovali podruhé. Martin Procházka nabil na modrou čáru Marcelu Kottkovi, a ten vypálil. Jeho prudká dělovka rozvlnila síť domácí svatyně a Stadion vedl 2:0.

Vrchlabí mohlo ještě před přestávkou snížit. Král však proti Mrňově projektiku z mezikruží vytáhl parádní zákrok a kotouč za svá záda nepustil. Na startu druhé periody si maskovaný muž v kališnických barvách připsal další úspěšný zákrok, když Kofferovu ránu z mezikruží vyrazil pomocí betonu. Stejného hráče Král výborně vychytal i o pár minut později.

Když běžela na časomíře 38. minuta, udeřila litoměřická letka potřetí. Martin Procházka si vyměnil puk s Klikorkou, jenž se probil středem hřiště a nahrál na levý kruh Ondřeji Procházkovi. Kališnická osmadvacítka si zpracovala puk, najela si až před domácí klec a nekompromisně prostřelila Soukupa.

V čase 46:51 měl na holi další branku hostů Černohorský, domácí brankář ale jeho pokus na zadní tyč vyrazil. Hráči domácího celku mohli vykřesat naději o pár okamžiků později. Oliva měl před sebou odkrytou klec, v rozhodujícím momentu ale trefil bránícího hráče.

Vrchlabská ofenziva následně nabrala na intenzitě a hokejisté z brány Krkonoš zasypali Krále řadou střel. Bučko pálil z mezikruží vedle, následně selhal i Patrik Urban. Po jeho střele se kotouč už kutálel po brankovišti, nikdo ho ale nedokázal dopravit za brankovou čáru.

V domácím obranném pásmu vyrazil do velké šance Tomáš Urban. Soukup ale vykouzlil parádní zákrok a skóre se neměnilo. K tomu došlo až v 57. minutě, kdy domácí kosmeticky upravili výsledek. Král vyrazil Nedbalův pokus pouze před sebe. K puku se bleskurychle dostal Tomáš Kaut a z dorážky snížil na rozdíl dvou gólů.

V samotném závěru v útoku Vrchlabští ještě přitvrdili. Král však začaroval a poradil si i se zakončením Patrika Urbana i s pokusem Heřmana. Litoměřice tak vyhrály na ledě Vrchlabí 3:1.