Stadion nadále zůstává stoprocentní. Ve 36. kole Chance ligy Litoměřičtí zavítali na půdu Benátek a po velkém boji brali triumf 4:2. Skóre otevřel v 10. minutě Riku Sihvonen, na kterého gólově navázali Ondřej Procházka, Josef Koláček a Martin Procházka. Benátečtí sice dvakrát dokázali snížit, na bodový zisk jim to ale nestačilo. Kališnická letka je od půlky listopadu neporažena.

36. kolo

2:4

0:1, 1:1, 1:2

HC Benátky nad Jizerou - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 39. R. Duda (D. Král), 51. A. Dlouhý (Žůrek, Aubrecht) – 10. Sihvonen (R. Přikryl, M. Kadlec), 25. O. Procházka (Kracík, Klikorka), 50. Koláček (Berka, P. Marcel), 60. Martin Procházka (Kracík). Rozhodčí: Vrba, Zavřel – Otáhal, Sedláček. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 190. Střely na branku: 31:24. Zblokované střely: 6:13. Vhazování: . Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:4.

HC Benátky nad Jizerou: D. Král – Žůrek, Aubrecht, Bukač, Šedivý, Kunst, Hampl, Kovář – Duda, Dušek, Špaček – Dlouhý, Čederle, Jiruš – Průžek, Kalaj, Pabiška – Wiencek, Čermák, Vomáčka.

HC Stadion Litoměřice: Sklíba – Černohorský, Marcel, Holý, Výtisk, Jebavý, Klikorka, Kuboš – Kadlec, R. Přikryl, Válek – M. Procházka, Kracík, O. Procházka – Sihvonen, Jícha, F. Přikryl – Berka, Koláček, Hauser.

Stadion vyrazil do Benátek i bez nemocného brankáře Krále jako favorit a papírové předpoklady začal plnit už zkraje 10. minuty, kdy se mužstvo trenérů Bruka a Tvrzníka ujalo vedení. Při dvojnásobné přesilovce předvedli kališníci rychlou kombinaci, na jejímž konci stál Riku Sihvonen. Ten po Kadlecově přihrávce prudce vypálil z levého kruhu a otevřel skóre.

Na druhé straně se do slibné šance dostal Čederle, který dostal nabito od modré. V rozhodujícím momentu však minul. Na startu druhé třetiny na zimním stadionu v Benátkách zacinkala tyčka, kterou trefil z pravého kruhu Pabiška.

Brankovou konstrukci následně orazítkoval i dělovkou z obdobné pozice Martin Procházka. V čase 24:29 se průběžný výsledek měnil podruhé. Stadion získal díky Čermákově faulu výhodu přesilové hry a tu neváhal využít. Po Kracíkově pobídce se před benáteckou klecí ocitl Ondřej Procházka a z hranice brankoviště se štěstím překonal Daniela Krále.

Chvíli po polovině základní hrací doby vystrčili drápky domácí. Šedivý pokusem z levé strany nastřelil bližší tyčku, Duda už se však k dorážce nedostal. Stejný hráč pak tečoval Kunstovo nahození, Sklíba ale zasáhl betonem a puk za svá záda nepustil.

Krátce před odchodem do šaten se mohli benátečtí fanoušci přesto radovat z kontaktní trefy. Radek Duda se probil středem hřiště a projektilem z mezikruží zacílil přesně mezi Sklíbovy betony.

Těsný náskok Stadionu mohl zvýraznit v čase 43:42 Martin Procházka, který se proháčkoval do jasné brankové příležitosti. Král ale vytáhl parádní zákrok a litoměřického útočníka vychytal. V 50. minutě kališníci přece jen znovu odskočili na rozdíl dvou branek. Benátecký Král chtěl vypíchnout kotouč Koláčkovi, a tak si vyjel do kruhu. Jeho manévr se mu však nepovedl. Josef Koláček se k puku znovu dostal a přízemní ranou z ostrého úhlu rozvlnil síť opuštěné klece.

Benátky kontrovaly o necelou minutu později. Žůrkův pokus od modré otečoval Adam Dlouhý a puk zapadl za brankovou čáru. Přestože se domácí snažili ještě dorovnat stav a v závěru to zkusili bez brankáře, Litoměřičtí je ale potrestali. Do prázdné klece se trefil Martin Procházka. Stadion tak získal další tři body.

Valdemar Jiruš (HC Benátky nad Jizerou): Prohráli jsme, ale klukům jsme za hru v pěti proti pěti poděkovali, protože jsme byli lepším týmem. Kdo utkání viděl, tak mě pochopí. Kritiku si zasloužíme za špatné řešení vyložených šancí. Toto je naše slabina, a proto se pohybujeme na sestupových příčkách."

David Bruk (HC Stadion Litoměřice): „Pro nás to bylo nesmírně těžké utkání. Vzhledem k jeho průběhu jsme rádi, že jsme ho vyhráli. V části zápasu jsme měli velké problémy při hře pět na pět. Máme silný tým v přesilových hrách, ve kterých jsme si pomohli. Přesně tohle nám dalo tři body."