17. 11. 2019 | Martina Kramerová

Dvougólový Střondala: Přestali jsme hrát náš hokej. Prohra bolí

Po celý zápas s Motorem Vojtěch Střondala neúnavně zaměstnával hostující obranu a ze svých šancí vytěžil pro Stadion dvě branky. Ani jeho příspěvek však na vítězství proti lídrovi tabulky nestačil a kališníci museli kousat porážku. „Prohra bolí. První třetinu jsme ještě hráli náš hokej. Potom už nám to nevycházelo a soupeř toho využil,“ hodnotil prohranou bitvu. A nezapomněl se zmínit ani o střeleckém půstu. „Jsem moc rád, že jsem se po tolika zápasech zase trefil, ale góly bych vyměnil za výhru,“ přiznal mladý reprezentant.

Stadion ve vyprodaném šlágru kola nestačil na Motor a v přestřelce padl 8:5. Jak moc taková prohra bolí? Před zápasem jsme si řekli, že nemáme co ztratit. Ale samozřejmě, že ta prohra bolí. Kdybychom k zápasu přistoupili trochu jinak, mohli jsme s Motorem hrát. Ale to se stane. Hrál první s druhým a vyhrál ten lepší. Soupeř nás v utkání k mnoha věcem nepustil a podržel si výsledek.

Úvodní třetina byla výsledkově vyrovnaná. Do kabin se šlo za stavu 2:2. Co na Jihočechy v této fázi zápasu platilo? Myslím, že první třetinu jsme ještě hráli náš hokej. Potom už nám to nevycházelo a oni toho využili. Mají vyspělé hráče, kteří jsou na tom silově lépe. Dostali se do vedení a už si ho dokázali pohlídat a udržet.

Závěrečná část byla plná gólů, ostrých soubojů a vypjatých okamžiků. Co jste oproti „výpadku“ ve druhé třetině změnili? A nezapracovaly také trochu nervy? Roli určitě hrál fakt, že byly oba týmy hodně nahecované, což se dalo v zápase prvních dvou týmů čekat. My jsme začali víc bojovat, srážet se s nimi. Kdybychom takhle hráli celou dobu, mohl výsledek vypadat jinak.

21
Tolik zápasů čekal Vojtěch Střondala na gól. Mezitím týmu pomohl 11 asistencemi.

Litoměřice mají hodně mladý tým, Budějovičtí sází hlavně na ostřílené hráče. Mohly hrát jednu ze zásadních rolí právě větší zkušenosti soupeře? Určitě. Oni mají zkušenější hráče a my naopak mladý tým. Motor byl silnější a zkušenější. Ti kluci mají něco odehráno. My těch zkušeností naopak tolik nemáme a tentokrát to bylo vidět. Pro každého z nás je ale utkání s takovým soupeřem dobrá zkušenost. Každý si z toho zápasu něco vezme a ponaučí se z toho. Snad to potom zúročíme v dalších bojích.

Co říct na vysoký počet vyloučení? Tentokrát jich bylo 15. Jak moc vás tresty srazily a z čeho vyplynuly? Vyloučení jsou přesně ty věci, z kterých se musíme ponaučit. Děláme strašně moc zbytečných faulů. Hodně často ale pramení z naší možná až přílišné snahy. Oslabení nám pak ale ubírají síly, takže to rozhodně musíme zlepšit. Na druhou stranu, když jsme vyloučení, dokážeme početní výhodu většinou ubránit, což se nám může hodit do dalších zápasů.

Dvě z pěti branek nesly tvůj podpis. Bereš dvojnásobný zápis do statistik alespoň jako malou útěchu? Obzvlášť po delším střelecké půstu? Jsem moc rád, že jsem se po tolika zápasech bez gólu zase trefil. Ale mrzí mě, že jsme nedosáhli na body. Protože ty by byly důležitější než týmové statistiky. Mám radost, že to tam spadlo, ale radši bych to vyměnil za výhru. Snad ale pomůžu dalšími góly a příště i s výhrou.

Už v pondělí vás čeká Prostějov. Navíc na horké jestřábí půdě. Jak se ze sobotní prohry co nejrychleji oklepat? Myslím, že se moc oklepávat nemusíme. Musíme se hlavně připravit na pondělí. I když hrajeme venku, budeme na Prostějov chtít vlétnout. Když budeme hrát to, co máme, tak můžeme zase začít vítěznou sérii.