Napínavou přestřelku předvedli litoměřičtí junioři v souboji s Kláštercem. Brankáři obou celků lovili ze sítě celkem třináct puků zejména díky dvougólovým střelcům Ransdorfovi, Zajanovi a Brandejskému na straně Litoměřic a Fenclovi s Touškem na straně Klášterce. Šťastnější však byli po utkání hráči Stadionu, kteří si z divokého duelu odnesli plný počet bodů za výhru 7:6.

5. kolo

7:6

3:2, 1:3, 3:1

HC Stadion Litoměřice - HC Klášterec nad Ohří

Branky a nahrávky: 3. Krejča (Šikner), 9. Brandejský (Krejča), 17. Zajan (Ransdorf, Kupčík), 24. Ransdorf (Zedek, Kupčík), 42. Ransdorf (Zedek), 50. Zajan (Vilček, Ransdorf), 57. Brandejský (Zajan) – 5. Fencl, 8. Fencl (Kosina), 22. Dittrich (Vlastník), 25. Toušek (Zicho), 40. Toušek (Fencl, Neuman), 54. Šeba (Vlastník, Dittrich). Vyloučení: 6:6. Využití: 0:2. Střely na branku: 39:30. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:3, 4:3, 4:5, 6:5, 6:6, 7:6.

HC Stadion Litoměřice: Března (41. Lukeš) – Šikner, Kolíček, Zedek, Kupčík, Chmel, Neumann, Krýsl – Shchyhelski, Krejča, Brandejský – Popek, Zajan, Vilček – Ransdorf, Šindelář, Neruda – Vrba, Matějek.

HC Klášterec nad Ohří: Kutnar (Nemeth) – Zicho, Kosina, Segeš, Beran, Šeba, Procházka – Fencl, Toušek, Neuman, Dittrich, Vlastník, Jäger, Drazdík, Sommer, Bečka.

Souboj domácích Litoměřic s hosty z Klášterce začali lépe mladí Kališníci. Již od úvodních minut se vrhli do útoku a první branka na sebe nenechala dlouho čekat. Jaroslav Krejča tečoval ve třetí minutě střelu Šiknera a poslal domácí do vedení. To vydrželo pouhé dvě minuty. Zaváhání brankáře Březny potrestal klášterecký Jan Fencl. Tentýž hráč se prosadil také v první přesilovce utkání. Tečí Kosinovy střely otočil skóre ve prospěch hostů. Domácí ale dokázali zareagovat ještě rychleji než jejich soupeř v předešlém případě. Za pouhých dvaašedesát sekund vyrovnával po Krejčově nahrávce Jiří Brandejský. Divokou první třetinu pak zakončil střelou mezi betony hostujícího brankáře Kutnara Pavel Zajan a Stadion znovu vedl.

Ani po návratu z kabin se příval vstřelených branek nezastavil. Jako první kapitulovali Litoměřičtí. Z palebné pozice mezi kruhy se prosadil Miroslav Dittrich. Vedení svému týmu vrátil krátce poté povedenou střelou do pravého horního růžku Lukáš Ransdorf, ovšem po minutě hry se z dorážky prosadil Ondřej Toušek. V polovině zápasu se do velké šance dostal litoměřický Ladislav Vilček. V samostatném úniku však vysoko přestřelil Kutnarovu svatyni. Také hosté zahrozili z brejku. Přečíslení 2 na 1 zakončoval Fencl ranou z první, brankář Března se ale stačil přesunout a vykopnout Fenclovu střelu levým betonem. Do druhé přestávky zbývalo třicet sekund a na další střelu Touška již domácí brankář nedosáhl. Střela z mezikruží prošla až do sítě domácí branky a dvougólový Ondřej Toušek rozhodl o tom, že si hosté odnesou do kabin vedení 5:4.

V úvodu závěrečné dvacetiminutovky však bylo znovu vyrovnáno. Díky důrazu na hranici brankoviště si taktéž druhý zásah v utkání připsal Lukáš Ransdorf. Stejný hráč byl také u dalšího gólu domácích. V padesáté minutě vybojoval puk v rohu pro Vilčeka, který našel před brankou Pavla Zajana, jenž našel skulinu mezi Kutnarovými chrániči. Klášterečtí ale dokázali najít sílu i na čtvrté vyrovnání v zápase. Střídajícího brankáře Lukeše překonal střelou z mezikruží Zdeněk Šeba. Utkání již pomalu směřovalo k nájezdům, ovšem domácí byli proti. Svírali hosty v jejich pásmu a odměnou jim za to byla vítězná branka Jiřího Brandejského, dalšího dvougólového střelce tohoto duelu, který se trefil z ostrého úhlu a rozjásal domácí střídačku. Klášterec už na tento gól nedokázal zareagovat ani při hře bez brankáře a Stadion si tak odnesl po náročné přestřelce všechny tři body.