Kališnická mašina se po dlouhé sérii výher zastavila. Stadion po dlouhé pauze zaviněné epidemií koronaviru v některých týmech nestačil na třetí Vsetín a podruhé v letošní sezoně padl na domácím ledě. Z litoměřických hráčů se dokázal prosadit pouze Jaroslav Kracík.

41. kolo

1:3

1:1, 0:1, 0:1

HC Stadion Litoměřice - VHK ROBE Vsetín

Branky a nahrávky: 9. Kracík ( O. Procházka, Jícha) – 3. Jerofejevs (Ondračka, R. Půček), 24. Jonák (Smetana, Štach), 59. Rob (Pšurný). Rozhodčí: Zubzanda, Jaroš - Belko, Dědek. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1000. Střely na branku: 16:22. Zblokované střely: 14:13. Vhazování: 25:27. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.

HC Stadion Litoměřice: Král – P. Marcel, Baláž, Výtisk, Martin Böhm, Jebavý, Klikorka, Černohorský – Válek, R. Přikryl, Sihvonen – O. Procházka, Kracík, Martin Procházka – Hauser, Rouha, L. Stehlík – Berka, Jícha, Malát.

VHK ROBE Vsetín: Málek – Jerofejevs, Ondračka, Štach, Smetana, Říha, Hryciow, Jenáček – Jonák (C), Pšurný, Rob – Berger, R. Vlach, A. Zeman – Pitule, Venkrbec, D. Březina – Půček, Kucharczyk, Hořanský.

Skóre se poprvé změnilo velmi brzy. Už ve 3. minutě dostal dobrou nahrávku na modrou čáru Aleksandrs Jerofejevs, chvíli počkal a vyslal kotouč neomylně k pravé tyči, kam se Tomáš Král nestihl přesunout. Vsetín se tak ujal jednobrankového náskoku.

Vedení hostům dlouho nevydrželo. V čase 8:06 se začali radovat litoměřičtí fanoušci. Po vyloučení Luboše Roba za napadení hrály Litoměřice v početní převaze. Josef Jícha nalezl na hranici Jaroslava Kracíka, jemuž přihrál. Litoměřická jednaosmdesátka si vybruslila před Málka a vsítila vyrovnávací gól.

Obrovskou příležitost měl ve 13. minutě Vít Jonák, jenž se sám rozjel na domácího gólmana. Litoměřický maskovaný muž však předvedl skvělý zákrok a kotouč skryl do lapačky. Po této akci si hosté vytvořili zhruba minutový tlak, ke gólu se však nedostali. Naopak byl na trestnou lavici odeslán Matouš Venkrbec a kališníci tak dohráli třetinu v přesilovce.

Na začátku druhé periody to byli znovu Vsetínští, kteří se dostali do vedení. V čase 23:34 vystřelil od modré Ondřej Smetana, jehož střelu dokázal Tomáš Král vyrazit. K odraženému puku se však bleskurychle dostal Vít Jonák, a ten už byl úspěšný.

Ve 32. minutě měl vyrovnání na holi Jaroslav Kracík, který našel křižnou přihrávkou Martina Procházku. Kališnická třiadvacítka však minula prázdnou branku. Stadion to v posledních dvou minutách zkoušel v šesti, ale kýženého úspěchu nedocílil. Naopak do prázdné branky dopravil kotouč Luboš Rob a potvrdil tak druhou domácí prohru Stadionu v sezoně.

David Bruk (HC Stadion Litoměřice): „Bohužel jsme ukončili velmi dlouhou výsledkovou sérii. S výkonem mužstva ale nemáme problém. Nedali jsme nějaké vyložené šance, z níž mohl padnout druhý i třetí gól. Také jsme si nepomohli přesilovkami. Z hlediska bojovnosti ale nemám k týmu výhrady.“

Jan Srdínko (VHK ROBE Vsetín): „Jednalo se o velice těžké utkání proti výbornému soupeři. Měli jsme dobrý vstup do zápasu, i dobrý pohyb. Ve druhé třetině jsme ale zbytečně ztráceli kotouče, tím jsme se dostávali pod tlak. Paradoxně jsme jí ale vyhráli. V závěru se to vyrovnalo, bylo hodně soubojů a jsme za to hrozně rádi.“