29. 1. 2019 | Martina Kramerová

Stadion zamíchal kartami! Vrací se Voženílek, přichází Průžek

Sestava Stadionu opět doznává změn. Vedení klubu umožnilo jednomu z hráčů, aby se v kariéře posunul výš a uvolnilo jej do jednoho z extraligových celků. Útočník Jan Kloz tak nově oblékne dres východočeských Pardubic. Klub mu děkuje za odvedené služby a v dalším angažmá přeje co nejvíc úspěchů. Místo něj se v modrooranžovém kališnickém trikotu opět bude objevovat forvard Daniel Voženílek. K němu přibude ještě další talentovaný mladík, útočník Jiří Průžek.

V Litoměřicích patřil k nejproduktivnějším hráčům, a tak po něm sáhl jeden z týmu nejvyšší soutěže. I vzhledem k výstupní klauzuli, kterou měl Kloz ve smlouvě, se klub rozhodl, že forvardovi umožní, aby se posunul o patro výš. Produktivní útočník tak míří do extraligových Pardubic. Místo něj získal Stadion velmi dobrou náhradu. Do kališnického dresu se po několika duelech v nejvyšší soutěži vrací Daniel Voženílek.

Ten se v devíti zápasech představil naopak právě za Dynamo. I on měl v dosavadním průběhu soutěžního ročníku slušnou střeleckou mušku a byl vedle Kloze jedním z nejvíce bodujících hokejistů. Z 38 utkání vykřesal 12 branek a 14 asistencí. Teď budou svou sbírku gólů a nahrávek v modrooranžovém dresu moci rozšířit.

Jiřího Průžka vychovaly pražské Letňany, pak působil v dorostu a juniorce Liberce. Už loni si dvacetiletý útočník střihl 19 zápasů za Benátky v tehdejší WSM lize, letos jich stihl už daleko víc. V rámci Chance ligy naskočil za Středočechy do 44 duelů. Z pohledu statistik si vedl velmi dobře. Nasázel 13 branek a přidal 13 asistencí.

Na změny a novinky v A týmu zareagoval i předseda klubu Daniel Sadil. „V týmu v současné době probíhají určité hráčské změny a výměny. To, že se nám doposud dařilo, přineslo fakt, že si spoustu mladých hráčů, kteří u nás sbírali ice timy a byli úspěšní, stáhly pro koncovku základní části jejich mateřské extraligové kluby. V jednu chvíli jsme se potýkali s malým počtem hráčů a tvořením takřka nového týmu."

„S blížícím se koncem přestupového období ale doufám, že konečně budeme mít zkonsolidovaný kádr, s kterým budeme moci pracovat tak, jak se nám to dařilo doteď. Věřím, že změny budou ku prospěchu a ne ke škodě našeho společného cíle – postupu do play-off. Za sebe i celý klubu mohu říct, že pro to uděláme vše. Jsem moc rád, že se nám povedlo udržet Tomáše Krále i další hráče. Ať mladí hráči, tak zkušení harcovníci chtějí bojovat a mají společnou metu. Abychom to dotáhli do play-off a možná ještě dál.“