Kališníkům se poslední utkání základní části letošního ročníku nepodařilo. Proti sestupujícímu Havířovu se sice zásluhou Jaroslava Kracíka dostaly Litoměřice do jednobrankového vedení, ale AZet díky Doktorovi a Jansonsovi otočil skóre. Střelec prvního domácího gólu ještě upravil skóre trefou do prázdné branky a Gascontrol Aréna zůstala nedobyta.

51. kolo

3:1

0:1, 1:0, 2:0

AZ Heimstaden Havířov - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 29. Doktor, 42. Jansons (Maruna, Tyurin), 59. Doktor (Pastor, Křemen) – 14. Kracík (Jícha). Rozhodčí: Koziol, Marek – Hanzlík, Komínek. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 448. Střely na branku: 25:34. Zblokované střely: 5:10. Vhazování: 17:28. Průběh utkání: 0:1, 3:1.

AZ Heimstaden Havířov: Štipčák – Chroboček, Jansons, Kočí, T. Pastor, Mrowiec, Hlaváč, Fědor – Křemen, Maruna, Doktor – Tjurin, Hotěk, Bednář – Damašek, Becher, Krupa – Horváth, Byčkov, D. Pastor.

HC Stadion Litoměřice: Sklíba – Holý, Böhm, Kuboš, Jebavý, Černohorský, Klikorka – Sihvonen, R. Přikryl, Válek – M. Procházka, Kracík, O. Procházka – Berka, Jícha, Křehlík – Tlačil, Smola.

První větší šanci v utkání měli v 8. minutě kališníci. Lukáš Válek nahrál před branku na rozjetého Sihvonena, jenže ten Štipčákovu svatyni minul. V 10. minutě byl sudími odeslán na trestnou lavici Jaroslav Kracík, ale byli to Litoměřičtí, kteří se v oslabení málem prosadili. Roman Přikryl ujel do brejku, ale ani jednou ze dvou střel neskončil kotouč za domácím gólmanem.

V čase 13:11 se hráči Stadionu dokázali poprvé v utkání prosadit. Josef Jícha v pravém rohu oklamal Fabiena Kočího a přihrál na vrchol pravého kruhu Jaroslavu Kracíkovi. Děvětatřicetiletý matador v předbrankovém prostoru zkušeně provedl několik kliček a zasunul kotouč do odkryté brány.

Ve 25. minutě vyslal na Sklíbu zákeřnou střelu Hotěk, ale litoměřický gólman ukryl puk v lapačce. Na druhé straně kluziště měl příležitost k navýšení vedení Sinhvonen. Jeho střela z mezikruží však nebyla přesná a minula domácí klec.

Hráčům Havířova se ale přece jen podařilo vyrovnat. Jakub Doktor ve středním pásmu unikl Klikorkovi s Černohorským, oklamal Šimona Sklíbu a procedil mu kotouč mezi betony. Po druhé třetině byl tedy v Gascontrol Aréně stav 1:1.

AZet nastoupil do poslední části utkání v početní výhodě, kterou dokázal zužitkovat ve svůj prospěch. Gvido Jansons vypálil z levého kruhu, Šimon Sklíba puk vyrazil pouze před sebe, kde se ho znovu ujala domácí třiadvacítka a kotouč skončil v síti.

Litoměřice měly několik příležitostí k vyrovnání. Ve 49. minutě pálil od modré Martin Procházka. K dorážce se ještě dostal Roman Přikryl, ale skvěle chytajícího Štipčáka nepřekonal. Na druhé straně šikovně od modré nahodil kotouč Bednář. Letící kotouč ještě tečoval Jansons, ale kališnický gólman byl připravený.

Déle jak tři minuty před koncem to Stadion zkusil bez brankáře. Pozornost Štipčáka nejprve střelou od modré prověřil Holý. Poté to zkusil z mezikruží Sihvonen, ale strážce havířovské svatyně odolával. Naopak do prázdné sítě se ze středního pásma trefil Martin Doktor a domácí celek zvítězil 3:1.