22. 5. 2024 | Klub

Díky charitativnímu běhu se pro litoměřický hospic vybralo více jak 1,2 milionu korun

V sobotu 18. května se konal už 10. ročník Běhu pro hospic a více jak 30 kališníků bylo u toho! Společně se podařilo vybrat neuvěřitelných 1 219 100 Kč, což je vůbec nejvíce v historii této charitativní akce. Nechyběli ani někteří hráči A týmu, kteří se nejen zúčastnili závodu, ale v cíli také předali ceny nejlepším běžcům.

Ani nepříznivé počasí neodradilo zhruba 700 běžců od účasti na jubilejním 10. ročníku Běhu pro Hospic sv. Štěpána, který se konal v sobotu 18. května.

Na startu charitativního závodu nechyběli ani kališníci, kterých bylo více jak 30 z různých kategorií. Nchyběli ani zástupci A týmu - Jakub Černohorský, Michal Vitouch, Kale Costa, Tomáš Volevecký a Andrej Fábry, kteří v cíli také předali odměny nejlepším běžcům.

Cílem běhu bylo vybrat co nejvíce finančních prostředků pro litoměřický Hospic sv. Štěpána, a to se také podařilo. Celková částka vybraná v rámci této akce přesahuje 1,2 milionu korun. Desátý ročník Běhu pro hospic je tak ze všech zatím nejúspěšnější.

Jak si vedli nejlepší kališníci?

Na celkovém 5. místě a zároveň na 3. příčce ve své kategorii (M14) doběhl tříkilometrový závod Benjamin Zuna.

Matyáš Jiří Pátek obsadil ve své kategorii (M3) rovněž 3. místo a celkově skončil osmý.

Kategorii M10 ovládl Štěpán Dušánek, který byl v celkovém pořadí devátý.

Děkujeme všem zúčastněným z řad Stadionu i veřejnosti a jsme rádi, že můžeme sportem pomáhat.

Fotogalerii z 10. ročníku Běhu pro hospic si můžete prohlédnout zde.