Do Kalich Areny na zápas posledního předvánočního kola Chance ligy zavítalo tisíc fanoušků, kteří mohli sledovat kališnickou cestu za vítězstvím. Stadion ve šlágru kola změřil síly s Třebíčí a po závěrečné siréně se mohl radovat z těsné výhry 2:1. Přestože si Litoměřičtí vypracovali dvoubrankový náskok, Horácká Slavia se dostala na dostřel a až do závěrečných minut to bylo velké drama. Mužstvo v čele s kapitánem Výtiskem ale nakonec bralo tři body.

30. kolo

2:1

2:0, 0:1, 0:0

HC Stadion Litoměřice - SK Horácká Slavia Třebíč

Branky a nahrávky: 9. Válek (Kracík, Sihvonen), 13. Sihvonen (J. Holý) – 36. L. Forman (Nedvídek, Krliš). Rozhodčí: Bejček, Čáp – Kokrment, Hnát. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: 30:22. Zblokované střely: 9:11. Vhazování: 37:26. Průběh utkání: 2:0, 2:1.

HC Stadion Litoměřice: Král – Marcel, Černohorský, Výtisk, Holý, Klikorka, Jebavý – Válek, Přikryl, Sihvonen – O. Procházka, Kracík, M. Procházka – Berka, Jícha, Kadlec – Routa, Rouha, Hauser.

SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Mlčák, Hunkes, Forman, Furch, Poizl, Zukal – Šťovíček, Bittner, Gajarský – Krliš, Nedvídek, Vodný – Havlát, Michálek, Ferda – Křehlík, Zabloudil.

V bitvě prvního a druhého celku prvoligové tabulky měli od začátku navrch kališníci, kteří v čase 08:44 zásluhou Lukáše Válka otevřeli skóre. Litoměřická dvaadvacítka dostala nabito mezi kruhy, odkud prudce vypálila. Kotouč se odrazil od horní tyčky za brankovou čáru a Stadion vedl 1:0.

O čtyři minuty později bylo na tribuně Kalich Areny ještě veseleji. Při vyloučení Zukala na sebe vzal zodpovědnost Riku Sihvonen a parádní dělovkou z levého kruhu zvýraznil těsný náskok domácích.

V půlce 27. minuty měl na holi branku Třebíče Vodný, Král ale jeho bekhendovou střelu vyrazil. Gólem následně neskončil ani Havlátův pokus z pravého kruhu. Tři minuty před sirénou Horácká Slavia udeřila.

Nedvídek našel v rychlému protiútoku mezi kruhy volného Lukáše Formana, a ten zacílil přesně nad Královu vyrážečku. V úvodu třetí periody mohli kališníci znovu odskočit na rozdíl dvou branek, po Jíchově dorážce se kotouč kutálel do klece, jeden z hostujících hráčů ale včas zasáhl rukavicí.

Hosté v samotném závěru zahrozili několika šancemi, všechny příležitosti však zlikvidovala pozorná obrana nebo gólman Tomáš Král. Stadion tak v šlágru kola porazil Třebíč 2:1.

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): „Po dlouhé pauze jsme chtěli do zápasu vstoupit aktivně, což se nám povedlo. Odehráli jsme skvělou první třetinu. Bohužel ve druhé třetině jsme zbytečnými ztrátami puku a propadáním při forčekingu úplně vypadli z role a nechali Třebíč vrátit se do zápasu. Před třetí třetinou jsme si k tomu něco řekli a celá třetí třetina byla odpracovaná přesně podle plánu. Myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě proti silnému a organizovanému mužstvu. “

Kamil Pokorný (SK Horácká Slavia Třebíč): „Představuji si trošku jiné nastavení hlavy na zápas s takovým soupeřem. První třetinu jsme byli pasivní, nevyhrávali souboje a všude byli o krok pozadu, což domácí potrestali. Nějaké věci jsme si vyříkali a od druhé třetiny hráli slušně, měli jsme více šancí, dali gól a dostali se zpět do zápasu. Ve třetí třetině jsme v úvodu přežili dvě šance domácích a poté už to bylo pouze o tom, zda se prosadíme přes dobrou obranu domácích. Nějaké šance jsme měli, ale bohužel se to nepovedlo. Rozhodla první třetina a gratuluji k vítězství domácím.“