11. 2. 2020 | Vít Trubička

Po přestávce nastává boj o šestku! Stadion vyzve Havířov

Reprezentační přestávka je u konce. Zápasem s havířovským AZetem otevře Stadion poslední desítku utkání skupiny o pořadí v play-off. A půjde o důležité utkání, neboť právě s Havířovem bojují Litoměřičtí o nejlepší šestku zaručující přímý postup do vyřazovacích bojů. Zlomí Stadion sérii proher a udrží v Kalich Areně již velmi potřebné tři body?

Údaje po 18. kole
skupiny o pořadí v play-off

7. místo (72 bodů)
Postavení v tabulce
6. místo (73 bodů)
Skóre
Daniel Voženílek (20+35)
Nejproduktivnější hráč
Jakub Kotala (17+24)
Markus Korkiakoski (21 gólů)
Nejlepší střelec
Jakub Kotala (17 gólů)
Patrik Marcel (12+17)
Nejproduktivnější obránce
Alex Rašner (3+14)
Adam Beran (91,70 %)
Jan Škorpík (88,83 %)
Úspěšnost brankářů
Aleš Stezka (90,74 %)
Jan Matoušek (92,44 %)
Přerov - Litoměřice 3:1
Poslední utkání
Havířov - Vsetín 4:1

Stadion na svém ledě přivítá tým, který také nemá příliš pozitivní bilanci výher a proher v bojích o pořadí v play-off. V posledních pěti utkáních před reprezentační přestávkou vyhrál jen jediné, a to proti Vsetínu. Jinak musel čelit vysokým debaklům od Českých Budějovic a Slavie, o něco mírnějším porážkám pak od Chomutova a Přerova.

Přesto se AZetu povedlo vystoupat v tabulce o pozici výše oproti stavu, v němž do skupiny o pořadí v play-off vstupoval. Svěřencům Jiřího Režnara patří v současné době šesté místo, na sedmý Stadion ovšem drží náskok pouhého jednoho bodu. Zato pátý Chomutov je Havířovu vzdálen na devět bodů.

452
V čem se Havířovu daří, to je ukázněnost. Na svém kontě má druhý nejnižší počet trestných minut, lépe je na tom už jen Třebíč.

Produktivitu havířovského týmu s velkým náskokem vede Jakub Kotala, havířovský odchovanec, který sbíral zkušenosti v Mladé Boleslavi a Olomouci. Ve 47 zápasech se blýskl sedmnácti góly, jež doplnil 24 asistencemi. S počtem 29 bodů je jako druhý v pořadí zkušený Filip Seman a trojici uzavírá Radek Veselý s 26 body, toho si ovšem vytáhly na hostování extraligové Vítkovice.

Jasnou gólmanskou jedničkou Havířova v této sezoně je Aleš Stezka. Branku AZetu hájil ve čtyřiceti kláních a zajistil si úspěšnost 90,74 %. Záda mu kryje mladý Jiří Matoušek, který mimo jiné sbírá zkušenosti v druholigovém Novém Jičíně. V kleci Havířova stál v pěti utkáních s úspěšností 92,44 %.

Sestava Stadionu se ustálila, povede k lepším výsledkům?

Po konci přestupního období je již jasné, v jaké sestavě vykročí Stadion do klíčových bojů o pořadí v play-off a do play-off samotného. Družina kapitána Voženílka se zatím nachází na sedmém místě se 72 body. Nejlepší šestka je ovšem kališníkům na dostřel.

Co litoměřickým hokejistům chybí, to jsou bodové zisky. Na ten poslední čekají od 15. ledna, kdy těsně porazili venku právě Havířov 2:1. Od té doby sice hrají se svými soupeři vyrovnaná utkání, ale vítězství schází.

Radost Jana Strejčka po vstřelení vítězného gólu v posledním vzájemném klání.

Již zmíněný Daniel Voženílek je také lídr v bodování litoměřického celku. Na svém kontě má 55 kanadských bodů. V počtu gólových tref je ale v popředí Markus Korkiakoski s 21 přesnými zásahy a na stejné úrovni je Martin Kadlec, který skóroval ve dvaceti případech.

Zvládnou kališníci první domácí duel po reprezentační přestávce? Utkání, ošperkované charitativní akcí O kapku lepší hokej, bude klíčové v boji o nejlepší šestku a litoměřičtí hokejisté budou jistě potřebovat vaši plnou podporu. Zápas v Kalich Areně začíná tradičně v 17:30, přímý přenos můžete zkouknout na Hokejka TV, textový pak na Onlajny.com.

Autor fotografií: Michal Polák