5. 1. 2020 | Filip Hulín

Odvolaný faul? Samozřejmost, říká bojovník Havelka

Stadion dokázal utnout sérii pěti proher v řadě a zvítězil na Slavii. Ve druhé třetině se kališníci sice dostali do vedení o tři branky a vypadalo to, že o vítězi je rozhodnuto a hosté budou utkání pouze kontrolovat. Slavia ale dokázala ještě ve druhé části hry vyrovnat a utkání zdramatizovat. „Trošku jsme se zalekli, když nám dali na 3:1, dvakrát jsme zbytečně faulovali v útočném pásmu, a to nás trošku srazilo. Měli jsme často chaos před bránou a domácím to tam napadalo. Naštěstí jsme ale třetí třetinu zvládli,“ popsal důležité momenty Havelka.

Po pěti zápasech bez výhry jste na venkovním hřišti porazili Slavii. Jaký to byl zápas?

Byl to těžký zápas nahoru dolů. My jsme potřebovali vyhrát, abychom se zvedli. Za stavu 3:0 jsme přestali hrát a domácí srovnali zápas. Ve třetí třetině už jsme ale předváděli naši hru, dali gól a udrželi vedení.

V první třetině jste měli několik šancí a vstřelili gól. Byl to plán na Slavii vlétnout již od začátku?

Neřekl bych. Jsme připravení na každý zápas. V minulých zápasech pro nás bylo špatné, že jsme vždy šli na led a hned inkasovali nebo jsme se nechali vyloučit, to se potom hraje špatně, když prohráváme. Proti Slavii jsme ale vstoupili výborně, dali gól. Potřebovali jsme se na něčem zvednout.

Za stavu 3:0 se zdálo, že je rozhodnuto a utkání se bude dohrávat. Čím to, že domácí vyrovnali?

Trošku jsme se zalekli, když nám dali na 3:1, dvakrát jsme zbytečně faulovali v útočném pásmu, a to nás trošku srazilo. Měli jsme často chaos před bránou a domácím to tam napadalo. Naštěstí jsme ale třetí třetinu zvládli.

Vstřelili jste dva góly v početních výhodách. Cítíte, že se v nich začínáte zvedat?

V přesilovkách se trošku protočili hráči a potřebovali jsme se chytnout. V posledních zápasech jsme tam měli trošku zmatek a teď už to bylo dobré.

4
Tolik střel vyslal Martin Havelka na slávistické brankáře.

Ve třetí třetině jsi odvolal vlastní trest. Co se tam stalo?

Rozhodčí si myslel, že mi dal protihráč do obličeje, do kterého mi nedal, protože jsem dostal do hrudníku. Je to samozřejmost. Chtěl bych podotknout, že to je pořád hokej a ne basketbal. Je zbytečné, aby chodil hráč na trestnou lavici v podstatě za nic, protože hokej je pořád kontaktní sport.

Do Edenu přijelo mnoho fanoušků z Litoměřic. Cítili jste jejich podporu?

Fanoušky jsme potřebovali. Měli jsme skvělou podporu, byli slyšet celý zápas, za což jim moc děkujeme.

V pondělí vás čeká Vsetín, navíc venku. Co se dá od Valachů čekat?

Týmy, které hrají nahoře v tabulce jsou hodně bojovné, každý zápas je těžký, protože se hraje hodně fyzicky. Navíc jsou teď zápasy obden, takže to bude náročný měsíc.