20. 11. 2019 | Martina Kramerová

Ztratili jsme tempo a Litvínov zatlačil, přiznal po porážce dorostenec Čech

Stadion po duelech s Chebem a Chomutovem vyrazil ve 3. kole nadstavby do Litvínova, kde však podruhé za sebou prohrál. S Vervou dokázali mladí kališníci držet krok jen do poloviny základní hrací doby, pak soupeř zlomil jejich odpor třemi góly. Na ledě nechyběl ani Matěj Čech, podle kterého se Stadionu zápas moc nepovedl. „Nehráli jsme tak, jak jsme chtěli. Chyběl důraz do brány,“ přiznal litoměřický dorostenec.

Litoměřičtí dorostenci odehráli o uplynulém víkendu třetí díl nadstavby, ve kterém změřili síly s týmem Litvínova B. Ani tentokrát však nenašli recept na hru soupeře a padli 1:5. „Zápas jsme rozhodně neodehráli tak, jak jsme chtěli,“ přiznal útočník Matěj Čech.

Zároveň popsal, proč se kališníkům nedařilo. „Chyběl nám důraz do brány. Taky jsme se trochu báli hrát s pukem. Soupeř byl na stejně úrovni jako my, ale dobře kombinoval, uměl zavézt puk do pásma a z toho dát gól.“

Utkání se podle něj zlomilo v polovině, kdy dal Litvínov v krátkém časovém sledu tři branky a navýšil skóre z 2:1 na 5:1. Stadion už pak nestačil zareagovat. „I když se nám herně tolik nedařilo, drželi jsme se soupeřem krok. Až do poloviny zápasu, kdy jsme si nechali dát tři góly. To byla velká škoda. Ve třetí třetině jsme ztratili tempo a Litvínov pořád tlačil,“ zhodnotil závěrečnou část severočeské bitvy.

Kališníci tak mají do příštích utkání co zlepšovat. „Tentokrát nám to moc nešlo. Ale měli jsme dobrá oslabení. Na tom chceme stavět. Příště si musíme víc věřit na puku a nebát se něco udělat,“ uvažoval.

Zároveň uvedl, že dorost má v nadstavbě velkou chuť a motivaci. „Nadstavba se mi zatím líbí. Od základní části se ale tolik neliší. Jsou tam kvalitní týmy. S některými už jsme hráli minulou sezonu. Hrají s námi také béčka extraligových celků, které nemohou postoupit, takže když budeme makat, máme velkou šanci. Ale samozřejmě víme, že to ani tak nebude lehké,“ uzavřel.