Kalich Cup, den 3: Turnaj ovládl Liberec, Stadion skončil sedmý

Zveřejněno 08.04.2019 | Martina Kramerová
V neděli vyvrcholil na litoměřickém ledě pátý ročník Kalich Cup, ve kterém se o triumf utkalo osm celků mládežnické kategorie U12. Po bitvách v základní skupině přišly třetí hrací den na řadu vyřazovací boje, v nichž nakonec dominovali liberečtí Tygři. Ti ve finále porazili Spartu a stali se vítězi celé akce. Na Pražany zbyla stříbrná medaile, bronz si odvážejí Dánové z Esbjerg IK. Kališníkům se po několika prohrách povedlo zvítězit, když porazili v bitvě o 7. místo Baník Sokolov.

Nedělní boje o co nejlepší umístění odstartovalo na tradičním Kalich Cupu utkání mezi domácími Litoměřicemi a Olomoucí, v němž kohout z Hané dominovali a vyhráli 11:2. Už z předchozího dne bylo jasné, že po prohře Sokolova s Ústím se o sedmou příčku utká Stadionu proti Baníku a o páté místo svedou vzájemný souboj Olomouc a Ústí.

Kališníci ve svém posledním vystoupení na turnaji zabrali a vyhráli těsným rozdílem 4:3. Na Kalich Cupu tak skončili sedmí a odsunuli sokolovský tým na poslední místo. Duel o páté místo opanovala Olomouc, která rozstřílela Slovan 10:5.

Výsledky zápasů o 5. -8. místo

O 5. – 8. místo:
HC Olomouc – HC Stadion Litoměřice 11:2
HC Slovan Ústí nad Labem - HC Baník Sokolov 6:0

O 7. místo:
HC Stadion Litoměřice – HC Baník Sokolov 4:3

O 5. místo:
HC Olomouc – HC Slovan Ústí nad Labem 10:5

Do soubojů o medaile i celkový triumf se dostala čtveřice Sparta, Liberec, Karlovy Vary a Esbjerg. Zatímco Tygři si v semifinále poradili s dánským soupeřem a po výhře 7:1 se mohli radovat z postupu do finále, v druhém utkání brali výhru Sparťané, již urvali triumf nad Vary až ve velkém nájezdovém dramatu – Sparťané proměnili hned dvě „penalty“, karlovarští hráči ani jednu.

Poražené celky musely skousnout porážku a vydat se ze všech sil v zápase o třetí místo. Ten nakonec ovládl na úkor Energie Esbjerg IK. Dánové předvedli hodně houževnatý výkon a dokázali otočit skóre ze stavu 2:4 na konečných 6:4. Finálové střetnutí bylo rovněž velmi napínavé. Sparta si dlouho držela vedení a Liberec pouze dorovnával. Vítěznou trefou Tygři zaznamenal 21 vteřin před koncem a navíc chvíli poté, co ubránili dvojnásobnou přesilovku soupeře. Zaslouženě si tak po výhře 4:3 pověsili na krk zlaté medaile.

Výsledky zápasů o 1. – 4. místo

Semifinále:
SF 1: Bílí Tygři Liberec - Esbjerg IK 7:1
SF 2: HC Sparta Praha – HC Energie Karlovy Vary 4:3sn

O 3. místo:
Esbjerg IK – HC Energie Karlovy Vary 6:4

O 1. místo:
HC Sparta Praha – Bílí Tygři Liberec 3:4

Výsledkové karty tak byly po velkém finále rozdány. Na závěr proběhlo ještě slavnostní zakončení, které uzavřelo parádní turnajový víkend. Ten se mohl pyšnit nejen krásnými a vyrovnanými zápasy, ale i prestižní a mezinárodní účastí. Dánský Esbjerg dokonce překvapivě odjel domů s bronzem. Pochvalně o Kalich Cup promluvil i jeho hlavní organizátor Bohumil Klepetko. „Turnaj měl poměrně vyrovnaný a atraktivní průběh. Vyvinul se tak, že v něm nebyl jediný zápas, ve kterém by takzvaně o nic nešlo,“ těšilo ho. Jubilejní ročník turnaje se tak opět parádně vyvedl a hráči si hokejový víkend opravdu užili.

Konečné pořadí Kalich Cupu 2019

1. místo Bílí Tygři Liberec
2. místo HC Sparta Praha
3. místo Esbjerg IK
4. místo HC Energie Karlovy Vary
5. místo HC Olomouc
6. místo HC Slovan Ústí nad Labem
7. místo HC Stadion Litoměřice
8. místo HC Baník Sokolov