Desetigólová přestřelka a sladký triumf. Stadion prohrával se Sokolovem už 2:0, vývoj duelu proti pátému celku Chance ligy však následně otočil a šel si za vítězstvím, Baník sice dokázal dvakrát vyrovnat, na pátou trefu Litoměřic už však nestačil zareagovat a kališníci tak na domácím ledě urvali vítězství 6:4.

48. kolo

6:4

1:2, 3:2, 2:0

HC Stadion Litoměřice - HC Baník Sokolov

Branky a nahrávky: 19. Sihvonen (Válek), 21. R. Přikryl (Sihvonen), 24. J. Holý (O. Procházka, R. Přikryl), 39. Kracík (J. Holý, O. Procházka), 41. Martin Procházka (O. Procházka) – 7. Kverka (D. Přibyl), 15. Prošek (V. Bílek), 39. M. Sloboda (Hašek, T. Jandus), 40. Jurčík (Kverka, Tomi). Rozhodčí: Petružálek, Jechoutek – Belko, Baxa. Vyloučení: 2:1. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1060. Střely na branku: 42:26. Zblokované střely: 15:6. Vhazování: 36:26. Průběh utkání: 0:2, 3:2 3:3, 4:3, 4:4, 5:4.

HC Stadion Litoměřice: Král – Jebavý, Böhm, Výtisk, Holý, Klikorka, Černohorský, Kuboš – Válek, R. Přikryl, Sihvonen – O. Procházka, Kracík, M. Procházka – Hauser, Jícha, Berka – Křehlík, Rouha, Smola.

HC Baník Sokolov: Beran – Pohl, Rulík, Novák, Kadeřávek, Vodička, Klejna, Jeřábek – Vracovský, Kverka, Přibyl – Jurčík, Vrhel, Tomi – Jandus, Hašek, Sloboda – Bílek, Rohan, Prošek.

V Kalich Areně měli lepší vstup do zápasu hráči hostujícího celku, kteří se dostali zkraje 7. minuty do vedení. Přibyl nabil na pravý kruh Jaromíru Kverkovi, a ten nekompromisně propálil Krále. Kališnicí mohli vzápětí vyrovnat. Ani jedna z šancí Kracíkovy formace však brankou neskončila.

V čase 14:36 naopak znovu udeřil Sokolov. Bílek nahrál před kališnickou klec Radku Proškovi a útočník Baníku se zblízka trefil přesně mezi Královy betony. Stadion ale brzy našel na druhou inkasovanou trefu odpověď. Necelé dvě minuty před sirénou využil Riku Sihvonen zaváhání obrany Baníku, nabruslil si na levý kruh a zacílil k bližší tyčce.

Jak kališníci zakončili první třetinu, tak otevřeli i prostřední periodu, a to gólově. Pouhých 26 vteřin po úvodním buly vybojoval Roman Přikryl kotouč na modré čáře, najel si do útočného pásma a povedenou ranou z pravého kruhu vyrovnal průběžný stav.

Časomíra se znovu zastavila v čase 23:26, když Litoměřičtí zcela otočili skóre. Roman Přikryl pobídl přihrávku přes šířku hrací plochy Jana Holého, který následnou dělovkou z pravého kruhu rozvlnil síť hostující svatyně.

Závěrečná část druhé třetiny se proměnila v gólovou přestřelku. Baník nejprve vyrovnal. Po pěkné souhře s Haškem se u pravé tyčky zjevil Marek Sloboda a zblízka dopravil kotouč za brankovou čáru. Přesně minutu před koncem prostředního dějství kališníci kontrovali trefou z hole Jaroslava Kracíka, jenž se skvěle zorientoval v předbrankovém prostoru a v pádu doklepl puk do sítě.

Když do odchodu do kabin zbývala pouhá vteřina, dokázali Sokolovští vyrovnat. Při přesilové hře si počíhal mezi kruhy Ondřej Jurčík a po přihrávce zprava se ranou z otočky zapsal do střelecké listiny. Litoměřičtí však načali poslední dvacetiminutovku stejně jako tu druhou. V čase 40:57 vyslal Martin Procházka tvrdý projektil z pravého kruhu a Beran kapituloval.

Následně se zaskvěl na druhé straně kluziště Tomáš Král, který pomocí betonu parádně zlikvidoval šanci Vracovského. Hosté se poté snažili po zbytek základní hrací doby vyrovnat, to už se jim však nepovedlo. I když to zkusili bez brankáře, byl z toho akorát definitivní hřebíček do sokolovské rakve. Jaroslav Kracík se hnal po pravé straně sám na prázdnou branku, a protože byl faulován a do konce zbývalo jen pár vteřin, rozhodčí akci uznali jako gólovou. Stadion tak vybojoval vítězství 6:4.

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): „Musím říct, že kluci tento zápas opravdu chtěli vyhrát, protože měli šanci vyhrát celou základní část. Ze začátku to bylo vidět, byli jsme nervózní, udělali jsme dvě chyby a Sokolov je potrestal, ale pak se opět ukázal charakter a síla mužstva a dokázali jsme skóre otočit. Přestože jsme měli blbou pasáž na konci druhé třetiny, tak poslední část utkání byla odehraná velice dobře a myslím si, že i když Sokolov byl hodně nepříjemný, tak jsme zaslouženě vyhráli."

Martin Štrba (HC Baník Sokolov): „Těžko se mi to hodnotí. Udělali jsme pět individuálních chyb a dostali jsme pět gólů. Kluci bojovali, měli šance a měli jsme na to získat v Litoměřicích nějaké body. Bohužel nic nemáme a zbývají nám dva zápasy do konce základní části a budeme se snažit získat nějaké body a udržet se v tabulce tam, kde bychom chtěli být."