Jedenáctý triumf v řadě. Stadion šlape jako dobře namazaný stroj, který se nezadrhl ani v souboji proti houževnatým Jestřábům. Prostějov kališníci porazili 5:3 a do konce kalendářního roku zůstanou na první příčce tabulky Chance ligy.

32. kolo

5:3

1:0, 2:2, 2:1

HC Stadion Litoměřice - LHK Jestřábi Prostějov

Branky a nahrávky: 7. Routa (Výtisk, Holý), 30. Berka (Jebavý, Klikorka), 34. Routa (Marcel, Kremláček), 52. Kracík (M. Procházka, Klikorka), 60. Sihvonen (Jícha) – 31. Beránek (T. Jáchym), 33. Babka (M. Jáchym, Kloz), 44. Mrázek (Klimíček, Kloz). Rozhodčí: Skopal, Ondráček – Sedláček, Dědek . Vyloučení: 8:6. Využití: 1:1. V oslabení: .0:1 Diváci: 1000. Střely na branku: 33:38. Zblokované střely: 10:10. Vhazování: 34:33. Průběh utkání: 2:2, 2:2, 3:3, 3:3, 5:3.

HC Stadion Litoměřice: Král – Marcel, Kremláček, Výtisk, Holý, Klikorka, Jebavý, Kuboš – Válek, Přikryl, Sihvonen – O. Procházka, Kracík, M. Procházka – Berka, Jícha, Kadlec – Routa, Rouha, Hauser.

LHK Jestřábi Prostějov: Bláha – M. Jáchym, Klimíček, Krejčí, Babka, Vala, Motloch – Švec, Kloz, Mrázek – Beránek, T. Jáchym, Havlík – Jelínek, Novák, Rudovský – Podlaha, Janeček, Koblížek – Štefka.

Kališníci dali na startu bitvy s Jestřáby vzpomenout na pondělní duel proti Sokolovu a už zkraje 7. minuty oslavili vedoucí trefu. David Routa dostal z levé strany nabito mezi kruhy, zpracoval si kotouč a pohotově propálil Bláhu. Svým premiérovým gólem v dresu Stadionu tak Litoměřicím zajistil těsný náskok.

V závěru třetiny dostali hosté výhodu přesilové hry a zasypali kališnickou svatyni salvou střel, Tomáš Král však předvedl několik pěkných zákroků a puk za svá záda nepustil. Přibližně v polovině základní hrací doby se opět prosadili Litoměřičtí. Po Jebavého dělovce z mezikruží se dostal k dorážce Marek Berka a nadvakrát propasíroval puk za brankovou čáru.

Jestřábi našli na druhou inkasovanou trefu odpověď už po necelé minutě. Jáchym ve vlastním oslabení skvěle našel rozjetého Petra Beránka, který si nabruslil před Krále a nekompromisně zacílil pod horní tyčku.

O chvíli později navíc bylo vyrovnáno. V čase 32:24 ujeli Jestřábi dopředu v přečíslení a povedenou akci zakončil přesným zásahem z dorážky Jakub Babka. Kališnická letka však takřka vzápětí kontrovala. Marcel nahrál skoro přes celé hřiště Davidu Routovi, ten bleskurychle vjel do levého kruhu a zamířil ke vzdálenější tyči.

Na začátku třetí periody mohl jít Stadion do trháku. Velkou šanci ale zhatil brankář Bláha, jenž vyrazil až k modré čáře, aby Kadlecovi zabránil v možnosti samostatného úniku. Následně Prostějov opět dorovnal skóre. Při vyloučení Ondřeje Procházky Jestřábi využili nabízenou přesilovku, když Petr Mrázek napřáhl z vrcholu levého kruhu a nechytatelným projektilem překonal Krále.

Litoměřičtí si ale vedení vzali v 52. minutě zpět. Při přesilovce čtyři na tři kališníci semkli soupeře v obranném pásmu, Martin Procházka nahrál přes šířku hřiště Jaroslavu Kracíkovi, jenž se ranou z pravého kruhu nezmýlil.

V závěru ale měl Stadion namále, dvojnásobné oslabení však ubránil. Hosté to v samotném závěru zkoušeli v šesti a místo kýžené branky inkasovali. Výsledek zakulatil střelou do prázdné klece Riku Sihvonen a Litoměřice urvaly triumf číslo jedenáct.

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): ,,Musím říct, že Prostějov byl první dvě třetiny lepší. Sice jsme vedli po dvou třetinách 3:2, ale nebyli jsme spokojení s tím, co jsme předváděli. Třetí třetina už byla dobrá, hráli jsme, co jsme chtěli. Byly tam zbytečné fauly, které nás mohly stát zápas, ale závěr byl ubojovaný. Konečně jsme proměnili přesilovku, která asi rozhodla. Musíme být spokojení se sérií jedenácti výher, ale řekl bych, že následující dva dny volna nám přijdou vhod. Výkony v Sokolově a s Jestřáby už nebyly úplně optimální.”

Aleš Totter (LHK Jestřábi Prostějov): ,,My jsme se celý zápas hledali, nebyli jsme trpěliví, nedodržovali jsme systém a pořád v naší hře něco chybělo. Speciální formace jsme také nezvládli a zaslouženě odjíždíme bez bodu. Snad se ze zápasu do budoucna poučíme a gratulujeme kališníkům k výhře a všem přejeme vše nejlepší do nového roku.”