Nevídaná šňůra výher. Kališníci na domácím ledě proti Frýdku opět nezaváhali a natáhli vítěznou sérii už na čtrnáct zápasů. I když s rysy Stadion prohrával 2:0, nesložili Litoměřičtí zbraně a pěti góly skóre zcela otočili. Od poloviny listopadu tak jsou stoprocentní.

35. kolo

5:2

0:1, 4:1, 1:0

HC Stadion Litoměřice - HC Frýdek-Místek

Branky a nahrávky: 27. F. Přikryl (J. Holý, M. Kadlec), 31. R. Přikryl (Válek, Výtisk), 32. O. Procházka (Sihvonen, Jebavý), 35. O. Procházka (Kracík, Martin Procházka), 57. F. Přikryl (P. Marcel, Klikorka) – 5. Šlahař (Lyszczarczyk), 25. Šlahař (Teper, O. Šedivý). Rozhodčí: Sýkora, Kvěch – Beneš, Štěpánek. Vyloučení: 6:2. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 000. Střely na branku: 30:31. Zblokované střely: 19:7. Vhazování: 20:30. Průběh utkání: 0:2, 5:2.

HC Stadion Litoměřice: Král – P. Marcel, Černohorský, Výtisk, Holý, Klikorka, Jebavý, Kuboš – Válek, R. Přikryl, Kadlec – M. Procházka, Kracík, O. Procházka – F. Přikryl, Jícha, Sihvonen – Rouha, Koláček, Berka.

HC Frýdek-Místek: Baroš – Ciura, Teper, Zbořil, Michálek, Adámek – Svačina, David Bartoš, Šedivý – Lyszczarczyk, Komorski, Šlahař – Christov, Peterek, Martynek – Čmiel, Klimša, Matiaško.

Kališníci nezačali duel s Frýdkem příliš dobře a soupeř je už v polovině 5. minuty zaskočil vedoucí trefou. Lyszczarckyk nahrál z pravé strany Jakubu Šlahařovi, který si nabruslil mezi kruhy a poslal kotouč pod horní tyčku Královy svatyně.

Ani ne o minutu později měl na holi vyrovnání Martin Procházka. Po střele jeho bratra Ondřeje se k němu dostal vyražený puk, litoměřický útočník však v rozhodujícím momentu místo odkrytého prostoru trefil pouze přesouvajícího se Baroše.

Ze závaru před domácí klecí se o chvíli později urodila další branka rysů. Padla ale už po odpískání, a tak ji rozhodčí neuznali. Ve 25. minutě, kdy hosté dostali výhodu přesilové hry, už se však druhého zásahu dočkali.

V čase 24:55 nabil Teper křižnou přihrávkou Jakubu Šlahařovi, jenž se dělovkou z vrcholu levého kruhu nezmýlil. O necelé dvě minutě později se opaření kališníci dotáhli na dostřel. Jan Holý se dostal do netradičního zakončení z hranice brankoviště, tváří v tvář Barošovi ale napoprvé neuspěl. V následné skrumáži se ale kotouč dostal k Filipu Přikrylovi, od jeho brusle se odrazil do sítě a Stadion se mohl radovat.

Přesně v polovině základní hrací doby Litoměřičtí udeřili podruhé. Roman Přikryl vybojoval puk ve středním pásmu, proháčkoval se po levé straně kluziště a blokující Ciura si jeho střílenou přihrávku na Kadlece srazil do vlastní klece.

Na časomíře neuběhly ještě ani dvě minuty a kališníci dokonali obrat. Po pobídce od Sihvonena si najel mezi kruhy Ondřej Procházka a nekompromisním projektilem nad Barošovu vyrážečku přidal třetí gól domácích.

Povedenou dvacetiminutovku korunoval v čase 34:59 znovu Ondřej Procházka. Litoměřická osmadvacítka na hranici brankoviště šikovně vložila hůl do přihrávky svého bratra Martina a odjela oslavovat čtvrtý gól.

Zatímco rysi už se na žádnou odpověď nezmohli, Stadion opět rozjel střeleckou mašinérii a přidal do konce zápasu pátou trefu. Zkraje 57. minuty našel Marcel skvělým pasem rozjetého Filipa Přikryla, a ten ranou z pravého kruhu zpečetil skóre.

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): „V první třetině byl soupeř jasně lepší, 0:1 byl ještě přijatelný výsledek. Za stavu 0:2 nás nakopl trochu šťastný snižující první gól a od té doby měla naše hra dobré parametry. I když byl Frýdek hodně nepříjemný, zvládli jsme to až do konce. V posledních zápasech ale máme strašné výpadky, teď to byla první polovina utkání. Potřebujeme naší výkonnost stabilizovat.“

Mojmír Trličík (HC Frýdek-Místek): „Kdybychom první třetinu vyhráli 4:0, tak by se asi nikdo nedivil. Bohužel jsme dali jen jeden gól, pak jsme sice navýšili v přesilovce a měli i další šance, nicméně ty jsme neproměnili. Bylo jasné, že soupeř se nakonec zvedne. K tomu jsme mu pomohli několika chybami. Ve třetí třetině si to už velice dobře hlídal. Kvůli nevyužitým šancím si neodvážíme ani bod.“