31. 3. 2024 | Filip Hulín

Nepodali jsme úplně dobrý týmový výkon, říká po sedmém zápase Josef Jícha

Kališníci v rozhodujícím zápase padli se Zlínem a finále Chance ligy si nezahrají. Útočník Josef Jícha strávil na ledě více než osmnáct minut. ,,Bohužel jsme na začátku dostali rychlý gól a nepodali jsme úplně dobrý týmový výkon jako v předchozích zápasech. Na Zlínu bylo vidět, že je zkušenější a věděl, jak si s tím poradit,“ popsal zápas litoměřický útočník.

V rozhodujícím zápase jste nestačili na Zlín. Jak zápas zhodnotit?

Bohužel jsme na začátku dostali rychlý gól a nepodali jsme úplně dobrý týmový výkon jako v předchozích zápasech. Na Zlínu bylo vidět, že je zkušenější a věděl, jak si s tím poradit.

Dá se říct, že první gól byl klíčový, protože v sérii vždy platilo, kdo dá první gól, vyhrál?

To si nemyslím. Snažili jsme se až do poslední minuty, ale bohužel nám tam nic nepadlo a ani žádný šťastný odraz nepřišel.

Vám se nepodařilo v šestém a sedmém zápase vstřelit gól. Co byl ten důvod?

Začali hrát trošku jinak. Nevím, jestli nám už trošku začaly docházet síly, nebo jsme se báli vyhrát poslední zápas a jít do finále. V pátém zápase doma jsme je přehráli, ale poslední dva už nám to prostě nešlo.

Byly na Zlínu znát i velké zkušenosti?

Určitě. Poslední dva zápasy si nás dobře nabírali, hráli odstoupenou obranu a byli trpěliví. Zkušenosti byly znát.

Nedošly vám v závěru série i trošku síly?

Síly nám úplně nedošly. Oni nás začali lépe napadat a tím, jak jsme byli nervózní, tak jsme jim to udělali lehčí.

Jak celkově zhodnotit historickou sezonu klubu?

Hned po zápase nás to samozřejmě všechny mrzí, ale třetí místo je velký úspěch. V sezoně jsme měli momenty nahoru dolů, ale celkově to byla úspěšná sezona.

Tobě se podařilo vyrovnat rekord v počtu kanadských bodů získaných v dresu Stadionu. Jaký to je pocit?

Od té doby, co o tom vím, tak jsem moc nebodoval (smích). Je to škoda, snažil jsem se, ale v play-off mi to nelepilo. Bohužel mi chybí jeden bod, ale jsem určitě rád za vyrovnání rekordu.

Tebe nyní čeká boj o extraligový titul s Litvínovem. Jak se těšíš?

Bude to ještě těžší než toto play-off. Snad uděláme s Litvínovem ještě nějaký úspěch.