Vyrovnaná bitva! První zápas nového ročníku Chance ligy byl velmi vyrovnaný. Po základní době bylo skóre 3:3 a následovalo prodloužení. V něm rozhodl domácí kapitán Jan Výtisk, který dělovkou z levého kruhu zajistil kališníkům první dva body.

1. kolo

4:3pr

2:2, 0:0, 1:1 – 1:0

HC Stadion Litoměřice - HC Frýdek-Místek

Branky a nahrávky: 1. Kadlec (Válek, Kracík), 10. Jícha (Berka), 48. Smola (Berka, Jícha) – 5. Lyszczarczyk, 8. Lyszczarczyk (Martynek), 47. Szturc (Bartoš, Šedivý). Rozhodčí: Jechoutek, Micka – Kotlík, Kokrment. Vyloučení: 5:5. Bez využití: Diváci: 710. Střely na branku: 35:32. Zblokované střely: 17:17. Vhazování: 36:29. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 4:3.

HC Stadion Litoměřice: Král – Marcel, O. Baláž, Výtisk (C), J. Holý (A), Jebavý (A), Ticháček, Černohorský – Válek, Kracík, M. Kadlec – O. Procházka, R. Přikryl, Sihvonen – Urban, Koláček, Konečný – Smola, Jícha, Berka.

HC Frýdek-Místek: Foltán – Zbořil, Teper, D. Krenželok, Ciura, J. Adámek, J. Michálek, Z. Malík – Lyszczarczyk, Komorski, Martynek (A) – R. Szturc, David Bartoš, Šedivý (A) – Christov (C), Peterek, Klimša – Ján Blaško, Čmiel, Matiaško.

Stadion vstoupil do prvního utkání nové sezony parádně. Po čtyřiadvaceti vteřinách se mohli domácí fanoušci radovat z prvního gólu litoměřických hokejistů. Jaroslav Kracík nahrál do útočného pásma Lukáši Válkovi. Kališnická dvaadvacítka potom přihrávkou našla na pravém kruhu volného Martina Kadlece, jenž se trefil přesně pod horní tyč Foltánovy klece.

Netrvalo dlouho a i hosté se mohli radovat. V čase 4:30 se ve středním pásmu ujal puku Alan Lyszczarczyk, osamocený si najel na pravý kruh a vypálil pod břevno Královy branky. Domácí gólman neměl šanci kotouč lapit a rysi tak srovnali.

Na začátku 8. minuty se hostující celek ujal vedení. Rostislav Martynek z levého kruhu křížem nahrál osamocenému Alanu Lyszczarczykovi, který vyslal kotouč do odryté branky. Tomáš Král se už po puku natahoval, ale nedosáhl.

Litoměřičtí se nenechali zahanbit a v 10. minutě vyrovnali. Josef Jícha si s kotoučem najel na pravý kruh a vystřelil mezi betony Frederika Foltána. Tomu puk propadl a kališníci tak vyrovnali na 2:2.

Druhá perioda změnu skóre nepřinesla. Zatímco první třetina byla bohatá na góly, prostřední část přinesla na každé straně tři vyloučení. Žádnému týmu se však početní výhodu proměnit nepodařilo.

Poslední část utkání začal lépe Frýdek-Místek. Ve 47. minutě vystřelil z pravého kruhu Ondřej Šedivý. Puk skončil pod Tomášem Králem. Kotouč ale následně vyjel za domácím gólmanem a pokračoval podél brankové čáry. Nejrychleji se zorientoval Roman Szturc, který ho poslal do odkryté klece.

Stačilo uběhnout pouhých dvacet vteřin a Stadion opět srovnal. Nejprve prověřil hostujícího gólmana Marek Berka střelou z mezikruží, kterou Foltán vyrazil. K odraženému kotouči se nejdřív dostal Jan Smola, jenž vystřelil do odkryté brány a připsal si první gól v Chance lize.

V základní hrací době utkání vítěze nenalezlo a následovalo prodloužení. Do nastavené hrací doby vstoupili domácí v početní výhodě, kterou ovšem nedokázali využít. V 63. minutě rozhodl dělovkou z levého kruhu litoměřický kapitán Jan Výtisk a Stadion v prvním utkání nového ročníku Chance ligy urval na domácím ledě dva body.

David Bruk (HC Stadion Litoměřice): „Bylo to pro nás těžké utkání. Narazili jsme na silného soupeře a z mého pohledu bylo utkání velmi vyrovnané. Jsme šťastnější tým, protože bereme druhý bod.“

Mojmír Trličík (HC Frýdek-Místek): „Měli jsme špatný vstup do zápasu, z čehož jsme se dostali. Po druhé třetině jsme změnili nějaké herní prvky a měli jsme dost příležitostí ke skórování. V závěru nás dohnala naše produktivita. Je škoda, že si domů vezeme pouze bod.“