Junioři nastoupili k utkání sedmého kola ligy juniorů na domácím ledě proti hostům z Klatov. Do sítě Západočechů se dvakrát prosadili Chmel a Brandejský, ke kterým se přidali ještě Vrba spolu se Zajanem. Hosté se prosadili proti brankáři Michajlovovi pouze třikrát a Stadion tak získal další tři cenné body po výhře 6:3.

7. kolo

6:3

2:2, 2:0, 2:1

HC Stadion Litoměřice - HC Klatovy

Branky a nahrávky: 16. Brandejský, 18. Chmel (Neruda, Vrba), 26. Chmel (Vrba), 39. Vrba (Neruda), 52. Zajan (Ransdorf, Málek), 54. Brandejský – 19. Bouček, 20. Krch (Reiniger), 56. Soupír (Reiniger). Vyloučení: 6:7. Využití: 1:2. Střely na branku: 44:33.

HC Stadion Litoměřice: Michajlov (Března) – Šikner, Kolíček, Zedek, Chmel, Vacek, Krýsl, Málek – Šindelář, Kauschitz, Brandejský, Ransdorf, Vilček, Zajan, Shchyhelski, Neruda, Vrba, Matějek.

HC Klatovy: Smejkal (Soldán) – Mach, Reiniger, Růžička, Leško, Fojt, Kohel – Kosnar, Nauš, Krch, Pitel, Kodytek, Soupír, Bouček, Nejdl, Musílek, Javornický.

Duel Klatov s domácími Litoměřicemi zahájili aktivněji Západočeši. Pomohlo jim k tomu rychlé vyloučení domácího hráče a brzy se dostali k několika střeleckým pokusům. Ty však mířily na domácí branku z méně nebezpečných pozic, jako z levého rohu či vrcholu kruhů, tudíž příliš neohrozily litoměřického brankáře. Do první vážnější akce se dostali až domácí hráči v polovině prvního dějství. Chmel se vydal ze svého místa obránce na útočný výlet po pravém křídle, z ostrého úhlu sice pouze navezl puk do brankáře Smejkala, ovšem nebezpečně dorážel dojíždějící Neruda. Hostující gólman ale zasáhl svou vyrážečkou.

Ve čtrnácté minutě se dostal do brejku Radek Kauschitz, tváří v tvář Smejkalovi však orazítkoval břevno klatovské branky. O chvíli později už se ale domácí mohli radovat. Jiří Brandejský projel po pravém křídle, efektní kličkou překonal obránce, položil si brankáře Smejkala a s jistotou rozvlnil síť klatovské branky. Gólovou radost si Litoměřičtí zopakovali krátce poté díky útočně naladěnému Jaromíru Chmelovi. Střela domácího obránce od modré zapadla přesně k levé tyči hostující branky a Stadion vedl již o dvě branky. Toto vedení však domácí neudrželi ani do první přestávky. Nejprve snížil hostující Václav Bouček po zaváhání domácích při rozehrávce a ve 20. minutě využil přesilovou hru Martin Krch.

Běžela 26. minuta a hosté právě ubránili přesilovku Litoměřic, ve které Smejkala postupně ohrožovali Brandejský a Vilček. Již v plném počtu se dostal ke střele z pravého kruhu Chmel a domácí obránce vrátil střelou pod lapačku brankáře Smejkala vedení do rukou Litoměřic. Hra se ve druhém dějství přelévala z jedné strany na druhou, ale oba brankáři byli dlouhou dobu bezchybní. Na hostujícím Smejkalovi si zuby vylámal již dvougólový Chmel a nejčastěji dvojice Kauschitz - Brandejský. Skóre se měnilo až krátce před druhou sirénou. Po Nerudově nahrávce procedil puk u levé tyče do sítě Marco Vrba. Stadion tak vedl po čtyřiceti minutách hry 4:2.

V úvodu závěrečného dějství vyrukovali hosté s pevnou obranou středního pásma a domácí se nemohli dostat za polovinu hřiště. Povedlo se to až Zajanovi, který ale tváří v tvář Smejkalovi vyprášil betony hostujícího brankáře a po chvíli také Chmelovi, který útočil na hattrick, ovšem těsně minul pravou tyč klatovské klece. Ve 46. minutě zle zatápěli v brankovišti Západočechů Brandejský spolu s Šindelářem a Kauschitzem, všichni tři ostřelovali Smejkalovu svatyni, ovšem ani jeden z nich se neprosadil.

Střelecké štěstí přálo až Pavlu Zajanovi v závěru dvaapadesáté minuty. K odražené střele Dominika Málka se nejprve dostal Ransdorf, jenž z otočky našel právě Zajana, který se u levé tyče trefil mezi betony brankáře Smejkala. O dvě minuty později proměnil svůj brejk tvrdou střelou pod lapačku Brandejský a o osudu utkání bylo prakticky rozhodnuto. Nic už na tom nezměnila ani trefa Jana Soupíra, který prostřelil Michajlova u levé tyče a Litoměřice tak získaly další tři body do tabulky. Tentokrát po výhře 6:3.

Martin Tvrzník: HC Stadion Litoměřice

Až na tři minuty v první třetině, kdy jsme soupeře vrátili zpět do hry, jsme myslím hráli dobře. Od druhé třetiny jsme utkání převzali do svých rukou a ve třetí třetině jsme ten zápas v podstatě rozhodli. Mohli jsme ho rozhodnout daleko vyšším výsledkem, když jsme neproměnili spoustu vyložených šancí.