Příprava míří do finiše, Stadion opět vyzve nováčka ze Sokolova

Zveřejněno 04.09.2019 | Vít Trubička
Poslední přípravné utkání je tu. Kališníci se v něm na domácím ledě utkají se sokolovským Baníkem, jemuž budou chtít jistě vrátit úvodní porážku 2:4 z prvního vzájemného střetu v Ostrově nad Ohří. Sokolovští jsou ale docela ve formě, dosud jedinou prohru v přípravě mají s německým Bayreuthem, i proto na Litoměřice čeká jistě nelehký úkol.

Obdobně jako domácí kališníci má i Sokolov za sebou sedm přípravných zápasů a před sebou jen jeden jediný. Od počátku sbíral tým ze severozápadu Čech samé výhry, leckdy i vysokým rozdílem. Jako první si Baník smlsnul na ústeckém Slovanu, jehož na jeho ledě zdemoloval 4:0. Vítězně si počínal i ve střetnutí s partnerskými Karlovy Vary, jež porazil 6:3. Následně si poradil i s Litoměřicemi a vyhrál 4:2.

Po prvním vzájemném duelu čekala na Sokolov trojice venkovních zápasů. Nejprve se vydal do Benátek, kde ovládl vyrovnanou přestřelku v poměru 5:4. Načež se utkal s druholigovým německým Bayreuthem a zápas s bavorským týmem vyhrál 5:2. Tuto sérii pak Sokolov zakončil v Kadani. Partnerský klub pražské Sparty zde musel čelit další vysoké porážce, tentokrát 1:6. Poslední přípravné utkání zatím Baník sehrál doma s Bayreuthem, kdy poprvé okusil hořkost porážky, byť až po samostatných nájezdech.

Předchozí střet? Rychlé vedení Sokolova i snaha o závěrečný obrat

Jan Škorpík v utkání se Sokolovem

Stadion se v přípravě se Sokolovem už jednou utkal. V Ostrově nad Ohří vyšel duel lépe Baníku. Již od počátku do něj Sokolovští lépe vstoupili a ve třetí minutě otevřel skóre Marek Švec. O necelých sedm minut později zaúřadoval Sokolov gólově podruhé, když vlastní přesilovku ukončil přesnou trefou Jakub Vrána. Výhru Baníku pak dvěma góly z konce druhé třetiny a počátku třetí pojistil Tomáš Vracovský.

Přesto ještě nebylo rozhodnuto! Kališníci se pozvolna dokázali vrátit do zápasu a zdramatizovat ho. Jako první snížil Vojtěch Kropáček po povedené souhře se Štohanzlem a Vitouchem. Následně na konečných 4:2 upravil Markus Korkiakoski, který dopravil do branky odraženou střelu Daniela Voženílka o betony gólmana Feča. Právě Korkiakoski se mohl ještě v úplném závěru prosadit podruhé, leč v poslední vteřině nastřelil pouze tyč.

Kališníci v souboji s Chomutovem

V celkovém součtu ale zatím mají kališníci v rámci přípravy více výher než proher. Stadionu se dařilo zejména na domácí půdě, kde porazil vysoko ústecký Slovan 8:2, Chomutov 4:3 a německou Lužici 4:1. Další výhru si kališníci připsali na ústeckém ledě. Nestačili pouze v úvodním utkání na extraligový Litvínov, následně na Chomutov a jak již bylo zmíněno výše, na Sokolov.

Zatím naposledy se Stadion utkal s německým týmem Lausitzer Füchse. Pozvolna rozehrávající se utkání přineslo gólové hody až v samém závěru. Postupně se prosadili Daniel Voženílek, Jaroslav Dvořák a Peter Jánský. V 58. minutě vstřelili svůj jediný gól také hosté. Ten padl z hole exkališníka Daniela Schwambergera.

Jak dopadne generálka na nový ročník Chance ligy a podaří se Stadionu navázat na předchozí utkání s Lausitzer Füchse a tedy i celou přípravu zakončit vítězstvím? Sokolovu má jistě co vracet, navíc se jistě bude chtít pozitivně nabudit na první soutěžní duel na benáteckém zimním stadionu. Utkání v Kalich Areně začíná v 18 hodin. Pokud se do Litoměřic nebudete moct dostat, bude pro vás připraven i textový online přenos na webu onlajny.com.