Stadion na domácí půdě přivítal Kolín, který byl posledním celkem, jenž dokázal kališníky před dvěma měsíci porazit. Pomsta se Litoměřickým vyvedla dokonale. Před domácími fanoušky vybojovali triumf 4:1 a navlékli na šňůru výher další korálek.

37. kolo

4:1

2:1, 0:0, 2:0

HC Stadion Litoměřice - SC MARIMEX Kolín

Branky a nahrávky: 3. Berka, 17. Válek (J. Holý, M. Kadlec), 42. Sihvonen (J. Holý, Válek), 51. Kracík (O. Procházka) – 10. Štohanzl (Z. Král, Síla). Rozhodčí: Bejček, Jechoutek – Kokrment, Coubal.. Vyloučení: 3:5. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 000. Střely na branku: 43:23. Zblokované střely: 6:10. Vhazování: 27:28. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.

HC Stadion Litoměřice: Sklíba – Marcel, Černohorský, Výtisk, Holý, Jebavý, Klikorka, Kuboš – Válek, R. Přikryl, Kadlec – M. Procházka, Kracík, O. Procházka – Jícha, Koláček, Sihvonen – Berka, Rouha, Smola.

SC MARIMEX Kolín: Kuzněcov – Piegl, Kukla, Pinkas, Niko, Zorko, Váchal – Jankovský, Šafránek, Veselý – Sklenář, Morong, Krejčík – Síla, Štohanzl, Král – Zumr, Matějček, Svoboda.

Litoměřičtí fanoušci se mohli v bitvě s Kolínem radovat z branky už ve 3. minutě, kdy se prosadil Marek Berka. Ten uzmul soupeři kotouč na vrcholu levého kruhu, nabruslil si mezi kruhy a povedeným bekhendem propálil Kuzněcova.

Kozlové se však zkraje 10. minuty dočkali vyrovnávací trefy. Odražený kotouč si u levé tyčky zpracoval Martin Štohanzl a doklepl ho do sítě. Stadion si však ještě v první třetině vzal gólové slovo.

Těsně před koncem přesilovky zužitkoval početní výhodu Lukáš Válek, který se dostal k dorážce po Holého střele od modré a ranou z předbrankového prostoru poslal kališníky do vedení.

Na začátku druhé třetiny zahrozili opět kališníci, když po rychlém brejku vystřelil z levého kruhu Koláček, Kuzněcov ale vyrazil puk pomocí betonu. Stejnou částí výstroje kolínský brankář vytěsnil i následný pokus Ondřeje Procházky z pravé strany.

Na začátku závěrečného dějství odskočili Litoměřičtí na rozdíl dvou branek. Po Šafránkově vyloučení napřáhl po Holého přihrávce od modré čáry z levého kruhu Riku Sihvonen a svou dělovkou nedal gólmanovi kozlů šanci.

Ze střeleckého repertoáru kališníků to ale ještě nebylo vše. Při další přesilové hře totiž znovu udeřili. Ondřej Procházka nabil na pravý kruh Jaroslavu Kracíkovi, a ten se prudkým projektilem nemýlil.

Přestože se Kolín snažil skóre ještě kosmeticky upravil, vstřelit další gól se mu nepovedlo. Kališníci tak zvítězili 4:1 a oplatili soupeři porážku z minulého duelu.

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): „Je čím dál těžší potvrzovat roli favorita. Série je strašně dlouhá, každý ze soupeřů už jí chce zlomit. Proti Kolínu jsme ale byli jasně lepší. Vstoupili jsme dobře do první třetiny, měli jsme převahu, byť nám dlouho trvalo, než jsme jí vyjádřili gólově. Ve druhé třetině jsme na malou chvíli vypadli ze systému, ale myslím si, že jsme naprosto zaslouženě vyhráli.“

Jan Šťastný (SC Marimex Kolín): „Věděli jsme o síle domácích, kteří hrají v pohodě a mají velkou šňůru vítězství. Věřili jsme, že jsme schopni jí přerušit, bohužel tyto plány narušil rychlý inkasovaný gól. Po první třetině jsme věřili, že jsme schopni něco s výsledkem udělat, také tu druhou jsme odehráli slušně. Pomohl nám i gólman. Utkání rozhodly přesilové hry, díky kterým domácí přetavili utkání na svou stranu. Nepodali jsme výkon, na kterém jsme stavěli v posledních dvou zápasech a zaslouženě jsme prohráli.“