Kališníci se se sice v ofenzivě snažili ze všech, v duelu 46. kola proti Slavii však nedokázali vsítit ani jednu branku. Červenobílí naopak dvakrát zacílili přesně a zvítězili 2:0.

46. kolo

0:2

0:1, 0:0, 0:1

HC Stadion Litoměřice - HC Slavia Praha

Branky a nahrávky: 11. R. Všetečka (Mikuláš Hovorka, Barák), 54. Žejdl (Poletín, Daniel Krejčí). Rozhodčí: Zubzanda, Kostourek – Horažďovský, Hnát. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1000. Střely na branku: 17:30. Zblokované střely: 11:20. Vhazování: 22:42. Průběh utkání: 0:2.

HC Stadion Litoměřice: Král – P. Marcel, Böhm, Výtisk, Holý, Jebavý, Klikorka, Černohorský – Válek, R. Přikryl, O. Procházka – Jícha, Kracík, M. Procházka – Hauser, Berka, Sihvonen – Křehlík, Rouha, Soukup.

HC Slavia Praha: Michajlov – Krejčí, Hejda, Barák, Hovorka, Zelingr, Havel – Kafka, Knotek, Kern – Doležal, Poletín, Ondráček – Machač, Žejdl, Kružík – Všetečka, Vlček, Šteiner – Brož.

Na soupeřovu klec jako první vyslali pozdrav slávisté. Hovorka si nabruslil na vrchol pravého kruhu a vypálil. Král ale rychle zareagoval a proti střele včas sklapl betony. Následně ukryl do lapačky i Kružíkův pokus z mezikruží. Knotek o chvíli později z předbrankového prostoru trestuhodně přestřelil kališnickou klec.

Slávistický tlak vyústil v čase 10:53 v úvodní trefu zápasu. Hovorka nabil z pravého strany na levý kruh Robinu Všetečkovi, a ten zacílil zcela přesně do odkryté klece.

Po inkasovaném gólu se osmělili také kališníci. Z levého kruhu ve 13. minutě vyslal nebezpečnou střelu Martin Procházka, Michajlov však jeho ránu vytěsnil pomocí betonu. Pár desítek vteřin před sirénou se ocitl ve velké šanci Válek, v rozhodujícím momentu však přestřelil.

Dobrou příležitost ke skórování měl na konci 36. minuty Přikryl, zamířil ale mimo. Válek vzápětí objel slávistickou klec a naservíroval kotouč Hauserovi, který zblízka poslal kotouč jen do Michajlovovy výstroje.

Na startu závěrečného dějství se po závaru před hostující svatyní pokoušel prosadit Sihvonen, před takřka prázdnou klecí ale střelecky selhal. V 53. minutě se slávisté radovali z druhé branky, oslavy jim však příliš dlouho nevydržely. Kvůli podezření z toho, že gól padl po úmyslném kopnutí bruslí, sudí prozkoumali situaci na videu. Poté rozhodli, že druhý slávistický zásah neplatí.

V čase 53:14 už hostům gólovou radost nikdo nezkazil. Krejčí vystřelil od modré, vyraženého puku se zmocnil na hranici brankoviště Poletín, jenže ještě posunul k pravé tyčce na Lukáše Žejdla, a ten doklepl puk do sítě.

Stadion to následně zkusil v šesti bez brankáře, aby ještě vykřesal naději. Holý dokonce projektilem z levého kruhu orazítkoval tyčku. Kýžené trefy se však kališníci nedočkali a prohráli se Slavií 2:0.

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): „Tento zápas se pochopitelně hodnotí těžko, 179 minut jsme nedali gól, i když jsme celou sezonu neměli problém s produktivitou, tak teď jsme trochu v útlumu. V tomto zápase si myslím, že jsme oproti předchozím hráli lépe do obrany, ale nedaří se nám jednoduchá dorážka a nedáváme ty laciné góly. Na druhou stranu je potřeba říct, že Slavia hrála perfektně do obrany a zblokovala nám spoustu šancí. Bylo na nich vidět, že potřebují body. Klukům nemohu vytknout nasazení a bojovnost, ale bohužel to nevyšlo."

Jiří Šejba (HC Slavia Praha): „Odehráli jsme opravdu dobrý zápas, bylo to vidět i v prvních 10 minutách, kdy jsme kontrolovali zápas. Dokázali jsme vstřelit branku, škoda té druhé, že nebyla uznána. Následně se Litoměřičtí dostali do tlaku, ale my potřebujeme body a udělali jsme pro to maximum. Od toho se odvíjela celá taktika, aby se k nám soupeř nedostával. Bylo vidět, že rozhodují přesilovky, ale ten tým se rve a je potřeba ho celý pochválit."