Stadion se vydal v rámci dohrávky 38. kola na led Šumperka a i když si kališníci v zápase vytvořili řadu šancí, se sokem ze severní Moravy prohráli. Zatímco Litoměřičtí se nedokázali trefit ani jednou, dračí letka pětkrát skórovala a vyhrála 5:0.

38. kolo

5:0

2:0, 1:0, 2:0

Draci PARS Šumperk - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 6. Šilhavý (Šuhaj), 7. Žálčík (D. Kindl, Vildumetz), 26. P. Kratochvíl (D. Kindl, Žálčík), 48. Šuhaj (D. Kindl, Vildumetz), 57. Vachutka (Vildumetz). Rozhodčí: Ondráček, Šudoma – Kleprlík, Hranoš. Vyloučení: 7:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1000. Střely na branku: 23:32. Zblokované střely: 6:11. Vhazování: 26:40. Průběh utkání: 5:0.

Draci PARS Šumperk: Mokry – Pěnčík, Drtil, Rutar, Hrachovský, Dudycha, Řezáč – Kratochvíl, Kindl, Žálčík – Vachutka, Vildumetz, Kohút – Furch, Šilhavý, Šuhaj – Antoníček, Spratek, Scheuter – Horký.

HC Stadion Litoměřice: Král – Marcel, Černohorský, Výtisk, Klikorka, Jebavý, Böhm, Kuboš – Válek, R. Přikryl, Sihvonen – O. Procházka, Kracík, M. Procházka – Berka, Jícha, Hauser – Křehlík, Rouha, Soukup.

Litoměřice sice byly v duelu proti Drakům od začátku aktivnější, byl to ale Šumperk, kdo se už v 6. minutě ujal vedení. Šuhaj a Šilhavý ujeli v přečíslení a druhý jmenovaný Vojtěch Šilhavý zakončil akci domácích bekhendovou ranou za Králova záda.

O chvíli později poslali rozhodčí na trestnou Riku Sihvonena za zdržování hry a Šumperští během přesilovky znovu udeřili. V čase 06:15 dostal od Kindla nabito Lukáš Žálčík a dělovkou z pravé strany navýšil náskok domácích. Kališníky mohl dostat na dostřel Ondřej Procházka, který ujel do samostatného úniku, na domácího brankáře ale nevyzrál.

Mokry následně zlikvidoval i dva nebezpečné projektily Klikorky od modré čáry. V 17. minutě se dostal do velké šance před dračí klecí Hauser. Ani nadvakrát však puk do branky nedopravil. Zkraje prostřední periody prověřil Mokryho střelou od modré Černohorský, ale neuspěl. Ve 26. minutě naopak Šumperk zvýraznil náskok.

Žalčík poslal parádní pas přes celé hřiště Denisi Kindlovi, jenž se prosmýkl přes litoměřickou obranu a vypálil. Král puk sice vyrazil, k dorážce se však dostal Petr Kratochvíl a rozvlnil síť kališnické svatyně. Severočeši si sice opět vytvořili tlak, jejich ofenzivní pokusy ale pokaždé končily u Mokryho.

Ve 48. minutě Draci odskočili na rozdíl čtyř branek, když se po pěkné kombinaci se spoluhráči prosadil Vojtěch Šuhaj. Ten obdržel nahrávku zpoza branky od Kindla a z oblasti mezi kruhy nekompromisně zavěsil.

Přesně tři minuty před koncem Šumperk zakulatil skóre. Vildumetz objel kališnickou klec a naservíroval kotouč Danielu Vachutkovi, který ranou zblízka definitivně zpečetil skóre.