Spousty šancí a jediný gól. Takový byl zápas v Třebíči, kde se Stadion představil ve šlágru 47. kola Chance ligy. Kališníci dokázali druhý celek soutěže porazit díky přesilovkové brance Jaroslava Kracíka ze 39. minuty. Litoměřice tak po třech prohrách v řadě naplno bodovaly. Brankář Tomáš Král navíc udržel čisté konto.

47. kolo

0:1

0:0, 0:1, 0:0

SK Horácká Slavia Třebíč - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 39. Kracík (Výtisk). Rozhodčí: Petružálek, Hucl – Polák, Otáhal. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1000. Střely na branku: 27:23. Zblokované střely: 7:8. Vhazování: 24:26. Průběh utkání: 0:1.

SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Hunkes, Mlčák, Furch, Forman, Tureček, Poizl, Popela – Meluzín, Bittner, Psota – Střondala, Nedvídek, Šťovíček – Sklenář, Michálek, Krliš – Gajarský, Vodný, Zabloudil.

HC Stadion Litoměřice: Král – Böhm, Jebavý, Holý, Výtisk, Klikorka, Černohorský, Kuboš – Sihvonen, R. Přikryl, Válek – M. Procházka, Kracík, O. Procházka – Berka, Jícha, Rouha – Smola, Křehlík.

V souboji prvního a druhého celku prvoligové tabulky jako první vystrčili drápky domácí hráči, kteří zásluho Šťovíčka zapsali ve 13. minutě první velkou šanci zápasu. Třebíč ujela v přečíslení a produktivní útočník pálil do odkryté klece. Král se však skvěle přemístil a pomoc betonu tutovou šanci soupeře zneškodnil.

Následně se ocitl v dobré střelecké pozici Přikryl, Jekela však překonat nedokázal. Vzápětí neuspěli ani Jícha a Výtisk a do kabin se šlo za nerozhodného stavu 0:0. Hned na startu prostřední periody ujel sám na třebíčského brankáře Ondřej Procházka a zkusil Jekela překonat pomocí bekhendové kličky, ani on však neuspěl.

V polovině základní hrací doby měl plné ruce práce zase Král, proti Meluzínově ráně ale výborně zakročil lapačkou. Dvě a půl minuty před sirénou sehrál Stadion parádní kombinační akci, na jejímž konci byl Roman Přikryl. Jekel ale jeho projektil z první vyrazil maskou.

V čase 38:24 se kališníci konečně dočkali. Při přesilové hře sevřeli Třebíč v jejím obranném pásmu a tlačili se do branky. Zodpovědnost na sebe nakonec vzal Jaroslav Kracík, jenž dostal od Výtiska nabito na pravý kruh a nechytatelnou dělovkou rozvlnil síť domácí klece.

V závěrečném dějství se Litoměřičtí snažili těsný náskok pojistit a Třebíčští naopak vyrovnat. To se málem povedlo ve 45. minutě Bittnerovi. Ten Krále prověřil střelou z mezikruží, litoměřický brankář ale nastavil hůl a puk vytěsnil.

Na konci základní hrací doby se Horácká Slavia ještě snažila s výsledkem něco udělat, a dokonce hrála v šesti bez brankáře. Stadion však těsnou výhru uhájil a ve šlágru kola bere všechny body.